Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Irak

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Irak: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Iraku - COVID-19

Aktualizované: 19/02/2021

Podmienky vstupu do krajiny

Pre Irak aj naďalej platí 4-stupeň cestovného odporúčania – okamžite opustiť krajinu. V záujme získania aktuálnych informácií odporúčame pred akoukoľvek cestou kontaktovať Veľvyslanectvo Irackej republiky vo Viedni.

 

Pozemné hraničné priechody sú otvorené výlučne pre prepravu tovaru. Všetci prichádzajúci cestujúci sa musia preukázať negatívnym testom PCR nie starším ako 72 hodín, pričom to isté platí aj pre odlietajúcich pasažierov, vrátane držiteľov diplomatických pasov.

 

Až do odvolania nie je povolený vstup do krajiny pre turistické účely. Po vstupe do krajiny je povinná 14-dňová karanténa pre držiteľov všetkých pasov.  

 

Iracké letiská sú v prevádzke pre vnútroštátne a medzinárodné lety. Po útoku na letisko v Erbile 15. februára 2021 je letisko opäť v prevádzke, odporúčame však kontaktovať leteckú spoločnosť pred odletom.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie po krajine je zakázané okrem nevyhnutných humanitárnych dôvodov.

 

Opatrenia v krajine

V nadväznosti na nárast počtu infikovaných osôb COVID-19 iracká vláda ohlásila zákaz vychádzania od 18. februára 2021. Od pondelka do štvrtka platí čiastočný zákaz vychádzania od 20.00 do 5.00 h. Od piatku do nedele platí  celodenný zákaz vychádzania. Zákaz vychádzania potrvá do 8. marca 2021. Zákaz vychádzania neplatí pre oblasť Kurdistanu.

 

V krajine sú uzavreté školy a všetky verejné priestranstvá, t.z. obchodné domy, reštaurácie, kaderníctva, kozmetické salóny, hotely, turistické pamätihodnosti, atď.  

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko