Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter
Honduras

Honduras

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Honduras: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Hondurasu - COVID-19

Aktualizované: 12/06/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Honduras otvoril svoje hranice na vstup pre cudzincov svoje územie. Každá zahraničná osoba vstupujúca do Hondurasu sa musí preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 72 hodín. V prípade nepreukázania sa negatívnym testom pri vstupe do krajiny musí cestujúci urobiť test priamo na letisku, či inom hraničnom vstupe za poplatok 85 USD. Pozitívny výsledok testu znamená pre cudzinca povinnú 7 – dňovú karanténu na jeho náklady vo vládou určenom zariadení.

 

Plne zaočkovaní cestujúci s očkovacím osvedčením/preukazom už pri vstupe do Hondurasu nemusia predložiť dôkaz o negatívnom teste na COVID-19.

 

Doklad o úplnom očkovaní musí byť vystavený najmenej 14 po druhej vakcinačnej dávke. Zároveň zahraniční cestujúci, ktorí vstupujú do Hondurasu alebo z neho odchádzajú, musia vyplniť formulár o predbežnej kontrole imigrácie. Cestovatelia dostanú potvrdzujúci e-mail, ktorý by si mali vytlačiť a nosiť so sebou.

 

Z dôvodu nestabilnej situácie súvisiacej s COVID-19 slovenské veľvyslanectvo zatiaľ neodporúča slovenským občanom cestovať do Hondurasu.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Vládne úrady povolili vnútroštátne lety. Vnútorný pohyb/tranzit autom po krajine je však aj naďalej kontrolovaný políciou, pri kontrole je potrebné preukázať dôvod, prečo osoba (platí to aj pre cudzincov) tranzituje v rámci krajiny a súčasne kontrolovaná osoba je povinná predložiť doklad o úplnom zaočkovaní. Vo verejnej doprave platí povinnosť nosiť rúško, v opačnom prípade hrozí finančná pokuta.

 

Opatrenia v krajine

Kiná, divadlá, školy, turistické centrá sú otvorené, avšak s obmedzenou kapacitou. Hotely, reštaurácie sú s povolením vládnych/lokálnych úradov otvorené s povolenou limitovanou kapacitou návštevnosti. Bary a nočné kluby sú stále zavreté, veľké hromadné podujatia (koncerty, veľtrhov) zostávajú zakázané.

 

V krajine je naďalej povinné používanie rúšok na verejnosti a vo všetkých priestoroch verejných inštitúcií. Stále sú stanovené presné hodiny a dni na vychádzanie pre jednotlivé kategórie občanov. V prípade kontroly po 22.00 hod. je kontrolovaná osoba povinná predložiť doklad o zaočkovaní. Vo všeobecnosti stále počas núdzového stavu platí odporúčanie vládnych orgánov pre verejnosť, aby minimalizovali svoj pobyt mimo obydlia.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko