Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Zambia

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Zambia: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Zambie - COVID-19

Aktualizované: 20/10/2021 (bez zmeny od 25/08/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Hranice Zambie sú otvorené, ale pod prísnym dohľadom.

 

Turistické a obchodné víza sú k dispozícii vopred aj pri príchode do Zambie.

 

Všetci cestujúci musia predložiť negatívny PCR test vykonaný 72 hodín pred príchodom. Všetky letiská sú otvorené pre lety, aj keď dostupnosť medzinárodných letov je obmedzená. Medzinárodná autobusová a vlaková doprava je pozastavená.

 

Všetci cestujúci pochádzajúci z krajiny, ktorú vláda Zambie označila za vysoko rizikovú, musia pri príchode absolvovať test na COVID-19, aj keď majú negatívny test PCR test.

 

Cestovatelia, ktorí prechádzajú tranzitnými krajinami, nie sú považovaní za vysoko rizikových, ak je doba prepravy kratšia ako 24 hodín.

 

Aktuálny zoznam vysoko rizikových krajín: Argentína, Brazília, Belgicko, Kolumbia, Čile, Egypt, Etiópia, Francúzsko, Nemecko, India, Irán, Irak, Taliansko, Keňa, Holandsko, Peru, Rusko, Juhoafrická republika, Španielsko, Tanzánia , Tunisko a Turecko. Tento zoznam sa však môže meniť priebežne bez predchádzajúceho varovania a s minimálnou publicitou.

 

Každý, kto vstupuje do Zambie s telesnou teplotou 38,0 ° C alebo vyššou, bude po príchode testovaný na COVID-19, rovnako ako ktokoľvek s príznakmi súvisiacimi s COVID-19.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je povolené. Medzi medzinárodným letiskom Kenneth Kaunda (LUN) a medzinárodným letiskom Mfuwe (MFU) a medzi LUN a medzinárodným letiskom Harryho Mwanga Nkumbula (LVI) v Livingstone operujú obmedzené vnútroštátne lety.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Tranzit je zakázaný. 

 

Opatrenia v krajine

Zimbabwe sa nachádza v lockdowne na neurčitý čas. Medzi 18.30 a 6.00 hod. platí zákaz vychádzania.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko