Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 02.07.2022, stránka má informačný charakter
Madagaskar

Madagaskar

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Madagaskar: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Madagaskar - COVID-19

Aktualizované: 20/10/2021 (bez zmeny od 25/08/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Madagaskar pozastavil až do odvolania všetky bežné medzinárodné a súkromné lety. V madagaskarských prístavoch momentálne nie je dovolené kotviť výletné lode.

 

Ak máte oprávnenie vstúpiť na Madagaskar, je potrebný negatívny test na COVID-19 nie starší ako do 72 hodín pred plánovaným vstupom do krajiny. Pri príchode je povinná 8-dňová karanténa v určenom hoteli, test na COVID-19 pri prílete na medzinárodné letisko Ivato a znova na konci karanténneho obdobia. Ak je test pozitívny, budete musieť zostať v karanténe ďalších 14 dní a môže sa od vás vyžadovať, aby ste sa liečili v štátnom zariadení.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Tranzit cez Madagaskar nie je povolený.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Je potrebné dodržiavať všetky dodatočné kontrolné opatrenia zavedené úradmi, a to aj na mestských kontrolných stanovištiach a medzinárodnom letisku Ivato. Pred odletom na vnútroštátnych letoch je potrebné na letisku absolvovať test na antigén COVID-19.

 

Opatrenia v krajine

Núdzový stav bol 8. augusta predĺžený o ďalších 15 dní. Na všetkých verejných miestach vrátane obchodov, parkov a ulíc je povinné nosiť ochrannú masku. Vnútorné zhromaždenia sú obmedzené na 400 ľudí, vonkajšie stretnutia nie sú nijako obmedzené. 

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko