Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Nigéria

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Nigéria: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Nigérie - COVID-19

Aktualizované: 11/04/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Bližšie informácie pred cestou poskytne príslušné veľvyslanectvo Nigérijskej federatívnej republiky vo Viedni.

 

Od 4. apríla 2022 sa plne očkovaní cestujúci do Nigérie nemusia preukazovať PCR testom pred nástupom do lietadla, ani absolvovať PCR test po prílete. Musia sa preukázať dokladom o plnom zaočkovaní, zaregistrovať sa aj elektronicky (vrátane detí a diplomatov) a predložiť vygenerovaný QR kód. Cestujúci, ktorí doklad o úplnom zaočkovaní nepredložia, sa považujú za neočkovaných, alebo čiastočne zaočkovaných.
Deti do 18 rokov sú považované za plne očkované osoby.

 

Nezaočkovaní a čiastočne očkovaní cestujúci do Nigérie sa musia pri vstupe na palubu lietadla preukázať negatívnym PCR testom na COVID-19 nie starším ako 48 hodín a zaregistrovať sa aj elektronicky (vrátane detí a diplomatov). Pri registrácii je potrebné stiahnuť negatívny výsledok testu na COVID-19 do portálu.

 

Vygenerovaný QR kód musí byť vytlačený a predložený spolu s PCR testom.

 

Cez portál poukážu aj sumu potrebnú na vykonanie ďalšieho testu po prílete a vyberú si z ponuky laboratórií, v ktorom PCR test absolvujú. Cestujúci, ktorí platia v nigérijských naira, musia platiť kartou vydanou nigérijskou bankou. Cestujúci, ktorí platia bankovým prevodom musia počítať s časom potrebným na uskutočnenie bankového prevodu.

 

Nezaočkovaní cestujúci a cestujúci s neúplným očkovaním absolvujú PCR test na druhý (deň príletu +1 deň) a siedmy deň po prílete (deň príletu + 6 deň). Cestujúci s negatívnym výsledkom ukončia samoizoláciu na ôsmy deň po prílete, cestujúci s pozitívnym výsledkom sa riadia príslušnými domácimi zdravotníckymi nariadeniami.

 

Odporúčame pred cestou kontaktovať vášho leteckého prepravcu s cieľom získania aktuálnych informácií, rovnako ako informácií potrebných pre vstup na palubu lietadla a vstup do krajiny.

 

Pre Nigériu platí cestovné odporúčanie - necestovať.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Domáce letecké spoločnosti prevádzkujú vnútroštátne komerčné lety. Je povolený pohyb medzi federálnymi štátmi, väčšina federálnych štátov si stanovila vlastné obmedzenia pre pohyb.

 

Podmienky tranzitu

Nie sú stanovené.

 

Opatrenia v krajine

Nosenie masiek na verejných miestach je povinné. Zábavné centrá, bary, nočné kluby, fitcentrá a vnútorné športoviská sú zatvorené. Reštaurácie sú otvorené s obmedzeným počtom hostí.

 

Podmienky návratu do SR

Cestujúci odlietajúci z Nigérie sú povinní pred odletom predložiť doklad o plnom zaočkovaní a mať doklady v súlade s cieľovou respektíve tranzitnou krajinou.

 

V súčasnosti sú možnosti návratu z krajiny do SR komerčnými letmi vybraných leteckých spoločností z Abuja a Lagosu obmedzené. Odporúčame pred cestou kontaktovať svojho leteckého prepravcu s cieľom získania aktuálnych informácií, rovnako ako informácií potrebných pre vstup na palubu lietadla.

 

Informácie o postupe pri návrate do SR

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko