Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter
Peru

Peru

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Peru: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Peru - COVID-19

Aktualizované: 01/03/2022 (bez zmeny od 22/09/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Peru umožňuje vstup cudzincom do krajiny, vrátane občanov európskych krajín, okrem občanov Juhoafrickej republiky. Vláda Peru zrušila povinnú 14 dňovú karanténu pre cudzincov, ktorí vstupujú do Peru. Všetci, ktorí vstupujú na územie Peru, musia predložiť negatívny test RT-PCR (molekulárny test) s negatívnym výsledkom vydaným maximálne 72 hodín pred odletom.

 

Od tejto povinnosti sú oslobodení všetci, ktorí majú preukaz o úplnom zaočkovaní na COVID-19.

 

Deti do 12 rokov sú od tohto testu oslobodené predložením osvedčenia o dobrom zdravotnom stave. Každý cestujúci, ktorý vstupuje na územie Peru, musí do 72 hodín pred cestou vyplniť formulár na webovej stránke Národného migračného inštitútu.

 

Cestujúci musia mať QR kód vygenerovaný digitálne alebo v tlačenej podobe, aby ho mohli predložiť v krajine pôvodu aj po prílete do Peru.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Cestujúci môžu vykonávať medzinárodné spojenia medzi letmi s maximálnym časom 24 hodín a bez opustenia medzinárodného nástupného priestoru. Vždy je potrebné disponovať dokumentáciou potrebnou na vstup do krajiny určenia. Odchod z krajiny je umožnený všetkým cudzincom.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je umožnené za dodržania obmedzujúcich podmienok. Na celom území Peru naďalej platí výnimočný stav so zákazom vychádzania od 22.00 do 04.00 hod. Tento čas sa v rôznych okresoch môže líšiť, v hlavnom meste Lime platí zákaz vychádzania od 23.00 do 04.00 hod. V tomto čase samozrejme nie je povolené cestovať. Na celom území Peru je potrebné počítať s častými kontrolami policajných a vojenských hliadok.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko