Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa
Upresnite svoje filtrovanie
Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa 

Perly Toskánska: Florencia, Siena a Pisa 

1 termín
Dní: 4
Dní: 4
Zastávok: 4
Letecká
Letecká
Od
538
Od
538 €
na 3 nocí na osobu
na 3 nocí na osobu
1.deň

Odlet do Pisy, stretnutie so sprievodcom na letisku v Pise.

 

Prílet, spoločný transfer do hotela, ubytovanie a začiatok spoznávania Pisy.

 

Pisa, mesto známe najmä pre svoju (takmer 60 m vysokú) šikmú románsku vežu (Torre Pendente), ktorá je jedným zo symbolov Talianska. Srdce mesta: Námestie zázrakov = Piazza dei Miracoli (od r. 1987 zapísané na zoznam UNESCO) s katedrálou Duomo Santa Maria Assunta (11. stor.) a krstiteľnicou (Battistero; 12. stor.) sv. Jána (najväčšia krstiteľnica v Taliansku); neďaleko sú zvyšky rímskych kúpeľov a jeden z najkrajších cintorínov na svete Camposanto. Je možnosť zájsť si aj do múzeí, Museo delle Sinopie či Museo dell'Opera del Duomo Všetko si spolu prejdeme a urobíme netradične „tradičné“ fotky so šikmou vežou. Individuálny program.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta Siena.

Siena je najdokonalejším stredovekým mestom v Európe, vždy stála v tieni svojej veľkej sestry Florencie. Má glanc a štýl. Je postavená na troch kopcoch a bola založená Séniom (synom Réma, jedného z dvojčiat, ktoré oddojčila vlčica; je aj v znaku mesta). Siena je krásne, romanticky pôsobiace mesto s najslávnejšími dostihovými slávnosťami Palio, s najstaršou bankou sveta (banca Monte dei Paschi di Siena), s ostatkami jednej z najväčších svätíc kresťanských dejín, sv. Kataríny (patrónky mesta) či  najzaujímavejším (a vraj aj najkrajším) talianskym námestím. Slávne námestie Campo v tvare mušle bolo kedysi rímskym fórom, neskôr mestským trhoviskom, a až dodnes dejiskom dostihov, ktoré sa so železnou pravidelnosťou konajú dvakrát v roku. Sienské námestie Campo neprestáva nadchýnať. Je v ňom niečo magické. Čas prestáva plynúť... Na námestí je „povinné“ sadnúť si na zem a vychutnávať atmosféru, o fotkách nehovoriac, tie musia byť! A určite musíte dať aj fotku pri obdĺžnikovej fontáne Fonte Gaia, vraj... (to Vám poviem v Siene). Vedeli ste, že o sienskej katedrále sa hovorí, že má jednu z najkrajších fasád v Európe? Oproti nej sa nachádza najstaršia a najväčšia nemocnica v Európe vôbec. Dnes je tam jedna z najväčších galérií v meste, ktorej nádherný interiér (pre mňa osobne) prekonáva aj vystavované diela. Siena Vás uchváti stredovekou atmosférou, množstvom pamiatok, tehlových palácov, kamenných veží, ozdobených kostolov, tajomne pôsobiacimi uličkami, ale najmä tým, ako nenápadne a skromne pôsobí (pritom, dôvod na skromnosť nie je!). Siena je považovaná za jedno z najkrajších miest Talianska. 


Po skončení okruhu návrat do Pisy a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta Florencie a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta.

Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci... mesto umelcov, spisovateľov, filozofov. Spoločná vychádzka mestom, ktorá bude trvať zhruba 6 hodín (s prestávkami na jedlo, kávu či pohár vína); centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládneme vyjsť 463 schodov hore, odmenou nám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomi, krížom cez bočné uličky je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (ozdobený 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), ba i freska starovekej Bratislavy s názvom Pressburg (aj tuná sa dá vyjsť 300 schodov a pohľad na Florenciu je boží). Hneď vedľa je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio... a mnohí iní, nielen talianski umelci) či slávnou kaviarňou Rivoire. Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.  Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie. Náš okruh mestom ukončíme v kostole Santa Croce, kde je pochovaný Galileo, Michelangelo a Machiaveli.

V podvečer sa vrátime do Pisy a užijeme si v tomto meste krásny večer.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet do Viedne.

  
V cene je zahrnuté
 • Obojsmerná letenka do/z Pisy

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie na 3 noci v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Pise
 • Všetky transfery počas programu
  okrem transferov v Siene, Pise a Florencii. Po meste sa presúvate mestskou hromadnou dopravou
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie v ďalšom kroku rezervácie
 • Miestna doprava v Siene, Pise a Florencii

 • Vstupy do pamiatok a múzeí - platba fakultatívne na mieste

Letecká
odlet z Viedne
26 Nov - 29 Nov
4 dní / 3 nocí
sobota - utorok
Letecká
odlet z Viedne
Raňajky
Dvojlôžková izba
538 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Letové časy a program s dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

 

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#taliansko