Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Čína

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Čína: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Číny - COVID-19

Aktualizované: 28/03/2022 (bez zmeny od 11/11/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Zhrnutie aktuálne platných pravidiel cestovania do ČĽR na webovej stránke Veľvyslanectva ČĽR v Bratislave

 

Vydávanie štandardných typov víz je pozastavené od marca 2021 až do odvolania. V závažných a nevyhnutných obchodných (M) alebo pracovných (Z) prípadoch je možné dostať víza po predložení špeciálneho pozvania, tzv. PU Invitation letter, ktorý vydávajú úrady zahraničných vzťahov v konkrétnom meste, do ktorého bude občan SR cestovať, resp. kde sídli obchodný partner/budúci zamestnávateľ občana SR, ktorý takéto pozvanie musí zabezpečiť. V prípade, ak je žiadateľ očkovaný čínskou vakcínou a vie sa preukázať oficiálnym potvrdením o očkovaní oboma dávkami danej vakcíny, môže žiadať o obchodné (M), pracovné (Z) a rodinné (S) víza podľa podmienok platných pred pandémiou (M – pozvanie od obchodného partnera, Z – pracovné povolenie, S – pozvanie od člena rodiny + doklad dokazujúci príbuzenský vzťah).

 

Pred odletom do ČĽR je potrebné dvojité testovanie, najprv v krajine odjazdu, teda v SR, a následne v tranzitnej krajine. V oboch krajinách je potrebné si dať urobiť PCR test a test na protilátky IgM. Osobám, ktoré sú zaočkované inou ako čínskou vakcínou sa odporúča dať si urobiť testy na protilátky IgM v laboratóriu Medirex, keďže to ako jediné robí testy na IgM protilátky voči N proteínu, ktoré dokážu eliminovať pozitivitu spôsobenú protilátkami po očkovaní. Testy je treba dať si urobiť 48 hodín pred odchodom zo SR a následne v tranzitnej krajine 48 hodín pred nástupom do lietadla. Povinné testovanie sa týka všetkých bez výnimiek pre plne zaočkovaných proti COVID-19 (akoukoľvek vakcínou), malých deti či bábätiek.

 

Po získaní výsledkov oboch testov musí žiadateľ bezodkladne požiadať o zelený HDC kód prostredníctvom registrácie a nahrania výsledkov testov do online systému.

 

Často kladené otázky v súvislosti s cestovaní zo SR do ČĽR

 

 

Hongkong – Osobitná administratívna oblasť ČĽR

Podrobnejšie informácie o opatreniach v súvislosti s COVID-19 na webovej stránke vlády Hongkongu – Osobitnej administratívnej oblasti ČĽR

 

Macao – Osobitná administratívna oblasť ČĽR

Podrobné informácie o opatreniach v súvislosti s COVID-19 na webovej stránke vlády Macaa – Osobitnej administratívnej oblasti ČĽR

 

Cestovanie v rámci krajiny

Osobám pochádzajúcim z okresu alebo z mesta na úrovni okresu, v ktorom boli identifikované prípady COVID-19 vrátane potvrdených a/alebo bezpríznakových prípadov a osobám, ktoré v priebehu ostatných 14 dní navštívili takýto okres a/alebo mesto na úrovni okresu, nebude umožnený vstup do Pekingu.

 

Pre osoby nachádzajúce sa v Pekingu platí striktná implementácia preventívno-kontrolných opatrení rezidenčnými komunitami vrátane testovania na výzvu alebo dobrovoľné požiadanie, merania telesnej teploty, používania mobilných zdravotných kódov či nosenia ochranného rúška na verejnosti.

 

Podrobnejšie informácie o opatreniach v súvislostiach s COVID-19 na webovej stránke hlavného mesta Peking

 

Opatrenia v krajine

Zoznam určených zdravotníckych zariadení ponúkajúcich NAT v ČĽR

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko