Loď MSC Fantasia

4363
kapacita
1370
posádka
333,33 m
dĺžka
22,87 uzlov
Rýchlosť
cena od 205
na 3 nocí na osobu

Emiráty a Omán
Plavby okolo sveta
Stredomorie

Prepojenie elegantného talianskeho štýlu a moderných technológií. To je výletná loď MSC Fantasia, ktorá patrí spoločnosti MSC Cruises. Výnimočná je vďaka bohatým službám, rozmanitým priestorom pre rôzne aktivity, oddych a zábavu pre všetky vekové kategórie. Zároveň patrí k najväčším lodiam, ktoré boli kedy vyrobené pre európsku spoločnosť.

Loď prvýkrát vyplávala na oceán 18. decembra 2008. Stala sa predlohou pre lode ako MSC Splendida, Divina a Preziosa. 333,3 metrová loď dosahuje maximálnu rýchlosť 22,87 uzlov.

Dizajnéri mysleli na moderné technológie a ekologický aspekt projektu. Pri výrobe lode boli použité systémy: AWT-Advanced Water Treatment, Energy Saving & Monitoring System a Clean Ship 2.

Výletná loď s hmotnosťou 137 936 ton pojme 4363 cestujúcich. Komfortnú plavbu zabezpečuje 1370 členný personál.

MSC Fantasia poskytuje ubytovanie na 18 poschodiach v 1637 kajutách vrátane 43 špeciálnych, ktoré sú určené pre hostí so zdravotným postihnutím alebo so zníženou pohyblivosťou. Vybrať si môžete z rôznych typov kajút:

 • vnútorné kajuty bez okien,
 • vonkajšie kajuty s oknom,
 • kajuty s balkónom a vlastným posedením (s poschodiami rastie aj cena kajuty).

Na lodi je k dispozícii luxusná časť tzv. MSC Yacht Clubs so samostatnými priestormi a službami. Prestížny MSC Yacht Club má 71 apartmánov s vlastným bazénom a vírivkami, barom, reštauráciou, soláriom a službami komorníka, ktorý sa stará o batožinu či o rezervácie.

MSC Fantázia ponúka početné bary, reštaurácie a kaviarne, diskotéka, kasíno, priestory na športovanie, odpočinok v spa centre, soláriu alebo niektorom z bazénov, spoločenské miestnosti, divadlo, kino, internetový kútik a knižnica, nákupná zóna a konferenčné priestory. Deťom sú venované osobitné priestory na hry alebo bazénová šmykľavka. Prípadné zdravotné problémy rieši zdravotné stredisko priamo na lodi.

Niektoré poplatky sa platia počas plavby, na to slúži kartička, ktorú obdržíte pri nástupe na loď. Na ňu vám nahrajú kredit v požadovanej hodnote. Zvyšok je vrátený po ukončení plavby.

Zábava

Najväčším lákadlom je simulátor Formula 1 a 4D kino, no MSC Fantasia sa postará o zaujímavý program pre každého dovolenkára. Spestrenie pobytu poskytuje divadlo, diskotéka pre dospelých aj tínedžerov, kasíno, herňa s videohrami, galéria, knižnica, internetový kútik či nákupná zóna. Pre deti a mládež je vyčlenené samostatná zóna – detský areál a už spomínané aktivity.

Strava

Na lodi sa nachádza hneď niekoľko tematicky riešených barov ako je napríklad hudobný Piano bar, jazzový Manhattan Bar, šport bar s videohrami a živými projekciami, vidiecky bar, bar pri bazéne, zmrzlinový bar, Il Cappuccino Bar so stenou v tvare čokolády, vínny bar a bar vo vstupnej hale.

Príjemné posedenie ponúka aj kaviareň a cukráreň. Okrem hlavnej reštaurácie je možné stravovať sa v tematických reštauráciách, ktoré fungujú ako a la carte reštaurácie s potrebnou rezerváciou.

Skúsiť môžete reštauráciu Red Velvet s červenými zamatovými doplnkami a lustrami z muránskeho skla, luxusnú Il Cerchio d’Oro s ohromujúcim výhľadom, La cantina Toscana s talianskymi chuťovkami a vínom, mexickú kuchyňu v reštaurácii TexMex, pizzeriu, samoobslužné reštauračné zariadenia.

Pre MSC Yacht Club je vyhradená súkromná reštaurácia L’Etoile s talianskou, francúzskou a španielskou kuchyňou. Niektoré položky sú v cene plavby zahrnuté, iné treba platiť priamo na mieste.

Ďaľšie služby
 • Lekárske služby v zdravotnom stredisku
 • Nákupné centrum
 • Konferenčné sály
 • Ponuka fakultatívnych výletov
 • MSC Yacht Club má vyhradené priestory, želania plní pridelený komorník, jeho členovia vystupujú z lode ako prví 
Šport a relax

Pre športovo založených dovolenkárov tu je športové centrum, možnosť zahrať si tenis, squash, basketbal alebo mini-golf. Zaujímavosťou je vybudovaná joggingová dráha, po ktorej si môžete ráno zabehať. Plávanie aj oddych poskytujú bazény – hlavný bazénový komplex Aqua Park, kde sa nachádza aj 12 hydromasážnych vaní, zenový bazén, krytý bazén a v luxusnej časti MSC Yacht Club je ešte 1 SkyDome bazén a 2 hydromasážne vane. Súčasťou bazénového sveta je aj vodná šmykľavka.

Pokoj a relax nájdete v liečebnom centre MSC Aurea Spa, ktoré ponúka rôzne procedúry ako masáže, bahenné zábaly a tiež solárium.

Pre deti
 • 4D kino
 • F1 simulátor
 • Detské ihrisko s bazénikom
 • Cukráreň La Caramella
 • Diskotéka pre tínedžerov
 • Teens Club
 • Miestnosti pre deti s videohrami
Aktivity na lodi
Divadlo
Kino
Tenis
F1 simulátor
SPA centrum
Fitness
Nákupná galéria
Diskotéka
Knižnica
Galéria
Kasíno