Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Pakistan

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Pakistan: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Pakistanu - COVID-19

Aktualizované: 25/05/2022 (bez zmeny od 03/11/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Obmedzovaný pohyb cez všetky hranice. Pri vstupe do krajiny je vyžadovaný test na COVID-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín a vstup cez letiská je možný len pre plne zaočkované osoby (výnimka pre osoby mladšie ako 17 rokov).

 

Cestujúci musia taktiež vopred pred vstupom do krajiny poskytnúť údaje o svojom zdravotnom stave a cestovateľskej histórií prostredníctvom aplikácie Pass Track alebo vyplením online dotatzníka.

 

Cestovanie v  rámci krajiny

Obmedzovaný je vstup a výstup z a do 20 najväčších miest. Vnútroštátna letecká doprava funguje bez väčších obmedzení.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Letecké spoločnosti požadujú predloženie negatívneho PCR testu, ktorý nie je v čase odletu starší ako 72 hodín (výnimka pre deti do 12 rokov) vykonaný len vo vybraných zdravotných zariadeniach (Aga Khan University Hospital Clinical Laboratories, Essa Labs, Excel Labs, IDC) a vyplnenie zdravotného formulára .

 

Opatrenia v krajine

Epidemiologická situácia je vážna. Nosenie rúšok nie je povinné. Obmedzovaný je vstup do niektorých mestských štvrtí Islamabadu. Obmedzený je počet hostí (300 interiér, 500 exteriér) a trvanie spoločenských podujatí (2 hodiny).

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko