Tottenham Hotspur v Premier League

Kohúti z Tottenhamu sa už od svojho vstupu do Premier League prezentujú veľmi atraktívnym futbalom. S Jurgenom Klinsmannom a Iliem Dumitrescom bol klub veľmi ofenzívne zameraný, avšak body veľmi neprichádzali. Zostupom boli priamo ohrození v roku 1998, avšak fanúšikovia verili v záchranu aj vďaka tomu, že klub angažoval legendu z konkurenčného Arsenalu – George Grahama.

Priviedol team k víťazstvu v Ligovom pohári hneď v prvej sezóne – prvý titul pre nich odkedy začala Premier League. Avšak až príchodom Martina Jola v roku 2004 sa začal budovať team s výhľadom na budúcnosť a prišli prvé úspechy. V sezóne 2005/06 im len tesne unikla Liga Majstrov a hneď v ďalšej sezóne skončili na piatom mieste.

Pomalý štart v sezóne 2007/08 stál miesto Martina Jola, ktorého nahradil Juande Ramos a hneď v prvej sezóne dokázal opäť vyhrať Ligový pohár, keď vo finále porazili vo Wembley klub FC Chelsea a v lige skončili na 11. mieste.

Klubová história Tottenham Hotspur

Členovia kriketového klubu spolu s miestnou základnou školou v roku 1882 založili klub Hotspur FC v roku 1882. V roku 1884 sa premenovali na Tottenham Hotspur. Tri roky neskôr sa hralo prvé severo-londýnske derby, kde bol však zápas za stavu 2-1 pre Tottenham po 15 minútach prerušený pre tmu.

Klub sa stal profesionálnym v roku 1885, avšak do ligy vstúpili až v roku 1908. V tomto období sa im podaril husársky kúsok, keď ako jediný neligový klub v roku 1901 vyhrali FA-cup.

Kohúti sa stali veľkým klubom, keď sa v roku 1958 stal ich trénerom Bill Nicholson. Prvý zápas vyhrali 10-4 a začala sa ich veľké éra. V 16 rokoch, čo tým trénoval získali 8 veľkých titulov, keď sa v roku 1961 stal prvým klubom v 20. storočí, ktorý získal double víťaztvom v lige aj v Ligovom pohári. V roku 1963 sa stal prvým britským teamom čo vyhral európsku súťaž.

Po týchto úspechoch sa šťastie od nich odvrátilo a po odchode Nicholsona do dôchodku sa v sezóne 1977/78 prepadli do druhej ligy. Ich ofenzívne poňatie futbalu napriek tomu pokračovalo, hráči ktorí tu hrávali sú okrem iných Ossie Ardiles, Glen Hoddle, Paul Gascoigne a Gary Lineker.

História počas pôsobenia v Premier League

1993/94 – Ossie Ardiles sa stal trénerom
1994/95 – Ardiles bol vyhodený v septembri a na jeho miesto nastúpil Gerry Francis
1997/98 – Francisa nahradil Christian Gross, ktorý dotiahol do teamu Jurgena Klinsmanna
1998/99 – George Graham nastúpil na miesto Grossa, víťazstvo v Ligovom pohári
2000/01 – Glen Hoddle nahradil Grahama. ENIC prebral kontrolu nad klubom a Daniel Levy sa stal predsedom
2003/04 – David Plat nahradil Hoddla
2004/05 – Jaques Santini sa stal trénerom, avšak iba na 13 zápasov, keď ho vystriedal Martin Jol
2007/08 – získali hráča Darrena Benta z Charltonu Athletic za klubový rekord 16,5 milióna libier, Martin Jol vyhodený a jeho miesto prebral Juande Ramos, ktorý angažoval za svojho asistenta bývalého hráča Gusa Poyeta. Víťazstvo v Ligovom pohári.
2008/09 – Juande Ramos spolu s asistentami Gusom Poyetom, Marcosom Alvarezom a športovým riaditeľom Damienom Comollim boli prepustení. Harry Redknapp opustil Portsmouth aby začal trénovať Tottenham. Prehrali vo finále Carling-cupu proti Manchester United na penalty.

Tréner Tottenham Hotspur - Harry Redknapp

Harry Redknapp získal svoju reputáciu počas dlhých rokov nielen kvôli veľkému talentu zarábať klubu peniaze pomocou transferov, ale aj výchovou mladých hráčov, z ktorých vychováva kompletných hráčov.

Redknapp ako hráč pôsobil vo West Ham United na krídle, kde v najvyššej súťaži odohral 149 zápasov pred tým ako odišiel do Bournemouthu v roku 1972. Na južnom pobreží strávil štyri roky a mal veľmi krátku epizódu v Brentforde, kde odohral jediný zápas.

Avšak bola to až pozícia trénera, ktorá Redknappovi urobila meno. So skúsenosťami ako asistent trénera v severoamerickej lige, kde pôsobil pri týme Seattle Sanders sa vrátil v sezóne 1982/83 do Bournemouthu, kde pokračoval ako asistent Davida Weba. Redknapp sa stal v tomto týme hlavným trénerom v roku 1983, keď boli skoro na poslednom mieste v tretej lige.

Redknapp zachránil Bournemouth pred vypadnutím a v tejto sezóne sa postarali o jedno z najväčších prekvapení v histórii FA-cupu, keď v treťom kole vyradili Manchester United. Postupili do druhej ligy v sezóne 1986/87, kde vytvorili klubový rekord v počte bodov (97). V lige sa udržali dve sezóny. V tomto teame začal svoju kariéru aj jeho syn Jamie, ktorý sa stal neskôr reprezentantom.

V roku 1992 opustil tento klub a stal sa asistentom trénera Billyho Bondsa vo West Ham United. Po niečo vyše roku sa stal hlavným trénerom, keď Bonds opustil klub. U Kladivárov dokázal podpísať zmluvu s hráčmi ako Rio Ferdinand, Joe Cole, Michael Carrick a jeho synovca Franka Lamparda, čo sú všetko anglickí reprezentanti. V tomto čase sa West Ham bez problémov udržiaval v najvyššej lige a v roku 1998/99 skončil na piatom mieste, vďaka čomu sa ďalší rok zúčastnil poháru Intertoto, ktorý aj vyhrali.

V máji 2001 Redknapp opustil West Ham, avšak veľmi rýchlo bol naspäť v hre, keď hneď v ďalšom mesiaci nastúpil do Portsmouthu. Úbohá forma Portsmouthu ho skoro stála miesto a v sezóne vypadli. V ďalšej sezóne však postúpili do najvyššej súťaže, kde pôsobili až do sezóny 2003/04. Napriek tomu v roku 2004 odstúpil pre nezhody s majiteľom Milanom Mandaričom.

Redknappove nadšenie pre futbal je evidentné z toho, ako nedokázal bez futbalu vydržať. Na lavičku miestneho rivala Portsmouthu, Southamptonu nastúpil hneď o dva týždne. So Svätcami sa však v najvyššej súťaži nedokázal udržať a sezónu 2005/06 museli stráviť v nižšej súťaži. Redknapp napriek tomu ostal pri kormidle, no v decembri 2006 sám odišiel, o týždeň nato však už bol spät v Portsmouthe.

61-ročnému trénerovi opäť hrozilo vyradenie z teamu, avšak dobrý záver sezóny im pomohol zachrániť ligu. V ďalšej sezóne sa im podarilo skončiť na skvelom deviatom a ôsmom mieste v lige. V poslednej sezóne dosiahol pre tým najväčší úspech, keď sa im podarilo získať titul v FA-cupe.

Radi pre Vás pripravíme individuálnu ponuku pre ktorý koľvek so zápasov Tottenham Hotspur
Sme Vám k dispozícii Pondelok - Piatok od 9:oo do 17:3o na tel. čísle 02/59233255, alebo píšte na náš email.

COVID-19 Garancia