Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter
Etiópia

Etiópia

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Etiópia: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Etiópie - COVID-19

Aktualizované: 07/06/2021

Podmienky vstupu

Pri výstupe, tranzite alebo vstupe do krajiny je potrebné od 7. júna 2021 predložiť negatívny RT-PCR test na COVID-19 (nie starší ako 120 hodín) v elektronickej podobe. Predkladanie negatívneho testu v listinnej forme bude možné paralelne len do 30. júna 2021.

 

Od 1. júla 2021 bude potrebné negatívny RT-PCR test na COVID-19 predkladať výlučne len v elektronickej forme s použitím platformy African Union´s Trusted Travel Platform (TT) and UNDP-sponsored Global Haven Program. Cestujúci sa musí registrovať .

 

Po vstupe do krajiny sa cestujúci musia podrobiť povinnej 7-dňovej karanténe. Na letisku sa treba riadiť pokynmi imigračnej polície. V prípade potreby kontaktujte konzulárnu službu Veľvyslanectva SR v Addis Abebe na telefónnom čísle +251911525774.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci nie je obmedzené. 

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko