Skvosty Talianska: Cinque Terre, Florencia, Pisa a Rím
Upresnite svoje filtrovanie
Skvosty Talianska: Cinque Terre, Florencia, Pisa a Rím
 Taliansko, Taliansko  Taliansko, Taliansko

Skvosty Talianska: Cinque Terre, Florencia, Pisa a Rím 

Skvosty Talianska: Cinque Terre, Florencia, Pisa a Rím 

1 termín
Dní: 6
Dní: 6
Zastávok: 6
Letecká
Letecká
Od
899
Od
899 €
na 5 nocí na osobu
na 5 nocí na osobu
1.deň

Odlet do Pisy, stretnutie so sprievodcom na letisku v Pise.

 

Transfer do hotela v Pise, ubytovanie a večerná vychádzka Pisou. 

 

Pisa, mesto známe najmä pre svoju (takmer 60 m vysokú) šikmú románsku vežu (Torre Pendente), ktorá je jedným zo symbolov Talianska. Srdce mesta: Námestie zázrakov = Piazza dei Miracoli (od r. 1987 zapísané na zoznam UNESCO) s katedrálou Duomo Santa Maria Assunta (11. stor.) a krstiteľnicou (Battistero; 12. stor.) sv. Jána (najväčšia krstiteľnica v Taliansku); neďaleko sú zvyšky rímskych kúpeľov a jeden z najkrajších cintorínov na svete Camposanto. Všetko si spolu prejdeme a urobíme netradične „tradičné“ fotky s večernou šikmou vežou.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta La Spezia a začiatok spoznávania Cinque Terre.

Ligúria. Cinque Terre (národný park; UNESCO). Drobné farebné dedinky medzi kopcami a lánmi viníc či olív. Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore. Jedna „chutnejšia“ ako druhá. Každý z nás si zamiluje inú. Monterosso al mare (najväčšia); má najkrajšiu pláž. Pokiaľ chcete len a len oddych pri mori, potom je toto tá najlepšia voľba (nenechajte si ujsť možnosť člnkovať sa). Vernazza (najmiernejšie pobrežie); akoby tu zastal čas... cítite sa ako v stredoveku.  Corniglia (najvyššia); 100 m n. m. Je jediná, čo nie je priamo pri mori, musíte vyšľapať „zopár“ schodov. Vinice vám spríjemnia cestu hore. Manarola (najstaršia); bola vcelku izolovaná od ostatných, čo dokazuje špecifický manarolský dialekt. Je známa ako rybárska dedina a rybolov živí väčšinu ľudí (zásobujú podniky po celom pobreží). Rimaggiore (najkrajšia); tu sú tie najfarebnejšie domčeky; to je to miesto, kde urobíte tzv. ikonické fotky z Cinque Terre, ktoré poznáte z bedekrov a katalógov. Miestna architektúra je najzachovalejšia. Dedinky nie sú dostupné autom, ani autobusom.  Pohybovať sa po Cinque Terre sa budete pešo a vlakom.


Po skončení okruhu návrat do Pisy a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, check out z hotela v Pise a následné stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou na železničnú stanicu, odchod do mesta Florencie a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta (batožinu si po príchode do Florencie ponecháte v úschovni). 

Kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci... mesto umelcov, spisovateľov, filozofov. Spoločná vychádzka mestom, ktorá bude trvať zhruba 6 hodín (s prestávkami na jedlo, kávu či pohár vína); centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládneme vyjsť 463 schodov hore, odmenou nám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomi, krížom cez bočné uličky je  Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (ozdobený 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), ba i freska starovekej Bratislavy s názvom Pressburg (aj tuná sa dá vyjsť 300 schodov a pohľad na Florenciu je boží). Hneď vedľa je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio... a mnohí iní, nielen talianski umelci) či slávnou kaviarňou Rivoire. Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme  (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska.  Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie. Náš okruh mestom ukončíme v kostole Santa Croce, kde je pochovaný Galileo, Michelangelo a Machiaveli.

V podvečer odchod vlakom do Ríme. Po príchode do Ríma individuálny transfer do hotela. Hotel bude situovaný v blízkosti stanice metra. 

  
4.deň

Raňajky v hoteli, následne stretnutie so sprievodcom pre stanicou metra Colosseo o 09:30.

 

Prehliadka Antický Rím so vstupom do Kolosea a Forum Romanum:

So sprievodcom po stopách antických pamiatok v centre Ríma. Vstup do Kolosea, prehliadka niekdajších cisárskych palácoch na Palatíne a prechádzka bývalým najdôležitejším centrom starovekého Ríma – námestím známym ako Forum Romanum alebo Rímske fórum (Koloseum – Palatín – Fórum Romanum – Kapitol)

Koloseum - Najznámejšia rímska pamiatka, ktorá bola postavená niekedy v prvom storočí nášho letopočtu, si pamätá dávne časy gladiátorských bitiek, súbojov divých zvierat i krutých popráv. Bola tichým svedkom početných mučeníckych smrtí, slúžila ako kresťanské pohrebisko i kameňolom. Magnetom pre oči cestovateľov je štyri poschodia vysoký exteriér elipsovitého tvaru, ktorý je vyrobený z travertínu. Štvrté poschodie bolo určené nižším triedam spoločnosti a ženám. Koloseum v Ríme patrí medzi svetové skvosty, ktoré lákajú milovníkov histórie i nadšencov kultúrnych a spoločenských podujatí, pretože koncert v ruinách starobylej stavby je nezabudnuteľným zážitkom.

Forum Romanum - Forum Romanum je jedna z najstarších častí Ríma, ktorá bola v minulosti strediskom náboženského i kultúrneho života, plného obchodov, bazilík, kostolov a podobne. Dnes je unikátnym komplexom ruín, ktorý predstavuje srdce starovekého Ríma. Komplex je prístupný pre každého zadarmo a predstavuje naozaj unikátny pohľad na verejné priestranstvo, ako si ho predstavovali pred 2 tisíckami rokov. Najdôležitejšími pamiatkami sú víťazný oblúk Septima Severa z roku 203, Titov oblúk z roku 81, či Maxentiova bazilika, ktorá slúžila ako predloha pre ranokresťanské chrámy.

Po prehliadke rozlúčenie v centre Ríma, individuálny program.

  
5.deň

Raňajky v hoteli, následne stretnutie so sprievodcom na Španielskom námestí (pod palmami) o 09:30.

Prehliadka Fontány Ríma (Španielske schody – Fontána di Trevi – Panteón – Piazza Navona – Námestia sv. Petra):

Prechádzka historickým centrom Ríma so sprievodcom, ktorý Vám ukáže nielen známe námestia s preslávenými fontánami (Fontána di Trevi, Piazza Navona, či Španielske schody). Zastavíme sa i v Panteóne a prejdeme sa po malebnej Via dei Coronari. Prejdeme Anjelským mostom a na opačnom brehu rieky sa potešíme pohľadom na Anjelsky hrad (externe), či baziliku Sv. Petra (externe)

Španielske schody - Počet pamätihodností Ríma sa končí tesne pred nekonečnom, ale obrovskú príťažlivosť má aj samotné Staré mesto. Jednou z najvyhľadávanejších a najnavštevovanejších zón sú Španielske schody. Postaviť ich, spolu so sochou, chcel už francúzsky kráľ Ľudovít XIV v 17. storočí, no pre pápežský zákaz boli schody postavené až v roku 1723. Pápež Inocent VIII poveril architekta Francisca de Sanctis a ten vytvoril návrh. Schody majú 138 schodov, tri krídla a viacero iných predelov. Najkrajšie sú v máji, keď sú celé pokryté azalkami.

Fontána di Trevi - je najznámejšia fontána v Ríme, vybudovaná bola v rokoch 1732 až 1762. Nachádza sa na Piazza di Trevi, asi 250 metrov na sever od Piazza Colonna a dotvára priečelie paláca Poli, ktorý akoby vyrastal zo skál. Fontána bola postavená na mieste niekdajšej renesančnej studne Trivio. Odtiaľ pochádza aj jej pomenovanie „di Trevi“, no niektorí hovoria, že názov je odvodený od „tre via“, čo znamená „tri cesty“, ktoré sa tu naozaj zbiehajú. Každý sa pri nej rád zastaví a vhodí do nej mincu, pretože podľa legendy kto hodí do fontány mincu, istotne sa do Ríma opäť vráti.

Panteón - Navštívte veľkolepý Pantheon, ktorý vám dá tú najlepšiu predstavu, ako kedysi vyzeral antický Rím. Jeden z najvýznamnejších a najzachovalejších antických chrámov na svete. Kruhová stavba má rovnakú výšku aj šírku 43,3m. Mohutná kupola (najvyššia v Ríme) je postavená zrejme ako prvá stavba z betónu vôbec. Pôsobivý je aj interiér Pantheonu, kde sa nachádza nádherná mramorová dlažba so stĺporadím. Práve na tom mieste môžete obdivovať veľkolepé antické staviteľstvo. V dnešných dňoch sa tu v Pantheone nachádzajú pozostatky významných osobností, ktorými boli nepochybne Raffael, Vittorio Emanuel II, či Umberto I.

 

Prehliadka Vatikán:

Prechádzka po Námestí sv. Petra s bohatým výkladom o zaujímavostiach najmenšieho štátu sveta - Vatikánu.

Vatikán - Centrum kresťanského sveta púta pozornosť mnohých cestovateľov. Svoje nadanie tu zvečnili najvýznamnejší umelci všetkých čias a dodnes tu sídlia skvosty, ktoré reprezentujú nie len kresťanstvo. Pravý breh rieky Tiber, to je územie, na ktorom sa rozkladá tento malý štát s rozlohou 0,44 km2 a počtom obyvateľov 900. Vatikán je sídlom pápežov len od roku 1377, teda šesť storočí. Verejnosti sú prístupné Bazilika sv. Petra, Vatikánske múzeá a Vatikánske záhrady.

Námestie sv.Petra - Námestie sv. Petra alebo Piazza San Pietro je centrálnym vatikánskym námestím. Leží priamo pred Bazilikou svätého Petra a je dielom talianskeho architekta, sochára a maliara Gian Lorenza Berniniho. Barokové námestie tvoriace dominantný priestor mestského štátu je tvorený spojením dvoch menších námestí – elipsovitého Piazza Obliqua a menšieho lichobežníkového Piazza Retta. Obrovská, 240 metrov široká elipsa je ohraničená stĺporadím. Bernini sám prirovnával kolonádu k „náručiu cirkvi prijímajúcej všetkých veriacich, ktorí prichádzajú na toto miesto, aby upevnili svoju vieru“.

  
6.deň

Raňajky, transfer na letisko, odlet z Ríma.

  
V cene je zahrnuté
 • Letenka Viedeň - Pisa / Rím - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie na 2 noci v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami v Pise

 • Ubytovanie na 3 noci v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami v Ríme

 • Všetky vlakové transfery počas programu
  okrem transferov hromadnou dopravou v Pise, Florencii a Ríme
 • Transfer letisko - hotel v Pise a transfer hotel - letisko v Ríme

 • Cinque Terre karta

 • Slovenský sprievodcovia CK počas poznávacej časti okruhu

 • Prednostné vstupy do do Kolosea a Forum Romanum

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie v ďalšom kroku rezervácie
 • Miestna doprava v Pise, Florencii a Ríme

 • Vstupy do pamiatok a múzeí - platba fakultatívne na mieste

Letecká
odlet z Viedne
19 Okt - 24 Okt
6 dní / 5 nocí
streda - pondelok
Letecká
odlet z Viedne
Raňajky
Dvojlôžková izba
899 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Letové časy a program s dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

 

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

 

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#taliansko