Nová služba: COVID garancia storna zájazdu

covid garancia

Cestovanie bez poistenia je veľké riziko. Koronavírus už mnohým zmenil plány. Ak nechcete nechať nič na náhodu, okrem klasického cestovného poistenia si môžete dokúpiť garanciu aj na situácie, ktoré nevieme celkom ovplyvniť, ako napr. pozitívny test na COVID - 19, ktorý môže byť príčinou, že na dovolenku nebudete môcť vycestovať. Pozitívny výsledok testu vám síce môže zmeniť plány, ale COVID garancia zachráni peniaze.

Čo je služba COVID garancia?

covid garanciaNová služba od dovolenka.sme.sk vám garantuje preplatenie 100 % storna uhradenej sumy za zájazd v prípade, ak nenastúpite na zájazd z dôvodu, že budete mať pozitívny RT-PCR test na COVID - 19, ktorý nie je starší ako 14 dní od plánovaného odletu na dovolenku.  

Nárok na vrátenie storno zároveň vzniká pre všetky spolucestujúce osoby, ktoré sa nachádzajú na jednej zmluve o zájazd s pozitívne testovaným, ale len v tom prípade, že všetky osoby majú zaplatené komplexné cestovné poistenie a aj služba COVID garancia. 

Podmienky uzavretia služby COVID garancia

Ak si chcete objednať našu COVID garanciu, je potrebné, aby ste mali uzatvorené Komplexné cestovné poistenie Plus s dopoistením 100 % krytia storna zájazdu od Európskej cestovnej poisťovne. COVID garancia sa nedá objednať samostatne, dá sa doobjednať len ako doplnková služba ku Komplexnému cestovnému poisteniu Plus pri zakúpení zájazdu. 

Kryje COVID garancia liečebné náklady spojené s ochorením COVID-19?

COVID garancia nekryje liečebné náklady v červených krajinách. 

Ako si vybaviť COVID garanciu?

Klient si službu môže objednať ku Komplexnému cestovnému poisteniu Plus od Európskej cestovnej poisťovne prostredníctvom dovolenka.sme.sk pri kúpe zájazdu.

Koľko stojí COVID garancia?

Cena za COVID garanciu: 

  • Európa 2,50 eur/osoba/deň (vrátane Turecko, Egypt, Tunisko, Maroko, Izrael)
  • Svet: 5,00 eur/osoba/deň

Dá sa COVID garancia dodatočne dokúpiť? 

Doplnkovú službu COVID garancia si môžu klienti zakúpiť iba k novým zmluvám. Nedá sa spätne objednať k už uzavretým zmluvám.

Čo ak mám pozitívny test po odcestovaní? 

Na tento prípad sa COVID garancia nevzťahuje. Preplatenie celej výšky zálohy za zájazd sa vzťahuje len na situáciu, keď máte pozitívny výsledok RT-PCR testu 14 a menej dní pred odchodom na dovolenku. 

COVID-19 Garancia