Počasie Istanbul počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
0850 100 111
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Istanbul so sprievodcom.

Aktuálne počasie Istanbul

Aktuálne počasie Istanbul
26 °C
Pocitová: 28 °C
do 28°C
Maximálna denná
od 22°C
Minimálna nočná
1%
Riziko zrážok
47%
Vlhkosť
06:00
Východ slnka
17:47
Západ slnka
Zrána bude jasno. Poobede malá oblačnosť, ojedinele jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 21 až 28 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 21 do 28 °C. Nočné teploty budú dosahovať 22 °C až 25 °C. Bude fúkať premenlivý juhozápadný až juhovýchodný vietor rýchlosťou 7 km/h až 11 km/h.

Istanbul teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Istanbul

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Istanbul sa líši od typických tureckých letovísk. Vlhkosť je vyššia a v lete si užijete príjemnú dovolenku bez neznesiteľných horúčav. Teploty v letných mesiacoch stúpajú k 30ºC.

 

Počasie v Istanbule môže byť v jednotlivých oblastiach rozličné, pretože sa tu prelínajú tri podnebné pásma – stredomorské, subtropické a oceánske. Vďaka tomu je aj úhrn zrážok nerovnomerný. Na severe padne niekedy až dvojnásobok zrážok ako na juhu. Majú podobu dažďa, v zimných mesiacoch sa ojedinele studený dážď zmení na sneh. Letá sú miernejšie než v iných tureckých letoviskách a zimy pomerne chladné. Pre Istanbul je typická vysoká vlhkosť vzduchu. V januári a februári sa teplota pohybuje okolo 5ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 27ºC. Len ojedinele sa teploty vyšplhajú vysoko nad 30ºC. More je najteplejšie v auguste s priemernou teplotou 24ºC.

Počasie v Istanbule podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

Najvyššie denné teploty dosahujú v priemere hodnotu 8ºC. Noci sú chladné okolo 2ºC. More má teplotu 8ºC. Január je daždivý mesiac, kedy treba počítať so 110mm zrážok počas 19 dní.

Február

Denné teploty okolo 9ºC klesajú v noci na studené 3ºC. Voda v mori má teplotu 7ºC. Zrážok je menej. Padne zhruba 75mm v priebehu 16 dní.

Marec

Marcová denná teplota je 11ºC a nočná 4ºC. More má teplotu 7ºC. Počas 14 dní padne približne 72mm zrážok.

Apríl

V apríli sa oteplí na príjemných 16ºC počas dňa, no noci ostávajú stále chladné. Pohybujú sa okolo 7ºC. More má teplotu 10ºC. Naďalej počítajte so zrážkami. Padne 50mm/11 dní.

Máj

Denná teplota stúpne na 21ºC a nočná na 12ºC. Zvýši sa aj teplota mora na 15ºC. Zrážky sa vyskytujú počas 9 dní, kedy padne cca 35mm.

Jún

Júnové denné teploty sa pohybujú okolo 25ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu. Nočné teploty sú príjemné zhruba 16ºC. Voda v mori sa ohreje na 21ºC. Zrážok je málo, padne asi 28mm v priebehu 6 dní.

Júl

V tomto mesiaci sa len mierne oteplí na 27ºC počas dňa a 18ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu nízka. Teplota mora – 23ºC. Zrážok málo – 25mm počas 4 dní.

August

Teploty sa v auguste nemenia: denná 27ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu, nočná 18ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 24ºC. Očakávajte 35mm zrážok počas 5 dní.

September                                                      

Denné teploty sa pohybujú okolo 24ºC a nočné  16ºC. More má teplotu 22ºC. Treba počítať so zrážkami. V priebehu 7 dní padne približne 43mm.

Október

Teploty sa znížia na príjemných 19ºC počas dňa a 12ºC počas noci. More má teplotu 18ºC. Množstvo zrážok je väčšie – 76mm, cca 12 daždivých dní.

November

Ešte pomerne príjemné teploty okolo 15ºC klesajú na chladných 8ºC počas noci. Teplota mora klesne na 14ºC. Zrážky pribúdajú. Padne cca 97mm, čo predstavuje asi 14 daždivých dní.

December

December je chladný a daždivý mesiac. Denná teplota – 11ºC, nočná – 5ºC, teplota mora – 10ºC. Očakávajte až 126mm zrážok, teda 18 daždivých dní.

 

Počasie v Istanbule podľa lokality

Počasie Istanbul

 

Severná oblasť

Sever je bohatý na vegetáciu. Podnebie je oceánske a vlhké subtropické. Od Čierneho mora prichádza vlhký vzduch. Padne tu viac zrážok ako na juhu.

 

Južná oblasť

Južná časť sa je prevažne obývaná. Rozprestiera sa pri pobreží Marmarského mora. Klíma je stredomorská. Oblasť je teplejšia, suchšia a menej ovplyvnená vlhkosťou.

Kedy ísť do Istanbulu

Najvhodnejším obdobím na návštevu Istanbulu je jarné a jesenné obdobie, najmä mesiace máj, jún a september. Ak vám však vysoké teploty nespôsobujú ťažkosti, pokojne vycestujte aj v júli a auguste.