Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Bangladéš

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Bangladéš: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Bangladéša - COVID-19

Aktualizované: 08/03/2022 (bez zmeny od 27/10/2021)

Podmienky vstupu do krajiny

Udeľovanie víz na letisku (visa on arrival) je pozastavené, za účelom získania víz je nutné kontaktovať príslušné veľvyslanectvo Bangladéša (pre SR je to Veľvyslanectvo Bangladéša v Berlíne).

 

Platí zákaz vstupu pre osoby, ktoré boli v posledných 14 dňoch v nasledovných krajinách: Argentína, Bahrajn, Bolívia, Brazília, India, Malajzia, Maldivy, Nepál, Paraguaj. Trinidad a Tobago a Uruguaj.

 

Všetci cestujúci do Bangladéša, s výnimkou detí do 10 rokov, sú povinní na vstupe predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín.

 

Karanténa

Cestujúci z Belgicka, Čile, Kolumbie, Kostariky, Dánska, Grécka musia prejsť povinnou 14-dňovou inštitucionálnou karanténou v nariadených hoteloch na vlastné náklady.

 

Cestujúci z ostatných krajín (platí pre Slovensko) musia absolvovať povinnú 14-dňovú domácu karanténu. Podmienkou možnosti nastúpenia do domácej karantény je úplné zaočkovanie voči COVID-19. Nezaočkované osoby musia ísť do štátnej karantény. V prípade príznakov COVID-19 na vstupe do krajiny, bude cestujúci povinný podriadiť sa zdravotnej prehliadke v určenej štátom autorizovanej nemocnici, kde sa rozhodne, či bude umiestnený v štátom prevádzkovaných zariadeniach alebo v hoteli na vlastné náklady. Tranzitujúci pasažieri môžu vstúpiť do Bangladéša, len ak sa počas tranzitu zdržiavali iba v letiskových priestoroch.

 

Osobám v karanténe bude dočasne odobratý pas a vrátený bude až po jej ukončení.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je obmedzené. Verejná doprava môže fungovať len s 50-percentnou kapacitou.

 

Podmienky návratu do SR

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko