Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Malawi

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Malawi: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Malawi - COVID-19

Aktualizované: 20/10/2021 (bez zmeny od 25/08/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Malawijský vzdušný priestor zostáva otvorený pre obmedzený počet komerčných letov. 23. decembra 2020 uzavrelo Malawi všetky svoje pozemné hranice pre nerezidentov. Návštevníci majú stále povolený vstup pri prílete letecky.

 

Každý, kto vstupuje do krajiny musí predložiť dôkaz o negatívnom teste COVID-19 vykonanom do 72 hodín pred vstupom do Malawi.

 

Cestujúci môžu byť tiež testovaní na COVID-19 po príchode na vlastné náklady. Od cestujúcich sa môže vyžadovať, aby zostali na letisku alebo v testovacom stredisku, kým nie sú známe ich výsledky testu COVID-19, zvyčajne do 24 hodín.

 

Aktuálne informácie sú k dispozícii na facebookovej stránke Ministerstva zdravotníctva Malawi. Osoby s pozitívnym testom na COVID-19 pri príchode môžu byť prevezené do štátneho zariadenia. Od všetkých ostatných osôb sa bude vyžadovať, aby 14 dní po príchode samy monitorovali príznaky a príznaky COVID-19. 

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je povolené. Verejná doprava naďalej funguje v celom Malawi s uplatnením určitých obmedzení a preventívnych opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Každý, kto odchádza z Malawi, musí predložiť platný cestovný certifikát preukazujúci, že negatívny test na COVID-19 bol vykonaný v ktoromkoľvek z piatich vládou určených testovacích stredísk do 72 hodín pred odchodom. Testovacie centrá: Centrálna nemocnica Mzuzu (Mzuzu), Centrálna nemocnica Kamuzu (Lilongwe), Ústav verejného zdravia (Lilongwe), Centrálna nemocnica kráľovnej Alžbety (Blantyre) a Centrálna nemocnica Zomba (Zomba). 

               

Opatrenia v krajine

Prezident vydal nariadenie o vypnutí krajiny tzv. lockdowne od 18. apríla do odvolania. Počas tohto obdobia budú zakázané všetky verejné podujatia, zatvorené všetky obchody a poskytovanie služieb, s výnimkou predaja a poskytovania nevyhnutných tovarov a služieb.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko