Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Uganda

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Uganda: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Ugandy - COVID-19

Aktualizované: 05/01/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Pri vstupe do krajiny je potrebné sa preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 72 hodín v čase odletu (neplatí pre deti mladšie ako 3 roky). Cestujúcim bez testu bude odopretý vstup do krajiny.

 

Všetci cestujúci prilietajúci do Entebbe sú po prílete navyše podrobení ďalšiemu PCR testu bez ohľadu na stav očkovania (okrem detí mladších ako 6 rokov a posádky lietadla). Testy stoja 30 USD a cestujúci môžu počkať na svoje výsledky doma alebo v hoteli. Cestujúci sa pred odletom musia zaregistrovať a vopred zaplatiť za PCR test. 

 

Pri odlete z Ugandy je každý cestujúci povinný opätovne sa preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 72 hodín.

 

Opatrenia v krajine

V exteriéri je povinnosť nosiť ochranné rúško u osôb nad 6 rokov. Platí celonárodný zákaz nočného vychádzania od 19.00 do 5.30 hod.. Transport medzi okresmi je povolený súkromným vozidlom pri preprave max. 3 osôb, vrátane vodiča. Verejná doprava funguje pri dodržaní obsadenosti polovičnej kapacity vozidiel. Všetky verejné zhromaždenia sú zakázané. Bary a nočné kluby zostávajú zatvorené. Obchody a trhy fungujú v obmedzenom režime.

 

Cestujúcim z/na letisko počas zákazu nočného vychádzania sa odporúča mať vytlačenú letenku ako dôkaz o svojom prílete resp. odlet

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko