Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 17.05.2022, stránka má informačný charakter
Bahamy

Bahamy

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Bahamy: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup na Bahamy - COVID-19

Aktualizované: 06/04/2022

Najnovšie zmeny

Aktualizované podmienky vstupu.

 

Podmienky vstupu do krajiny

Od 20. februára 2022 musia všetci cestujúci starší ako 2 roky predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín.

 

Všetci cestujúci odhliadnuc od očkovacieho statusu, ktorí zostávajú na Bahamách viac ako 2 noci, sú povinní podstúpiť Rapid Antigen test na piaty deň pobytu. Viac informácií na webovej stránke Ministerstva turizmu.

 

Cestujúci nad 18 rokov musia pred cestou požiadať o zdravotné cestovné povolenie, tzv. Health Travel Visa. Proces trvá do 48 hod.

 

Pri žiadosti o cestovné vízum treba uzatvoriť COVID- 19 zdravotné poistenie platné počas trvania pobytu na Bahamách. Poplatok za poistenie je zahrnutý v poplatku za Health Travel Visa. 

 

Cestovanie v rámci krajiny

Opatrenia sú odlišné na jednotlivých bahamských ostrovoch, cestujúcim preto odporúčame zistiť si podmienky na konkrétnom ostrove.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Odchod z krajiny je možný prostredníctvom komerčných letov. Dostupnosť medzinárodných  a domácich letov je stále obmedzená.

 

Momentálne sa vyžaduje negatívny PCR test pri cestách z ostrovov New Providence, Grand Bahama, Paradise Island na iné ostrovy.

 

Opatrenia v krajine

Na medzinárodných a domácich letiskách sa uskutočňuje zdravotná kontrola, je potrebné dodržiavať odstup a nosiť ochranné rúško. 

 

Pláže takmer na všetkých ostrovoch sú otvorené pre verejnosť od 05.00 hod do 22.00 hod. Svadby sú povolené v priestoroch kostolov za podmienky dodržiavania zdravotných protokolov.

 

Zoznam opatrení podľa jednotlivých ostrovov

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko