Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter
Belize

Belize

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Belize: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Belize - COVID-19

Aktualizované: 12/06/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Medzinárodné letisko, ako aj pozemné hraničné priechody sú otvorené. Pozemné hraničné priechody sú otvorené od 06.00 hod do 22.00 hod.

 

Cestujúcemu očkovanému dvomi dávkami proti COVID-19 je postačujúce sa pri vstupe do Belize preukázať potvrdením o očkovaní.

 

V prípade neočkovaných cestujúcich sa pri vstupe vyžaduje preukázať negatívny test na COVID-19 (PCR nie starší ako 72 hodín alebo antigénový test nie starší ako 48 hodím pred vstupom do krajiny). V prípade nepredloženia negatívneho testu sa urobí test priamo na letisku, pozemnej alebo morskej hranici za poplatok 50 USD. Všetci prichádzajúci cestujúci, ktorí budú mať pri vstupe do Belize pozitívny test, budú na vlastné náklady umiestnení do povinnej karantény najmenej na 14 dní.

 

Všetci zahraniční cestujúci sú povinní pri vstupe do Belize sa preukázať medzinárodným zdravotným postením do výšky 50.000 USD. Medzinárodné zdravotné poistenie si môže turista kúpiť aj priamo na letisku pri vstupe do Belize či na hraničnom pozemskom vstupe.

 

Využívanie služieb, ako aj ubytovacích zariadení s certifikovaným zlatým štandardom (tzv. Gold Standard) sa odporúča aj naďalej, nie je však pre turistické účely už povinný.   

 

 

Z dôvodu nestabilnej situácie súvisiacej s COVID-19 slovenské veľvyslanectvo v Mexiku zatiaľ neodporúča cestovať do Belize.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Vnútorná doprava funguje bez obmedzení, vo verejnej doprave sú rúška povinné. Turisti navštevujúci Belize sa môžu bežne voľne pohybovať, odporúča sa však, aby zostali v bezpečných oblastiach / vytýčenom koridore pre cestovný ruch, v exteriéri už rúška nie sú povinné

 

Opatrenia v krajine

Obchody s potravinami a ďalšie obchody sú otvorené, s obmedzeným počtom povolených zákazníkov, všetci zákazníci sú vo vnútorných priestoroch povinní nosiť rúško. Turistické centrá, prírodné parky fungujú s limitovanou kapacitou návštevnosti a za dodržania hygienicko – bezpečnostných opatrení. Za nedodržanie predpisov hrozí pokuta vo výške 5 000 belizských dolárov a dvojročný trest odňatia slobody.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko