Loď MSC Divina

3502
kapacita
1388
posádka
333,3
dĺžka
23,75 uzlov
Rýchlosť
cena od 214
na 3 nocí na osobu

Karibik a Stredná Amerika
Nadčasový dizajn, luxus a komfort s modernými technológiami

K najmladším prírastkom spoločnosti MSC Cruises patrí výletná loď MSC Divina. Na palube nájdete širokú škálu športových a rekreačných zariadení a program pre všetky vekové kategórie. Spája nadčasový dizajn, luxus a komfort s modernými technológiami.

Výstavba prebehla v rokoch 2010 – 2012. Pomenovanie MSC Divina dostala v roku 2012 na počesť herečky Sophia Loren. Nechýba výzdoba a vyhradená kajuta, ktoré pripomínajú slávnu herečku. Na svoju prvú plavbu sa vydala 27. mája 2012.

Výletná loď sa plaví takmer po celom svete. V itinerári má známe aj menšie prístavy. Plaví sa po Atlantickom oceáne, Karibskom mori, do Južnej Ameriky, po pobreží Červeného mora a do severných častí Európy.

Pri výstavbe boli použité mechanické a elektrické systémy, ktoré chránia životné prostredie a zabezpečujú úsporu energie. Využíva moderné systémy ako AWT - Advanced Water Treatment, Energy Saving & Monitoring System, Clean Ship 2. Úsporné LED osvetlenie a jednoduchý systém, ktorý zabezpečí vypnutie svetla po opustení kajuty, znížilo spotrebu až o 25%. Vďaka inováciám je loď schopná počas plavby spaľovať odpad a vyrábať pitnú vodu z morskej vody.

Loď s hmotnosťou 139 072 ton a dĺžkou 333,3 m sa plaví priemernou rýchlosťou 18 uzlov. Konštrukcia umožňuje dosiahnuť rýchlosť až 23,75 uzlov. Služby zabezpečuje 1388 členov posádky.

Skladá sa z 18 palúb, z čoho 14 je prispôsobených pre potreby cestujúcich. Pre návštevníkov je pripravených 1751 kajút. Pre hostí so zdravotným postihnutím alebo so zníženou pohyblivosťou je vyhradených 43 špeciálne upravených kajút. Zvoliť si môžete z rôznych tipov kajút:

 • vnútorná kajuta bez okna,
 • vonkajšia kajuta s oknom,
 • vonkajšia kajuta s balkónom,
 • apartmány s oknom alebo balkónom.

MSC Yacht Club je súkromná časť vyhradená pre najnáročnejších návštevníkov. Hostia sú ubytovaní v luxusných kajutách. Spája luxus súkromného klubu s rekreačnými a zábavnými možnosťami. Má vlastnú recepciu, reštauráciu, bar a bazén s vírivkami. O pohodlie sa stará komorník, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne.

MSC Divine poskytuje priestory pre zábavu a oddych. Na svoje s prídu všetky vekové kategórie.  K dispozícii sú rôzne bary a reštauračné zariadenia, salóniky, športové a kúpeľné centrum, nákupné centrum, 4D kino, F1 simulátor, detský areál, diskotéka, spoločenské a konferenčné miestnosti, internetový kútik aj knižnica.

Dokonca sa môže pochváliť realistickou kamennou Piazza, kasínom Veneziano, veľkým divadlom, schodiskom so Swarovskeho kryštálmi a nekonečným bazénom, ktorý prechádza do mora.

Zábava

Na palube lodi je vystavané úchvatné divadlo, ktoré má kapacitu až 1600 divákov. K najväčším atrakciám patrí simulátor F1. Program a veľa zábavy nájdete aj v 4D kine, internetovom kútiku, kasíne, miestnosti s videohrami, kartovej miestnosti, umeleckej pasáži a v bowlingovej sále. Diskotéky sú oddelene pre dospelých a pre mládež. V priestore vyhradenom pre deti, na palube 15 sa nachádza detské ihrisko s tematikou Šmolko.

Strava

Škála stravovacích zariadení je veľmi pestrá. Vyskúšať môžete napríklad hlavnú reštauráciu, reštauráciu el Sombrero Restaurant, pizzeriu La Locanda Pizzeria Wine Bar, talianske reštaurácie Eataly Restaurant a Ristorante Itali, bufety Maya and Inca s chuťovkami z celého sveta, francúzske a talianske pokrmy v L’Etoile, ázijskú reštauráciu Oriental Plaza, čínske špeciality v Shanghai, sushi bar Kaito Sushi Bar a 4 sezónne á la carte reštaurácie.

Súkromná reštaurácia La Palmeraie je vyhradená len pre členov MSC Yacht Club. Jedlo je servírované v marockom štýle.

Na lodi nájdete aj pestrú ponuku, barov, kaviarní a cukráreň. Zavítajte napríklad do jazzového baru, hudobného baru, zmrzlinového baru, športového baru, vínneho baru, dedinského baru, baru pri bazéne alebo do príjemnej kaviarne.

Ďaľšie služby
 • Zdravotné stredisko
 • Nákupné centrum
 • Konferenčné sály
 • Kaderníctvo
 • Ponuka fakultatívnych výletov
 • MSC Yacht Club so súkromnými priestormi a nadštandardnými služba
Šport a relax

Športová aréna je upravená na hranie basketbalu, volejbalu, tenisu a shuffleboardu. Tím fitnes inštruktorov organizuje hodiny jogy a salsy. Zabehať si môžete na bežeckej dráhe s dĺžkou 235 metrov.

Hlavný bazénový komplex pozostáva z bazénov, víriviek a pohodlných ležadiel na oddych a slnenie. Kúpať sa dá aj v zenovom a krytom bazéne. Najmä mladších poteší zábavný vodný svet Doremi Castle Aqua Park so 120 metrovým toboganom Vertigo.

Veľké množstvo profesionálnych masáží a wellness procedúr čakajú na hostí v MSC Aurea Spa. Odporúčame vyskúšať aj parný kúpeľ, saunu a vírivku. Zahŕňa služby kozmetického a kaderníckeho salónu.

Pre deti
 • Detský kútik I Puffi
 • Tobogán pre tínedžerov 
 • Diskotéka pre tínedžerov
 • Miestnosť s videohrami
 • Cukráreň La Caramella
 • F1 simulátor
 • 4D kino
Aktivity na lodi
Divadlo
Fitness
Diskotéka
Kasíno
4D kino
Bowling
F1 simulátor
SPA centrum
Aqua park
Knižnica
Galéria
Nákupná galéria
Cukráreň
COVID-19 Garancia