To naj z Talianska: Neapol, Pompeje, Capri a Ischia
Upresnite svoje filtrovanie
To naj z Talianska: Neapol, Pompeje, Capri a Ischia
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

To naj z Talianska: Neapol, Pompeje, Capri a Ischia 

To naj z Talianska: Neapol, Pompeje, Capri a Ischia 

Zastávok: 7
1.deň

Stretnutie so sprievodcom na letisku vo Viedni, odlet do Neapolu.


Predpokladané letové časy:

 • Viedeň - Neapol: 10:45-12:30


Prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela v Neapole. Ubytovanie a prechádzka večerným Neapolom so sprievodcom.

Neapol. 30 km od Capri; 30 km od Ischie. 
Kráľovná, mesto miest, ktorému odpustíte všetko: všetok ten chaos, do ktorého sa dobrovoľne a s radosťou „namočíte“, neporiadok, celé dni neodpratané odpadky, moria mopedov, doškriabané autá, sem-tam šialene vysoké a vzápätí prekvapujúco nízke ceny tovaru i služieb... typické šnúry s bielizňou nad hlavami, na ulici hrajúce sa deti, typ bývania „z ulice do obývačky“, svojrázne (až mystické) zákutia dvorov a pavlačí... ulice plné posedávajúcich či obšmietajúcich sa miestnych, endofrínmi nabitých turistov (s očakávaniami... a chcením „užiť si“ toto mesto)... neskutočný ľudský virvar... trúbenie, hluk, krik... čistý chaos... čudná a (miestami aj) neakceptovateľná zmes starého a nového, farieb a temnoty, zvukov a ticha, moderného a konzervatívneho... prosto, NEAPOL. Mesto, ktoré má mnoho tvárí; mesto protikladov. 
Toto mesto budete buď milovať, alebo nenávidieť. Poďte si vytvoriť názor... prejdeme sa spolu historickým centrom (mimochodom, tým najväčším v Európe); dáme si pizzu (viete, že v Neapole „sa narodila“? ak budete chcieť, zájdeme do pizzérie, ktorú vlastnil sám pizzaiolo Esposito); a vyjdeme si na Sant´Elmo, odkiaľ sa nám otvorí prenádherný výhľad na celý Neapol a majestátny Vezuv (mimochodom, práve k tomuto miestu sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“). 

Voľný program. 

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer do prístavu a trajekt na Capri.

Capri
Capri (l´isola blu = modrý ostrov). 30 km od Neapola; 30 km od Ischie. 
O Capri sa hovorí, že je najkrajším ostrovom na svete. Je to cestovateľské afrodiziakum, spojené s menami Sophia Loren, Dolce & Gabbana, Giorgio Armani či Fiona Swarovski... obľúbené miesto pobytu rímskych cisárov Augusta a Tiberia. 
Spoločne ho prejdeme celý; časť Anacapri, ktorá je spätá s menom švédskeho psychiatra, pacifistu a spisovateľa Axela Munthe-o a patróna ostrova archandela Michaela;  aj časť Capri (hlavné mesto), ktorá sa viaže na „nedávnu“ minulosť spätú s menami M. Gorkij či F. A. Krupp. Spojivkom medzi Anacapri a Capri sú staré Fénické schody, budete ich mať možnosť vidieť; pohľad z nich na Capri a Marina Grande je neopísateľný.
Nezabudnuteľným zážitkom je okruh loďou okolo ostrova, kde si budeme môcť vychutnať nielen pobrežie Capri, ale aj Grotta Verde, Grotta dei Coralli či Grotta Bianca.


Po skončení okruhu návrat do Neapola a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Check out z hotela, do Pompejí.

Výlet do prekrásnych a nezabudnuteľných Pompejí.
Najhoršia prírodná katastrofa antického sveta; história Pompejí začína v dobe, keď už pomaly končili dejiny starovekého Egypta,  keď Grécko začínalo 
byť významnou hospodárskou, námornou i vojenskou mocnosťou, keď vznikal Rím... podľa posledných nálezov a potvrdení sa presunieme v čase, až ku dňu 24. 10. 79 n. l. 
Archeologický park Pompeje je nezabudnuteľným zážitkom... Pompeje sú dôkazom prosperujúceho života v 1. storočí nášho letopočtu. Životný štýl Pompejčanov bol plný luxusu (a to i vzhľadom k dnešným pomerom).
Úroveň vybavenosti domov vrátane zachovaných umeleckých diel, nábytku i stavebných prvkov sú jasným dôkazom zvykov, bohatstva a sociálnej príslušnosti jeho majiteľa (ohromí nás fascinujúca umelecká výzdoba domov/maľby, sochy, mozaiky...); pompejské výtvarné štýly sú najzaujímavejšou kapitolou miestnej umeleckej tvorby. 
Poďme sa spoločne ponoriť do dávnej minulosti a nachádzať podobenstvá a paralely so súčasnosťou. 

Po ukončení prehliadku Pompejí transfer do prístavu a následný trajekt na Ischiu, transfer do hotela, večera a voľný program

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Následný odchod na výlet Okruh Ischiou. Počas okruhu spoznáte tie najkrajšie zákutia ostrova.

Ischia (l´isola verde = zelený ostrov). 30 km od Neapola; 30 km od Capri. Vymenovať všetky poklady Ischie je (takmer) nemožné... na svoje si prídu milovníci kúpania, histórie, podmanivej prírody, botanických záhrad, hýčkania v termálnych kúpeľoch, fascinujúcej atmosféry, neopísateľnej dopravy, dobrej spoločnosti, sladkého ničnerobenia (dolce far niente) i vyznávači pokoja. Je to „ostrov večnej mladosti“. Presvedčte sa sami. Ischia vás „dostane“. 
Viac ako 100 teplých i studených minerálnych prameňov vyvierajúcich po celom ostrove (i priamo v mori, napr. Baia di Sorgeto); nádherné termálne parky (Negombo; Poseidon; Castiglione...); rozmanité romantické pláže (Maronti; Citara; Cartaromana...); najkrajšie botanické záhrady v Európe (La Mortella; Ravello); či útočisko básnikov a milencov Castello Aragonese (Aragónsky hrad). 
Ischia patrí k najromantickejším ostrovom Talianska. Dýcha históriou, stredomorským pokojom a netrpí návalom turistov. Výhodou je dlhá turistická sezóna, začínajúca pred Veľkou nocou a trvajúca do začiatku októbra. Horúce pramene zohrejú more na príjemnú teplotu už v apríli. 
Spoločne uvidíme celý ostrov (všetky jeho zóny) a budeme mať možnosť vychutnať si jeho jedinečnú atmosféru. Tradícia kúpeľníctva, taliansky temperament, skvelé jedlo, výborné víno a fascinujúca príroda... to je Ischia. 


Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

  
5.deň

Pri pobyte na 5 dní:

Transfer na letisko v Neapole, odlet do Viedne

Predpokladané letové časy:

 • Neapol - Viedeň: 08:20-10:00

 

Pri pobyte na 8 dní:

Voľný program na Ischii

  
6.-7.deň

Voľný program na Ischii

  
8.deň

Transfer na letisko v Neapole, odlet do Viedne

Predpokladané letové časy:

 • Neapol - Viedeň: 08:20-10:00
  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Neapol - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli Galidon Terme 3*+ s polpenziou a all incluisve nápojmi
  na Ischii. • polpenzia: kontinentálne raňajky formou bohatého bufetu • večere formou servírovaného 3-chodového menu a bohatého šalátového bufetu • možnosť doplatku plnej penzie za 15€/osoba/noc. • v cene polpenzie je zahrnutý soft all inclusive nápojový balíček (rozlievané víno, voda, káva, capuccino, čaj a rolievané nealkoholicé nápoje) od 10:00 do 22:00
 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Neapole
 • Všetky transfery počas programu vrátane trajektov na ostrovy
  okrem transferov v Neapole. Po meste sa presúvate mestskou hromadnou dopravou
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Vstup do Pompejí

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu
  poznávacia časť v Neapole, na Capri a na Ischii
 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Doplatok za 15kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
 • Miestna doprava v Neapole

Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU