Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter
Filipíny

Filipíny

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Filipíny: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Filipíny - COVID-19

Aktualizované: 14/04/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Od 10. februára 2022 Filipíny čiastočne umožňujú vstup pre plne zaočkovaných turistov z krajín, ktorých občania nepotrebujú k ceste na Filipíny víza, medzi ktoré patrí aj SR.

 

Podmienkou je

  • platnosť ich pasov minimálne 6 mesiacov po dátume predpokladaného vstupu na územie Filipín,
  • spiatočná letenka
  • a platný vakcinačný preukaz (k vzájomnému uznaniu COVID-19 očkovacích preukazov v prípade SR došlo 6. aprila 2022).

 

Za plne zaočkovanú osobu sa považuje osoba, ktorá bola zaočkovaná druhou dávkou minimálne 14 dní pred príchodom do krajiny.

 

Podmienkou vstupu do krajiny je aj potreba preukázať sa cestovným poistením pokrývajúcim úhradu potenciálnych zdravotných problémov, vrátane liečby COVID-19, vo výške minimálne 35 000 USD počas doby pobytu na Filipínach. Na deti do 12 rokov sa nevzťahuje podmienka plnej zaočkovanosti.

 

Cestujúci prichádzajúci na Filipíny sa musí preukázať negatívnym RT-PCR testom vykonaným najneskôr 48 hodín pred odletom, resp. negatívnym antigénovým testom vykonaným 24 hodín pred odletom.

 

Cudzincom, ktorým bude umožnení vstup nevyžadujú povinnú karanténu, avšak musia po dobu 7 dní sledovať svoj zdravotný stav. V prípade plne zaočkovaných cudzincov s uznaným COVID-19 certifikátom, ktorí mali negatívni RT-PCR test krátko pred odletom, sa nevyžaduje povinná karanténa. V prípade symptómov sa musia prihlásiť na príslušnom miestnom úrade (Local Government Unit-LGU). Cestujúcim nespĺňajúcim vyššie spomenuté podmienky nebude umožnený vstup do krajiny. Všeobecne sa odporúča overiť si aktuálne platné podmienky pre vstup na Zastupiteľskom úrade Filipín vo Viedni, prípadne Honorárnom konzuláte Filipín v Bratislave a zároveň u konkrétnej leteckej spoločnosti.

 

Od 1. mája 2021 cudzinci s platnými vízami môžu opätovne vstupovať do krajiny. Držitelia krátkodobých víz (tzv. víza 9a) musia sa pri príchode preukázať výnimkou na vstup do krajiny (Entry Exemption Document-EDE).

 

Vo veci udelenia dlhodobých víz je nutné kontaktovať Zastupiteľský úrad Filipín vo Viedni, prípadne Honorárny konzulát Filipín v Bratislave.
Po príchode je nevyhnutné používať aplikáciu OneHealthPass (OHP).

 

 

Informácie na webovej stránke Imigračného úradu

 

Cestovanie v rámci krajiny

Stav kalamity bol v krajine opätovne predĺžený do 12. septembra 2022.

 

Plne zaočkovaní cudzinci sa musia pri cestovaní v rámci krajiny vedieť preukázať vakcinačným preukazom. Pre presuny medzi jednotlivými regiónmi odporúčame dôkladne si preveriť u konkrétneho prepravcu a miestnych úradov podmienky presunu v krajine. Od 1. septembra 2021 bola zavedená do praxe trakovacia aplikácia OneHealthPass.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Odchod z krajiny je pre cudzincov umožnený. Z Filipín sú dostupné pre návrat do SR komerčné lety prostredníctvom aerolínii viacerých komerčných spoločností z troch medzinárodných letísk: 
 
  • NAIA v Manile
  • Medzinárodné letisko Clark
  • Medzinárodné letisko Mactan Cebu

 

Opatrenia v krajine

V krajine platia karanténne obmedzenia pre boj s COVID-19 a v jednotlivých regiónoch platné rôzne stupne obmedzení. Verejná doprava funguje v normálnom režime.

 

Aktuálne informácie o COVID-19 na Filipínach

Aktuálne karanténne opatrenia pravidelne zverejňované na webovom sídle Ministerstva zdravotníctva

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko