Covid-19 v Albánsku: Vstup alebo návrat s obmedzeniami
Upresnite svoje filtrovanie

Albánsko - Grécko - Macedónsko 

  • Albánsko
  • Albánsko
  • Dürres
  • Shëngjin
17 °C
teplota vzduchu
24 °C
teplota vody
1:20 h
dĺžka letu
Tento text bol preložený automaticky a preto Vas žiadame o pochopenie.
Úvodný popis
8-dňový letecký zájazd
Ubytovanie
1x ubytovanie na Korfu v 3* hoteli, 6x ubytovanie v Albánsku v 3*/4* hoteli. 
Stravovanie
7x polpenzia.
Doprava
Letecká, autokarová počas pobytu.
Cena zahrňuje
Leteckú dopravu na trase Bratislava – Korfu – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, trajekt na trase: Korfu – Saranda – Korfu, autokarovú dopravu počas okruhu, 1x ubytovanie na Korfu v hoteli 3* s polpenziou, 6x ubytovanie hoteli 3*/4* s polpenziou v Albánsku, miestneho sprievodcu v Ohride, Butrinti, Berate, Gjirokastre, sprievodcu CK.
Cena nezahrňuje
Vstupy, iné fakultatívne výlety a komplexné cestovné poistenie.
Povinné doplatky
Servisné poplatky 190 EUR.
Ostatné doplatky
Za 1/1 izbu 162 EUR.
Program - 1. deň
Odlet z Bratislavy na Korfu, ubytovanie, individuálne voľno večera.
Program - 2. deň
Po raňajkách trajekt do Albánska. Prejazd do gréckeho mesta Ioannina, ležiaceho na brehoch jazera Pamvotida. Jazero so svojím osídleným jazerným ostrovom Nisi je národnou pamiatkou. Mesto je domovom mnohých výborných básnikov a umelcov, počas organizovania umeleckých festivalov majú návštevníci možnosť spoznať korene intelektuálneho života kraja Epirus. Mesto je známe výrobou syra feta a tradičným šperkárstvom, ktorým sa v minulosti venovalo miestne obyvateľstvo. Presun do mesta Kalambaka, neďaleko ktorého sa nachádza legendárna Meteora – kláštory postavené na vrcholkoch bizarných skál siahajúcich do výšky 400 metrov. Ubytovanie, večera.
Program - 3. deň
Raňajky. Presun severným Gréckom, prekročíme hranice Macedónska. Návšteva archeologického areálu Heraclea, fascinujúce historické nálezisko. Prehliadka historického centra mesta Bitol, druhého najväčšieho mesta krajiny. Presun do mesta Ohrid, ubytovanie, večera.
Program - 4. deň
Raňajky, prehliadka historického mesta Ohrid (UNESCO). Najvýznamnejšími pamiatkami sú pevnosť cára Samuila, chrám Sv. Sofi e a kláštor Sv. Nauma na brehu Ohridského jazera. Absenciu mora si Ohrid vynahrádza Ohridským jazerom, jedným z najväčších balkánskych jazier. Poprechádzať sa dá popri promenáde Kej Maršal Tito. Presun od historického mesta Kruja, rodného mesta albánskeho národného hrdinu Skanderbega. Prehliadka mesta, stredovekej pevnosti a tradičného Osmanského bazáru, návšteva Skanderbergovho múzea. Ubytovanie, večera.
Program - 5. deň
Raňajky. Prehliadka hlavného mesta Tirana: Národné historické múzeum, Skanderbegove námestie s jeho sochou, mešita Ethem bay, Palác kultúry, Námestie Matky Terezy. Presun a návšteva mesta Durres, najväčšieho albánskeho prístavu a zaujímavej historickej križovatky. Prehliadka mesta: monumentálny amfi teáter pochádzajúci z 2. stor. n.l., mestské hradby z dôb Byzantskej ríše, rímske termálne kúpele a Benátska veža. Ubytovanie, večera.
Program - 6. deň
Raňajky. Návšteva jedného z najkrajších albánskych miest – Berat, mesto je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO vďaka jeho prirovnaniu „mesto tisícich okien“ – ide o nezvyčajné okná vsadené do fasád červenostrechých domov. Prehliadneme si pevnosť týčiacu sa nad mestom, chrámy a mešity ako dôkaz vzájomného nažívania kresťanov a moslimov. Presun k pobrežiu, do mesta Vlora. Nachádza sa tu okrem iných i múzeum nezávislosti, zobrazujúce históriu ťažkého boja Albáncov za slobodu a nezávislosť. Ubytovanie a večera v hoteli.
Program - 7. deň
Po raňajkách presun do ďalšieho historického, prekrásneho mesta Gjirokaster (UNESCO). Mesto nazývajú aj „kamenné mesto“ a je označované za perlu albánskeho juhu. Dominuje mu citadela s pevnosťou, kde je národopisné múzeum. Ak sa zastavíte v obchodíkoch so suvenírmi, šikovní predávajúci sa vám rozhodne budú prihovárať i česky a ponúkať koberce či rôzne výšivky. Presun do mesta Sarande, na južnom pobreží Albánska. Je častým cieľom návštevníkov, túžiacich vidieť toto donedávna neprístupné letovisko. V centre mesta sa nachádza pravoslávny chrám, mešita a zvyšky starej synagógy. Ubytovanie a večera v hoteli.
Program - 8. deň
Raňajky, presun do antického mesta Butrinti – archeologický areál zapísaný vo svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO, patrí medzi najvýznamnejšie v Albánsku. Mesto leží na hraniciach s Gréckom. Pozrieme si zachované zvyšky rímskeho divadla, rímske kúpele, druhé najväčšie baptistérium. Celému areálu dominuje benátska pevnosť zo 16. storočia. Poobede trajekt na Korfu, transfer na letisko a odlet.
Doprava
Strava
Typ izby
Hľadáte iný termín?
Upravte dátum vyhľadávania pobytu
Aktuálne máme k dipozícii iba percentuálne hodnotenia, ale môžete pridať Vašu recenziu.

Mrzí nás to, ale momentálne nemáme žiadne textové recenzie :-(

Buďte prvý, kto napíše recenziu pre Albánsko - Grécko - Macedónsko ! Nezaberie Vám to viac ako 5 minút a pomôžete ďalším sa správne rozhodnúť pri výbere dovolenky.

Máte otázky ohľadom hotela? Napíšte nám, čo Vás zaujíma.

Otázky a odpovede - Albánsko - Grécko - Macedónsko

Zdroj: Dovolenka.sme.sk Aktualizované 15.11.2019 07:11:21
Koľko stojí zájazd do hotela Albánsko - Grécko - Macedónsko?
Cena zájazdu je od 156€ za 7-dňovú dovolenku, vrátane všetkých poplatkov. Ceny sa líšia od sezónnosti a dĺžky zájazdu.
Zobraziť detaily o cenách
Zdroj: Dovolenka.sme.sk Aktualizované 28.11.2021 9:30
Aké je počasie v blízkosti hotela?
Momentálne je teplota vzduchu 17°C a teplota vody 24°C. Počas hlavnej sezóny môžu byť teploty rozdielne. Viac informácií o počasí v oblasti nájdete na stránke Počasie v Albánsku.
Zdroj: Dovolenka.sme.sk Aktualizované 28.10.2021 9:30
Ako dlho trvá let na najbližšie letisko pri hoteli?
Let trvá približne 1:20 h.
Zobraziť ďalšie podrobnosti.
Potrebujete poradiť?
Máte otázky ohľadom hotela?
Napíšte nám, čo Vás zaujíma
Požiadavku preveríme a odpíšeme priamo na Váš e-mail v priebehu najbližších dní. V prípade, že potrebujete odpoveď skôr zavolajte na naše telefónne číslo.
+421 948 301 826
Zavolajte nám, poradíme PO - PI 8:30 – 17:30
COVID-19 Garancia