Insolvencia FTI Touristik GmbH - Informácie pre zákazníkov

Spoločnosť FTI Touristik GmbH podala návrh na vyhlásenie platobnej neschopnosti

Informácie pre zákazníkov

(Poznámka: text je voľným prekladom z originálu uverejneného na webstránke fti-group.com.)

V pondelok 3. júna 2024 podala FTI Touristik GmbH, materská spoločnosť skupiny FTI GROUP, návrh na začatie konkurzného konania. (tlačová správa). 

Na tejto stránke by sme zákazníkom chceli poskytnúť tú najlepšiu možnú pomoc. Pozorne si prečítajte poskytnuté informácie. Ak by to nestačilo, je kedykoľvek k dispozícii núdzové telefónne číslo na čísle +49 (0)89 710 45 14 98 (nemčina/angličtina). 

 


Ktorých poskytovateľov zájazdov a značiek sa to týka?

Vo všeobecnosti sú ovplyvnené všetky služby rezervované u cestovnej kancelárie FTI Touristik GmbH. Patria sem značky FTI v Nemecku, Rakúsku a Holandsku, značka 5vorFlug v Nemecku, BigXtra GmbH a značky autopožičovní DriveFTI a Cars and Campers. Dotknuté služby je možné rezervovať v maloobchodných cestovných kanceláriách, na online rezervačných platformách ako Sonnenklar.tv, Check24, Ab-In-den-Urlaub, HolidayCheck atď. alebo na našich vlastných rezervačných platformách (fti.de, fti.at, fti.ch, fti.nl, 5vorflug.de, drive.de, ...).

Služby rezervované u poskytovateľov tretích strán (napr. TUI, Alltours, DERTOUR, vtours, ...) nie sú ovplyvnené, pretože FTI Touristik GmbH vystupovala iba ako sprostredkovateľ.

 


Zarezervovali ste si dovolenkový balík a už cestujete?

(Poznámka: dovolenkový balík je kombináciou ubytovania v hoteli a letu, prípadne s ďalšími rezervovanými službami)

Zarezervovali ste si dovolenkový balík cez cestovné kancelárie FTI, 5vorFlug alebo BigXtra a práve ste vo svojej destinácii alebo ste na ceste do nej? Vo vašom prípade platí zákonné poistné krytie poskytované nemeckým fondom cestovného zabezpečenia („Deutscher Reisesicherungsfonds“ – DRSF). V spolupráci s DRSF sa budeme snažiť, aby ste svoj výlet dokončili podľa plánu. Ak to nie je možné, zorganizujeme pre vás spiatočnú cestu na pôvodné miesto odchodu. V tomto prípade budete kontaktovaní priamo v spolupráci s poskytovateľmi služieb DRSF. Informácie nájdete aj na stránke DRSF (iba v nemčine)

Zarezervovali ste si zájazd u cestovnej kancelárie, ktorá nepatrí do FTI GROUP (napr. TUI, Alltours, DERTOUR, vtours, ...), napríklad na webových stránkach www.fti.de, www.fti.at, www.fti.ch, www.5vorflug.de alebo www.sonnenklar.tv? Insolvenčné konanie sa vás netýka. V prípade ďalších otázok sa obráťte na svojho poskytovateľa zájazdov.

 


Zarezervovali ste si iba nocľah v hotelovej izbe a už cestujete a/alebo sa chystáte ubytovať?

Zarezervovali ste si hotelové služby iba prostredníctvom cestovnej kancelárie FTI alebo 5vorFlug a zaplatili ste priamo príslušnej cestovnej kancelárii? Jednotlivé služby, žiaľ, nespadajú pod zákonnú poistnú ochranu zájazdov, a preto sa na ne nevzťahuje DRSF. Bez ohľadu na to, či ste sa už ubytovali alebo ste stále na ceste, v súčasnosti vyhodnocujeme, či môžete (pokračovať) využívať služby, ktoré ste si zarezervovali.

Zarezervovali ste si hotelové služby u cestovnej kancelárie, ktorá nie je súčasťou FTI GROUP (napr. TUI, Alltours, DERTOUR, vtours, ...) a priamo za ne zaplatili? Insolvenčné konanie sa vás netýka. V prípade ďalších otázok sa obráťte na svojho poskytovateľa zájazdov.

 


Zarezervovali ste si zájazd a ešte ste neodleteli?

(Poznámka: dovolenkový balík je kombináciou ubytovania v hoteli a letu, prípadne s ďalšími rezervovanými službami)

Zarezervovali ste si zájazd cez cestovné kancelárie FTI, 5vorFlug alebo BigXtra a už ste zaň čiastočne alebo úplne zaplatili? Žiaľ, zo zákona sme povinní zrušiť všetky objednané služby. Vo vašom prípade sa však bude uplatňovať poistné krytie poskytované nemeckým fondom cestovného zabezpečenia („Deutscher Reisesicherungsfonds“ - DRSF). Odteraz môžete podať žiadosť o preplatenie prostredníctvom online portálu DRSF (v súčasnosti je k dispozícii iba v nemčine). Po potvrdení vašej spôsobilosti vám DRSF vráti celú zálohu.

Zarezervovali ste si zájazd u cestovnej kancelárie, ktorá nepatrí do FTI GROUP (napr. TUI, Alltours, DERTOUR, vtours, ...), napríklad na webových stránkach www.fti.de, www.fti.at, www.fti.ch, www.5vorflug.de alebo www.sonnenklar.tv? Insolvenčné konanie sa vás netýka. V prípade ďalších otázok sa obráťte na svojho poskytovateľa zájazdov.

 


Zarezervovali ste si jednu alebo viac hotelových nocí bez dodatočných služieb?

Zarezervovali ste si hotelové služby iba prostredníctvom cestovnej kancelárie FTI alebo 5vorFlug a zaplatili ste priamo príslušnej cestovnej kancelárii? Jednotlivé služby, žiaľ, nespadajú pod zákonnú poistnú ochranu zájazdov, a preto sa na ne nevzťahuje DRSF. Momentálne vyhodnocujeme, či ešte stále môžete využívať objednané služby a čoskoro vás budeme kontaktovať.

Zarezervovali ste si hotelové služby u cestovnej kancelárie, ktorá nie je súčasťou FTI GROUP (napr. TUI, Alltours, DERTOUR, vtours, ...) a zaplatili ste za ne priamo tejto cestovnej kancelárii? Insolvenčné konanie sa vás netýka. V prípade ďalších otázok sa obráťte na svojho poskytovateľa zájazdov.

 


Zarezervovali ste si prenájom opatrovateľskej služby alebo obytný automobil s FTI?

Prenajali ste si auto alebo si rezervovali obytný automobil prostredníctvom značiek DriveFTI alebo Cars and Campers? Jednotlivé služby, žiaľ, nespadajú pod zákonnú poistnú ochranu zájazdov, a preto sa na ne nevzťahuje DRSF. Momentálne vyhodnocujeme, či ešte stále môžete využívať objednané služby a čoskoro vás budeme kontaktovať.

 


Zarezervovali ste si u FTI ďalšie individuálne služby?

Zarezervovali ste si u FTI iné turistické služby, ako sú výlety, letiskové transfery atď.? Jednotlivé služby, žiaľ, nespadajú pod zákonnú poistnú ochranu zájazdov, a preto nie sú kryté DRSF. Momentálne vyhodnocujeme, či môžete ešte využiť objednané služby a čoskoro vás budeme kontaktovať.