Sicília: Západné pobrežie, Egadské ostrovy, Palermo a škola varenia
Upresnite svoje filtrovanie
Sicília: Západné pobrežie, Egadské ostrovy, Palermo a škola varenia
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Sicília: Západné pobrežie, Egadské ostrovy, Palermo a škola varenia 

Sicília: Západné pobrežie, Egadské ostrovy, Palermo a škola varenia 

Zastávok: 7
1.deň - Custonaci

Odlet z Viedne. Stretnutie so sprievodcom na letisku v Palerme, transfer do hotela, ubytovanie a voľný program.

 

Residence delle Cave 4*:

POLOHA                                                                                                    
• hotel sa nachádza 15km od letiska v Trapani • 15 minút jazdy autom od najkrajšej pláže Sicílie San Vito lo Capo • 8 minút jazdy autom od najbližšej pláže • 70 km od letiska v Palerme • supermarket sa nachádza 200m od apartmánového domu • reštaurácie a bary sa nachádzajú 200m od apartmánového domu 
                                                                                                                  
POPIS  
• apartmánový dom poskytuje ubytovanie v 18 plne vybavených apartmánoch • recepcia • výťah • terasa • wifi • parkovanie • garáž • asistenia majiteľa apartmánového domu počas celého pobytu  
   
UBYTOVANIE                                                                                         
• plne vybavené 1-spálňové apartmány s oddelenou obývacou izbou s rozťahovacím gaučom, ktorý slúži ako prístelka pre 3. a 4.osobu • k dispozícii sú aj 2-spálňové apartmány pre max. 6 osôb • klimatizácia • kompletne zariadená kuchyňa • plne vybaveá kúpeľňa • fén • uteráky a posteľná bielizeň sú k dispozícii zadarmo    

STRAVOVANIE  
• vlastné stravovanie

PLÁŽ
• najbližia piesočnatá pláž sa nachádza približne 8 minút jazdy od hotela • plážový servis za poplatok

 

Sicília, „ostrov Slnka“, najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina); Región Sicília má špeciálny autonómny status od r. 1946; súčasťou Talianska je od r. 1861. Obmývajú ju tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V). K Sicílii patrí 8 ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone. Sicília je asi polovica zo Slovenska. Najširšia časť ostrova: 188 km; najdlhšia časť: 288 km. Od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m (teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami je obrovský). 

Sicília je krásna, divoká a plná kontrastov; ostrov postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností. Zanechali tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostoly a hrady,  arabsko-byzantské dómy... tento jedinečný mix európskej a arabskej kultúry z nej robí atraktívnu destináciu.

Sicílčania sú šťastní ľudia a svoju pohodu radi prenášajú aj na ostatných. Stres na ostrov nepatrí. Panuje tu pohoda a uvoľnená atmosféra… napokon, so šálkou kávy, či pohárom vína v ruke sa všetko akosi lepšie rieši. Všetko má svoj čas. Práca, odpočinok, aj čas venovaný rodine a priateľom. Osobný kontakt je na Sicílii motorom spoločenského života a nájsť si čas na jedlo a priateľov je samozrejmosť. Spomalenie je akoby cestou k lepšej kvalite osobného života. Odhoďte stereotypy a dajte šancu sicílskej pohode… nech vám vojde pod kožu. 
Nechajte se Sicíliou zlákať. Je to jedinečný ostrov plný protikladov, ktorý musíte, jednoducho, zažiť! Sicília je ostrov mnohých tvárí. Na jednom mieste zažijete taliansky temperament, arabský kolorit a africké teploty. Akékoľvek slová a opisy sú „o ničom“. Chce to vlastnú skúsenosť.
 

  
2.deň - Erice a Marsala

Talianske raňajky v klasickej sicílskej kaviarničke - jedinečný zážitok na začiatok dňa:) 

Doobeda si vychutnáme doslova úchvatné sicílsko-normandské mestečko s čarovnou atmosférou Erice. Nielen mestečko, ale aj cesta lanovkou hore (z Trapani do Erice) ponúka okrem kombinácie grécko-rímskej a arabskej architektúry, spleti uličiek a magických zákutí, skutočne nezabudnuteľné výhľady na Trapani a Egadské ostrovy (naše ďalšie ciele).

Popoludní pôjdeme po Via del Sale – Soľnej ulici; 30km dlhá cesta nás zavedie až do Marsaly, mesta vína.

Na našej ceste sa zastavíme a pozrieme si Saline di Trapani (prírodná rezervácia), soľné polia, nádrže, v ktorých sa získava nerafinovaná kuchynská soľ tradičným spôsobom, odparovaním morskej vody. Oslnivo biele hromady soli, ktoré pri západe slnka chytajú ružovkastý nádych, spoločne s niekoľkými veternými mlynmi sa stali ikonou zóny a akosi nevtieravo Vás presvedčia o tom, že tu viac, ako kdekoľvek inde platí, že soľ je nad zlato.

Deň ukončíme večerou s ochutnávkou známeho marsalského vína v (doslova) opojnom mestečku Marsala (večera a ochutnávka nie sú v cene)

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

  
3.deň - Egadské ostrovy a Trapani

Talianske raňajky v klasickej sicílskej kaviarničke.

Egadské ostrovy (výlet loďou so obedom). Levanzo, Favignana a Marettimo. Neveľké ostrovčeky (merajú sotva pár kilometrov), si Vás podmania svojou panenskou prírodou. Objavíte tu veľa nádherných pláží s romantickými zátokami s krištáľovo čistým morom. Súostrovie je známe tradičným lovom tuniakov a dodnes citeľným arabským duchom. Ocitnete sa na mieste, kde sa Stredozemné more stretáva s Tyrhénskym. Voda je tu (až) gýčovo azúrová, štipľavo slaná a neuveriteľne osviežujúca. Slnko pálivé. A ten podmorský život! Červené koralové útesy v Červenom mori sa môžu červenať. Nádhera. Zoberte si šnorchle, okuliare a vyskúšajte...

Podvečer strávime v Trapani, mesto soli (produkuje tú najkvalitnejšiu soľ v Taliansku; ale, toto už viete). Čo neviete a dozviete sa? Trapani je staré prístavné a rybárske mesto na vyčnievajúcej ostrohe ostrova, v ktorom sa natáčal známy seriál Chobotnica s komisárom Catanim; Trapani si Vás získa svojou malebnosťou, bohato zdobenými palácmi, kostolmi a vôbec... fanúšikovia architektúry, fotenia, ale aj gastronómie, sa tu budú cítiť ako v raji. Centrum mesta „dostane“ aj tých, ktorí už nechcú nič, len si sadnúť a vychutnávať atmosféru... nebudete chcieť odísť. Napriek všetkému, vo večerných hodinách presun do hotela v Custonaci. 

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

  
4.deň - pláž San Vito lo Capo a cooking class

Talianske raňajky v klasickej sicílskej kaviarničke.

Relax na jednej z najvychýrenejších pláží Európy a jednej z najkrajších na svete San Vito lo Capo (toto prestížne ocenenie získala už párkrát). Niekoľko kilometrov dlhá pláž s úžasnouo farbou mora a iskrivým, jemným pieskom ponúka nielen príjemné kúpanie v priezračnej vode, ale aj všetok komfort ako sú reštaurácie, možnosť zapožičania slnečníkov, plážových lehátok či trhy, Neďaleko pláže sa nachádza hora Mount Cofano, ktorá je obľúbeným cieľom horolezcov.

Pred západom Slnka sa presunieme „domov“ a varíme... prosto, dnes večeriame „doma“. Cooking-class s nonna siciliana (so sicílskou starou mamou)...Čaká na vás príprava typických sicílskych pokrmov. Samozrejme, čo si navaríme, to si aj zjeme:). Samozrejmosťou je typické sicílske víno. 

Po ukončení programu návrat do hotela a individuálne voľno.

  
5.deň - Montreale a Palermo

Talianske raňajky v klasickej sicílskej kaviarničke.

Dvaja bratia postavili dve katedrály. Jedna je krajšia zvnútra, druhá zvonka. Rozhodnete Vy, ktorá na Vás ako zapôsobí. Akoby Bohom zabudnuté Monreale je usadené v horách nad Palermom, a práve tu sa nachádza najveľkolepejšia normandská stavba a jeden z najúchvatnejších kostolov vo svete Santa Maria Nuova (dokončená začiatkom 12. stor.). K rozprávkovému kostolu patrí aj kláštor s jedinečnou krížovou chodbou, ktorá sa zachovala v pôvodnom stave; vedľa kláštora, z Belvedere, je úžasný pohľad na celé mesto. Palermo je od stredoveku hlavným mestom ostrova; je piatym najväčším mestom Talianska. Už dávno nemá svoj povestný lesk a slávu, ale mnohé nám neustále pripomína jeho veľkosť a silu. Je to prístavné mesto; živé, ale zároveň tvrdé a rozporuplné. Mesto plné parkov s palmami a kaktusmi, so širokými bulvármi (s kaviarňami a barmi) tu a úzkymi uličkami (so šnúrami bielizne a bežným životom) tam, vo vzduchu cítiť kadejaké korenie, letargiu a arabskú minulosť... v Palerme sa cítite (tak trošku) akoby nie v Európe... ako niekde v orientálnom svete.  Ale, známe európske „vychytávky“ Quattro Canti, Piazza Pretoria, Teatro Massimo či Katedrálu v Palerme určite neobídeme. V podvečer presun na letisko v Palerme, odlet do Viedne.  

Po ukončení programu odchod na letisko, odlet domov.

 

V prípade pobytu na 8 dní, transfer do Custonaci, prevzatie vozidla a voľný program.

  
6.-7.deň - Custonaci

Individuálny program s možnosťou spoznávania krajiny.

  
8.deň - Custonaci

Odovzdanie auta na recepcii hotela, check out, transfer na letisko v Palerme a odlet do Viedne.

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Palermo - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie na 4 alebo 7 nocí v dvojlôžkovej izbe v Residence delle Cave

 • 4x talianske raňajky v sicílskej kaviarničke
  (káva, cappuchino alebo caffé latte, sladké pečivo, džús a jedinečná atmosféra)
 • Všetky transfery počas programu

 • Transfery letisko - hotel - letisko
  počas poznávacej časti
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu CK
  ostrovy Levanzo, Favignana a Marettimo
 • Výlety loďou na Egadské ostrovy vrátane obeda na klasickej drevenej plachetnici

 • Program podľa popisu

 • Škola varenia Cooking class Sicily s prípravou klasickej sicílskej pizze a cestovín

 • Poistenie insolventnosti CK
  podmienky platné pre prenájom auta nájdete v časti Dôležité informácie
 • Prenájom auta na 5.-8.deň v prípade pobytu na 8 dní

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Možnosť doobjednania batožiny v ďalšom kroku rezervácie
 • Miestna doprava v mestách

 • Vstupy do pamiatok a múzeí - platba fakultatívne na mieste

Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Hodnotenie 4* je hodnotením CK Petit Press. 

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

Prenájom auta (pri pobyte na 8 dní)

 • v cene pobytu je zahrnutý prenájom auta na celú dĺžku pobytu. 
 • prevzatie a odovzdanie auta prebieha na recepcii hotela.
 • jedná sa o vozidlá typu Opel Corsa, Fiat Punto, Fiat Panda alebo podobné. 
 • podmienkou prenájmu auta je platný vodičský preukaz a vek minimálne 21 rokov.
 • v cene je zahrnuté poistenie motorového vozidla so spoluúčasťou pri nehodovej situácii. V prípade záujmu o dopoistenie 0% spoluúčasti je doplatok 12€/auto/deň
 • v prípade záujmu o auto typu Station Wagon (kombi) je doplatok 100€/auto/týždeň
 • v cene prenájmu je možnosť nahlásenia 2 vodičov