Taliansko: Neapol, Pompeje, Caserta a Sorrento
Upresnite svoje filtrovanie
Taliansko: Neapol, Pompeje, Caserta a Sorrento
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Taliansko: Neapol, Pompeje, Caserta a Sorrento 

Taliansko: Neapol, Pompeje, Caserta a Sorrento 

Zastávok: 5
1.deň

Odlet z Viedne do Neapolu.

Večerný prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na vlakovú stanicu a transfer do Sorrenta.

Sorrento: Pobrežné mesto a letovisko ležiace neďaleko Neapola, na brehu Tyrhenského mora, na 50 m vysokej tufovej skale. Už v staroveku bolo obľúbeným kúpeľným mestom a mestom relaxu starých Rímanov (Surrentum). Jeho lávové terasy, doslova obklopené pomarančovníkmi a citrónovníkmi, jeho poloha pri mori, ikonické pláže a romantické pobrežie s výhľadom na Vezuv a ostrov Capri vás „dostanú“. Ak ste videli film „Nebožtíci přejí lásce“, práve Sorrento je miestom, ktoré tvorilo kulisy v scénách pri mori. Pohodová prechádzka po pobrežnej promenáde, po terasách nad morom či starým mestom plným barov a kaviarničiek je oku lahodiaca. Určite si doprajte tie najkrajšie pohľady a zábery z terasy mestského parku Villa Comunale, barokový chrám San Francesco s krížovou chodbou zo 14. st., či Dóm zo zvonicou pôvodne z 11. st. na Piazza Tasso (stred mesta), cez ktorú vedie hlavná trieda mesta Corso Italia. 

Poobedňajší návrat do Neapola a program v tomto nikdy nespiacom meste.
Dnes máme ešte v pláne „srdce“ Neapola. Srdcom Neapola (nadol po nákupnej ulici Via Toledo) je Piazza del Plebiscito s Basilica di San Francesco di Paola, s kráľovským palácom Palazzo Reale (oproti) a významnou opernou scénou Teatro San Carlo (vedľa kráľovského paláca); v tesnej blízkosti sa nachádza Galleria Umberta I. (miesto relaxu) a známa kaviareň Gambrinus, ktorú nemôžeme obísť (káva či drink je povinným rituálom každého návštevníka Neapola). Odtiaľ smerom nadol (k moru) sa dostanete na pobrežnú promenádu, tzv. Lungomare, k prístavom Beverello a Santa Lucia; okrem kaviarničiek a barov sú tam pevnosti Castel dell´Ovo (Vaječný hrad; najstarší hrad) a Castel Nuovo/Maschio Angioino (Nový hrad).

Ukončenie programu, voľný večerný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na vlakovú stanicu a transfer do Pompejí.

Starobylé rímske mesto Pompeje, zapísané na svetovom dedičstve UNESCO, ktoré bolo pri mohutnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a doslova zakonzervované pod 7 metrami pyroklastického materiálu. Až 3 hodinová prehliadka Pompejí so sprievodcom Vám dá jasnú predstavu o kráse a význame tohto rímskeho mesta. Odchod z hotelov pred 6.00h. Trajektom o 6.25 sa preplavíte na pevninu a po diaľnici prejazd do Pompejí. Vstupné do Pompejí sa hradí mieste. NUTNÉ DOKLADY SO SEBOU (pas alebo OP, preukaz ZŤP). V archeologickom aeráli Pompeí sú povolené batohy do max. veľkosti 15x30cm. 

Po návrate z Pompejí nasleduje program v Neapole - Nevynecháme vysvietenú Via S. Gregorio Armeno, celoročne plnú ručne robených betlehémov a vianočné trhy na Piazza Dante. Náš deň je ďalej venovaný historickému centru Neapola (mimochodom, najväčšie historické centrum v Európe; od r. 1995 zapísané v UNESCO). Užijeme si prechádzku po Via Tribunali a Spaccanapoli s množstvom úžasných sakrálnych stavieb a dych berúcich zákutí.

Ukončenie programu, voľný večerný program.

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a program v Caserte.

Kráľovský palác Caserta alebo Kráľovský zámok Caserta (tal. Reggia di Caserta) je bývalé barokové rezidenčné sídlo Bourbonovcov počas vlády nad Kráľovstvom oboch Sicílií. Nachádza sa v talianskom meste Caserta v Kampánii. Patrí medzi najväčšie a najrozsiahlejšie stavby v Európe.

Na príkaz španielskeho kráľa Karola III. začal v roku 1752 na stavbe pracovať Luigi Vanvitelli. V roku 1759 sa Karol III. stal španielskym kráľom a nemohol spravovať obidve kráľovstvá v personálnej únií, Zámok vo výstavbe zanechal synovi Ferdinandovi VI.

Celá stavba vrátane parku bola inšpirovaná zámkom Versailles. Palác má pôdorysné rozmery 247 x 184 m. Priľahlý park má rozlohu 120 ha.

V podvečer transfer na letisko, odlet do Viedne.
 

  
5.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a program v Neapole.

Dnes budete mať možnosť navštíviť tajomnú kaplnku S. Severo (Il Cristo velato = vrcholné dielo svetového sochárstva); kláštor S. Chiara so záhradami plnými citrónov; Duomo, nádhernú katedrálu so základmi z roku 324, s kaplnkou S. Gennara (Tesoro di S. Gennaro) či Národné archeologické múzeum.
Posilnení sa necháme vyviesť lanovkou na vyhliadku k pevnosti/hradu Castel Sant’ Elmo (lanovka nie je v cene). Otvorí sa nám prenádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a, samozrejme, majestátny Vezuv. ...mimochodom, práve k tomuto miestu sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“.

V podvečer transfer na letisko, odlet do Viedne.

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Neapol - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Neapole
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia

 • Miestna doprava v Neapole

 • Vstupy do pamiatok v Neapole (nie sú povinné)

 • Transfery vlakom do Caserty, Sorrenta a Pompejí
  každá cesta sa pohybuje v cene cca.5€/osoba. Platba priamo na mieste sprievodkyni, ktorá zabezpečí kúpu lístkov
 • Vstup do Pompejí
  suma lístka a miestneho sprievodcu je cca. 25€/osoba. Platba priamo na mieste sprievodkyni, ktorá zabezpečí kúpu lístkov
Letové časy, program a dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

 

Obmedzenia spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#taliansko