Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter
Zimbabwe

Zimbabwe

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Zimbabwe: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Zimbabwe - COVID-19

Aktualizované: 22/04/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Zimbabwe od 1. decembra 2020 otvorilo svoje pozemné hranice a medzinárodné letiská aj pre turistov. Turisti a nerezidenti vstupujúci do Zimbabwe sa musia preukázať potvrdením o plnom zaočkovaní proti COVID-19 (2 dávky) vakcínou, uznanou WHO. Alternatívne je možné predložiť negatívny PCR test na COVID-19, ktorý bol vydaný najneskôr 48 hodín pred odletom/nástupom na cestu. 

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je povolené. Verejná doprava je kvôli COVID-19 naďalej obmedzená.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Tranzit je povolený. Podmienky pre tranzitujúcich cestujúcich sú rovnaké ako pre turistov a nerezidentov vstupujúcich do Zimbabwe – platí potreba preukázania sa potvrdením o plnom zaočkovaní, alebo alternatívne negatívnym výsledkov PCR testu na COVID-19, nie starším ako 48 hodín pred nástupom na cestu.

 

Pri odchode zo Zimbabwe je potrebné predložiť negatívny test na COVID-19 vydaný najneskôr 48 hodín pred nástupom na palubu.

 

Opatrenia v krajine

Zimbabwe má stále v platnosti špecifické obmedzenia v súvislosti s COVID-19. Zákaz vychádzania je stanovený medzi 24.00 a 05.30 hod. a je predmetom kontroly bezpečnostných zložiek.

Platí povinnosť nosenia rúšok na verejnosti.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko