Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 20.05.2022, stránka má informačný charakter
Barbados

Barbados

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Barbados: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Barbados - COVID-19

Aktualizované: 07/03/2022

Najnovšie zmeny

Aktualizované podmienky vstupu.

 

Podmienky vstupu do krajiny

Vláda Barbadosu oficiálne znovu otvorila hranice pre medzinárodnú leteckú a lodnú dopravu 12. júla 2020.

 

Cestujúci sú povinní vyplniť online imigračný dotazník (Immigration and Customs Form) 24 hodín pred príchodom do krajiny, alebo si stiahnuť aplikáciu BIMSafe App.

 

Od 1. marca 2021 musí mať každý cestujúci negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo Rapid Antigen test nie starší ako 24 hodín.

 

Plne zaočkovaní cestujúci a cestujúci, ktorí prekonali COVID-19 musia predložiť potvrdenie o očkovaní/prekonaní ochorenia a PCR test nie starší ako 72 hodín. Ak ste prekonali COVID-19 a váš PCR test je stále pozitívny, potrebujete sa preukázať potvrdením od lekára s výsledkami laboratórnych testov s dátumom diagnózy a skončenia ochorenia. Po príchode môžete byť požiadaní zotrvať v izolácii vo vládnom centre 48 hodín.

 

Nezaočkovaní cestujúci podstupujú druhý 2 PCR test v 4. deň od príchodu do krajiny. Do tohto obdobia musia zotrvať v karanténe na vlastné náklady. Výsledky sú známe do 48 hodín. Počas tohto obdobia nesmú cestujúci opustiť ubytovacie zariadenie a majú obmedzený pohyb v takomto zariadení. Všetci cestujúci sú povinní nosiť ochranné rúška na letisku a podrobiť sa meraniu telesnej teploty.

 

Deti do piatich rokov nie sú povinné predložiť PCR test.

 

Viac aktuálnych informácií nájdete na: Barbados Travel Protocols

 

Cestovanie v rámci krajiny

Verejná doprava, ako aj taxi služby sú v prevádzke za podmienky dodržiavania sanitárnych protokolov.
 

Podmienky tranzitu a odchodu

Tranzitujúci cestujúci musia mať so sebou platný negatívny PCR test na COVID-19. Prichádzajúci alebo tranzitujúci cestujúci sú povinní podrobiť sa meraniu telesnej teploty a zodpovedať niekoľko otázok týkajúcich sa ich zdravotného stavu. Cestujúci, ktorí sú povinní predložiť PCR test COVID-19 pred odchodom z krajiny, musia predložiť žiadosť o vykonanie testu minimálne 3 dni pred odchodom na traveltest@visitbarbados.org alebo si urobiť test v súkromných zariadeniach.

 

Opatrenia v krajine

Nosenie ochranných rúšok je povinné na verejných priestranstvách.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko