Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Mozambik

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Mozambik: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Mozambiku - COVID-19

Aktualizované: 20/10/2021 (bez zmeny od 25/08/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Vstup do Mozambiku je povolený všetkým cestujúcim s platným turistickým, obchodným alebo pobytovým vízom.

 

Vydávanie turistických víz na hraniciach sa obnovilo. Cestujúci, ktorí pri vstupe predložia negatívny PCR test sú oslobodení od karanténneho režimu bez ohľadu na to, či sú úplne zaočkovaní. Test musí byť vydaný v krajine odletu do 72 hodín pred príchodom. Deti mladšie ako 5 rokov sú oslobodené od povinnosti predložiť negatívny PCR test. Negatívny PCR test je platný až 7 dní pre cestujúcich, ktorí využívajú na prechod pozemné hranice s Juhoafrickou republikou.

 

Každý, kto má pozitívny test alebo je v kontakte s niekým, kto mal pozitívny test na COVID-19, sa bude musieť izolovať 14 dní. Každý, kto nepredloží negatívny PCR test bude musieť ísť do 14-dňovej izolácie.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Vzhľadom na otvorenie hraníc 7. septembra 2020, sú tranzit a komerčné lety opätovne povolené.

 

Opatrenia v krajine

Mimoriadny stav súvisiaci s COVID-19, ktorý vypršal 6. septembra 2020, bol nahradený vyhlásením kalamitného stavu na neurčitý čas, od 7. septembra 2020.

 

Uvoľnenie stavu núdze je reakciou na znižujúci sa počet infekcií COVID-19. Nosenie masiek je naďalej povinné, s výnimkou prípadov fyzických aktivít alebo z platných zdravotných dôvodov.

 

Pláže sa znovu otvorili od 15. septembra 2020 a sú povolené náboženské zhromaždenia s obmedzeniami účastníkov. Trhy majú povolenú prevádzku 06.00 h - 17.00 h; bary však zostávajú zatvorené a zábavné stretnutia sú zakázané. Kasína sú otvorené. Predaj alkoholu zostáva zakázaný. Vládnym úradom bolo nariadené, aby obnovili spracovanie a vydávanie identifikačných a cestovných dokladov. Od osôb, ktoré prišli do kontaktu s infikovanými ľuďmi, sa vyžaduje karanténa po dobu 14 dní.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko