Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 24.06.2022, stránka má informačný charakter

Monako

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Monako: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Monaka - COVID-19

Aktualizované: 08/06/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Od 12. februára 2022 platia podmienky vstupu cestujúcich do Monaka podľa stavu aktuálnej epidemiologickej situácie a zaočkovanosti v krajine, z ktorej prichádzajú.

 

Krajiny sú zaradené do dvoch farebných skupín (zelená, oranžová). Slovensko je zaradené do zelenej skupiny krajín. Aktualizovanú klasifikáciu jednotlivých krajín je možné nájsť na stránke monackého úradu vlády.

 

Do Monaka môžu zo Slovenska vstúpiť osoby očkované proti COVID-19 (od 12 rokov), ktoré sa musia preukázať potvrdením o očkovaní označeným QR kódom (covid pas). Negatívny test PCR nie je potrebný.

 

Neočkované osoby sa musia pri vstupe do Monaka preukázať

  • negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín
  • alebo negatívnym antigénovým testom nie starším ako 48 hodín od vystavenia výsledku
  • alebo potvrdením o prekonaní COVID-19 platným nie menej ako 11 dní a nie starším ako 6 mesiacov.

 

Hraničné kontroly sa vykonávajú sporadicky. Polícia kontroluje len zahraničné ŠPZ.

 

Informácie o COVID-19 v Monaku

 

Cestovanie v rámci krajiny

Pohyb osôb po krajine bez obmedzení.

 

Polícia môže podľa potreby kontrolovať osobné doklady ako aj covid pasy posádok motorových vozidiel vodičov so zahraničnými ŠPZ.

 

Podmienky tranzitu a obchodu

Tranzit cez krajinu je možný bez obmedzenia.

 

Opatrenia v krajine

  • Je zrušená povinnosť nosiť rúško v exteriéri, ako aj v interiéri, napríklad v obchodoch a iných verejne prístupných priestoroch.
  • Povinnosť nosiť rúško však bude naďalej platiť v zdravotníckych zariadeniach, ubytovacích zariadeniach pre starších ľudí, ako aj vo verejnej doprave, taxíkoch a veľkých vozidlách pre všetky osoby vo veku 5 rokov a viac.
  • Stále sa však dôrazne odporúča používať rúško v uzavretých priestoroch pre rizikové osoby alebo počas veľkých zhromaždení.
  • V závislosti od vývoja zdravotnej situácie môže vláda upraviť zdravotné opatrenia.

 

Ak sa osoba stretne s osobou infikovanou COVID-19 alebo na akýkoľvek variant ochorenia, je potrebné navštíviť najbližšieho všeobecného lekára či pohotovosť. Lekár rozhodne o predpísaní testu na COVID-19 a o typu izolácie (domácej izolácie, hotel či hospitalizácia) a uvedomí zdravotnú agentúru.

 

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa pobytu ako aj výnimiek je potrebné obracať sa na DAS (Direction de l´Action Sanitaire), adresa: 48 Boulevard d´Italie, tel: : (+377) 98 98 84 20, (+377) 98 98 40 82.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko