Loď MSC Meraviglia

5714
kapacita
1400
posádka
315,83 m
dĺžka
22,7 uzlov
Rýchlosť
cena od 204
na 3 nocí na osobu

Severná Amerika
Plavby okolo sveta
Stredomorie
Karibik a Stredná Amerika
Najmodernejší dizajn a vysoká trieda komfortu

Najnovším prírastkom spoločnosti MSC Cruises je výletná loď MSC Meraviglia z flotily MSC Crociere. Prepája najmodernejší dizajn so špičkovým vybavením. Ponúka vysokú triedu komfortu s vylepšenými priestormi a programom pre všetky vekové kategórie.

Využíva najmodernejšie technológie, ktoré berú ohľad na životné prostredie. Ušetrí tisíce ton paliva ročne. Znížili sa emisie CO2 a spotreba elektrickej energie. Špeciálny systém efektívne spracováva odpady pomocou moderných lisov.

Výstavbu lode zverila spoločnosť do rúk spoločnosti STX Europe vo francúzskej lodenici Chantiers de l'Atlantique. MSC Cruises plánuje novú loď predstaviť prvýkrát v roku 2017. Rezervácie je možné vytvárať už od roku 2016.

Potom, čo MSC Meraviglia vstúpi do svojich služieb, vypláva do oblasti západného Stredomoria. V itinerári má prístavy ako Janov, Napoli, Messina, Malta, Barcelona a Marsiglia.

Pri hmotnosti 167 600 ton a dĺžke 315,83 m môže dosiahnuť rýchlosť až 22,7 uzlov. Plaví sa priemernou rýchlosťou 18 uzlov. Maximálna kapacita lode je 4500 cestujúcich. O pohodlie dovolenkárov sa stará 1540-členná posádka.

Loď pozostáva z 18 palúb, z toho 14 je upravených pre potreby cestujúcich. K dispozícii je ubytovanie v 2244 kajutách vrátane 47 špeciálne upravených izieb pre hostí so zdravotným postihnutím alebo so zníženou pohyblivosťou. Zvoliť si môžete z rôznych tipov kajút:

 • vnútorná kajuta bez okna
 • vonkajšia kajuta s výhľadom na more
 • kajuta s balkónom
 • apartmán s balkónom
 • MSC Yacht Club kajuty
 • MSC Yacht Club kráľovský apartmán

Pre najnáročnejších cestujúcich je pripravená luxusná časť MSC Yacht Club so samostatnými priestormi a službami. Hostia majú prístup do súkromného solária a bazénu. Ďalej môžu využívať služby 24-hodinovej recepcie, vyhradenú reštauráciu a služby komorníka, ktorý sa stará o batožinu a rezervácie.

MSC Meraviglia ponúka viac reštaurácií a častí s panoramatickými výhľadmi než jej predchodcovia, vnútorné promenády či pútavý zábavný areál prepojený s aquaparkom. Pripravené sú početné stravovacie zariadenia, bary, kaviarne, športové priestory, wellness centrum, konferenčné priestory, kultúrne a zábavné programy pre všetky vekové kategórie.

Zábava

Najväčším lákadlom tejto lode bude jedinečný zábavný program. Prvýkrát sa na palube lode predstaví so svojou show Cirque du Soleil. Hostia majú možnosť si predstavenie prezrieť dvakrát denne počas 6 dní v týždni.

Novinkou sú displeje Promenade LED, ktoré sa používajú na vizuálne show, špeciálne efekty či premietanie obrázkov. Obrazovkami je pokrytý celý strop promenády.

Zabaviť sa môžete tiež na simulátore F1, v priestoroch s internetovým pripojením a videohrami, kasíne, diskotékach pre dospelých a pre mládež, v kartovej sále, knižnici, divadelnej sále, kine 4D, letnom kine či umeleckej galérií.  

Pre všetky vekové kategórie sú pripravené animačné programy. Pre deti od 1 – 3 rokov sú pripravené aktivity v spolupráci so spoločnosťou Chicco. Veľký výber stavebníc a efektne riešené priestory vznikli v spolupráci so spoločnosťou LEGO. Sú vyhradené pre deti vo veku 3 – 11 rokov. Teenageri majú k dispozícii dva kluby, ktoré slúžia ako herňa, diskotéka a kino.

Strava

Čo sa týka stravovacích možností, na výber je 12 rôznych zariadení. Do pozornosti dávame najmä Kaita Sushi Bar Kaito, Teppanyaki Restaurant s grilovanými špecialitami a reštauráciu v štýle pravého amerického steakhouse. K dispozícii je tiež samoobslužná reštaurácia so stredomorskými jedlami a medzinárodnou kuchyňou, ktorá je otvorená 20 hodín denne.

Široká škála barov a salónikov na palube zabezpečí osvieženie a relaxáciu v príjemnom prostredí. Z 20 rôznych barov môžete skúsiť napríklad štýlový Champagne Bar, ktorý ponúka rôzne bublinkové nápoje a chuťovky ako kaviár a ustrice, Horizon Bar s výhľadom na more alebo si môžete vychutnať miešaný nápoj s priateľmi v bare Edge Cocktail Bar. Na lodi nájdete tiež tradičnú anglickú krčmu, kde sa podáva pivo a whiskey.

Novinkou bude otvorenie „čokoládového ateliéru“ známeho cukrára Jean Philippe Maury. Hosťom pripraví kreatívne a chutné cukrovinky, najmä kreácie z čokolády.

Ďaľšie služby
 • Zdravotné stredisko
 • Konferenčné sály
 • Kaderníctvo a holičstvo
 • MSC Yacht Club 
Šport a relax

Pre aktívnych dovolenkárov navrhol tím dizajnérov multifunkčné športové ihrisko, kde si môžu zahrať basketbal, tenis, volejbal či futbal. Fitnescentrum je vybavené modernými kardio a posilňovacími strojmi. Ponúka širokú škálu inovatívnych fitnes kurzov a vzdelávacích programov. Nechýba 328 metrov dlhá walkingová dráha a bowlingové centrum.

Na lodi sú vybudované 4 vonkajšie a jeden vnútorný bazén s vírivkami a soláriami. Príjemné trávenie času pri bazénoch a v relaxačnej zóne zabezpečuje až 1300 ležadiel. V Aquaparku sú pripravené tri šmykľavky vrátane jednej adrenalínovej.

Relaxačno-skrášľovacie procedúry ponúka MSC Aurea Spa v 22 miestnostiach na rozlohe 1100 m². Klienti môžu skúsiť niektorú z 19 rôznych masáží a 18 ošetrení tela alebo sa presunúť do termálnych kúpeľov. Tam na nich čaká napríklad soľná relaxačná miestnosť, sauna, parný kúpeľ či ľadový vodopád. Zahŕňa služby kaderníctva a holičstva.

Pre deti
 • Baby Club Chicco (0 - 3 roky)
 • LEGO Mini Club (3 - 6  rokov)
 • LEGO Junior Club (7 - 11 rokov)
 • Young Club (12 - 14 rokov)
 • Teens Club (15 - 17 rokov)
 • F1 simulátor
 • Polar Aquapark
Aktivity na lodi
F1 simulátor
Detské kluby
Kasíno
Knižnica
Divadlo
4D kino
Vodný park pre deti
SPA centrum
Fitness
Galéria
Nákupná galéria