Zelené krajiny
  Červené krajiny
Posledná aktualizácia: 27.06.2022, stránka má informačný charakter

Azerbajdžan

Cestovatelské informácie v čase korony

Farba Azerbajdžan: ZELENÁ

Krajina s návratom do SR bez obmedzenia

Cestovanie a vstup do Azerbajdžanu - COVID-19

Aktualizované: 03/05/2022

Podmienky vstupu do krajiny

Štátne hranice Azerbajdžanu s Ruskou federáciou, Gruzínskom a Iránom po suchozemskej časti sú uzavreté až do odvolania. Jediná možnosť pre vstup do krajiny je letecky.

 

V súčasnosti operujú lety: Baku - Istanbul, Baku - Ankara, Baku - Antalya, Baku - Izmir, Baku - Minsk, Baku - Moskva, Baku - Dubaj, Baku – Tbilisi a Baku – Alma-Ata.

 

Pred vstup do Azerbajdžanu nie je potrebná registrácia.

 

Pre občanov Slovenskej republiky platí pri vstupe do krajiny vízová povinnosť.

 

Vstup do krajiny je od 5. augusta 2021 umožnený všetkým občanom Slovenskej republiky a osobám s prechodným alebo trvalým pobytom v Slovenskej republike.

 

Osoby staršie ako 18 rokov sú povinné predložiť pri vstupe do Azerbajdžanu tzv. COVID-pas, potvrdzujúci plné zaočkovania proti COVID-19 alebo potvrdenie o imunite voči COVID-19 (prekonanie choroby za ostatných 180 dní). Dokument musí byť v anglickom jazyku. 

 

Niektoré letecké spoločnosti môžu vyžadovať od každého cestujúceho pred odletom do Azerbajdžanu potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu. 

 

Pre vstup do Azerbajdžanu však nie je potrebný negatívny výsledok PCR testu.

 

Výnimku z predkladania tzv. COVID-pasu majú deti mladšie ako 1 rok. Vek dieťaťa sa určuje ku dňu odletu.

 

Karanténa po príchode do Azerbajdžanu nie je povinná, keďže nesplnením daných podmienok nebude danej osobe umožnený vstup do krajiny.

 

Nevyhnutnosť predloženia negatívneho PCR testu pred odletom z Azerbajdžanu závisí od cieľovej destinácie, resp. protipandemických opatrení v krajine príletu

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Súčasné karanténne opatrenia sa nevzťahujú na medzištátnu prepravu tovarov.

 

Cestovanie v rámci krajiny

V súčasnosti operujú vnútroštátne lety Baku – Nachčivan a Baku - Gendža. Naďalej sa neodporúča cestovať do prihraničných regiónov Azerbajdžanu.

 

Opatrenia v krajine

V súčasnosti nie sú takmer žiadne nové prípady nákazy COVID-19. Denne je evidovaných do 10 nakazených osôb. Karanténny režim v rámci celej krajiny bude platný aspoň do 1. júla 2022.

 

Gastronomické prevádzky poskytujú služby priamo vo svojich zariadeniach. Organizovanie spoločenských podujatí v uzavretých priestoroch nie je ohraničené počtami osôb a ďalšími protipandemických opatreniami. Povinnosť nosiť ochranné rúška v uzavretých priestoroch bola zrušená od 1. mája 2022. Vstup do reštauračných zariadení, kostolov, modlitební, fitnes centier, divadiel, kín, koncertných sál, športovísk a obchodných domov je naďalej podmienený predložením tzv. COVID-pasu.

 

 

Užitočné odkazy

Podmienky vstupu do Azerbajdžanu v anglickom a ruskom jazyku

Prehľad o aktuálnej pandemickej situácii v Azerbajdžane v ruskom jazyku.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Zdroj: www.mzv.sk

COVID-19 cestovateľská mapa
opatrenia pre vstup do krajín a návrat zo zahraničia na Slovensko

Prehľadná cestovateľská mapa vám pomôže zistiť, aké opatrenia pre vstup aktuálne platia v krajinách po celom svete. Zároveň sme pridali aj informácie, aký postup pre návrat zo zahraničia na Slovensko musia dodržať očkovaní, prekonaní a neočkovaní. Pravidelne aktualizujeme krajiny, z ktorých je návrat na Slovensko bez obmedzení, alebo je povinné preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, alebo karanténa.

Krajiny s návratom do SR bez obmedzení:
Destinácia
Návrat na Slovensko
Krajiny s návratom do SR s obmedzeniami:
Destinácia
Návrat na Slovensko