Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Botswana

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Botswana: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Bostwany - COVID-19

Aktualizované: 22/04/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Všetci cestujúci vstupujúci do krajiny budú podrobení zdravotnému skríningu v súvislosti s COVID-19.

 

Plne zaočkované osoby (minimálne dve dávky) sa musia preukázať certifikátom o zaočkovaní, pričom posledná dávka musí byť podaná najneskôr 14 dní pred cestou.

 

Pre nezaočkované osoby naďalej platí povinnosť sa preukázať negatívnym PCR testom, nie starším ako 72 hodín pre dátumom cesty. V prípade symptómov na ochorenie COVID-19 v cestovnej skupine môžu byť cestujúci požiadaní o vykonanie ďalšieho PCR testu na hraničných vstupoch do krajiny na vlastné náklady.

 

Ak je test pozitívny, je potrebné absolvovať 14-dennú izoláciu alebo karanténu na vlastné náklady.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Od 12. júna 2020 sú obnovené vnútroštátne lety.

 

V súčasnosti nie sú v platnosti žiadne cestovné obmedzenia pre Botswanu. V prípade zhoršenia pandemickej situácie alebo objavenia nových variantov koronavírusu môžu byť zavedené cestovné obmedzenia s okamžitou platnosťou.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Tranzit je povolený. 

 

Opatrenia v krajine

V súčasnosti nie je v Botswane vyhlásený celonárodný stav núdze. Vláda môže rozhodnúť o lokalizovaných lockdownoch v prípade zhoršenia pandemickej situácie.

 

Od 9. novembra je obnovená letecká doprava na medzinárodnom letisku Sira Seretse Khama v Gaborone, na medzinárodnom letisku v Maune a na medzinárodnom letisku v Kasane. Od 1. decembra je obnovená letecká doprava z medzinárodného letiska Philipa G. Matanteho vo Francistown. Od 1. decembra sú obnovené pozemné priechody na hraničných bodoch Kazungula Road, Kazungula Ferry, Ngoma, Ramokgwebana, Martins Drift, Ramatlabama, Tlokweng, Mamuno, Pioneer a Mohembo.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko