Klenoty južného Talianska: Neapol, Amalfi, Capri a Vezuv
Upresnite svoje filtrovanie
Klenoty južného Talianska: Neapol, Amalfi, Capri a Vezuv
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

Klenoty južného Talianska: Neapol, Amalfi, Capri a Vezuv 

Klenoty južného Talianska: Neapol, Amalfi, Capri a Vezuv 

Zastávok: 5
1.deň

Stretnutie so sprievodcom na letisku vo Viedni, odlet do Neapolu.


Predpokladané letové časy:

 • Viedeň - Neapol: 10:45-12:30


Prílet do Neapolu, spoločný transfer do hotela v Neapole. Ubytovanie a prechádzka večerným Neapolom so sprievodcom.

Neapol. 30 km od Capri; 30 km od Ischie. 
Kráľovná, mesto miest, ktorému odpustíte všetko: všetok ten chaos, do ktorého sa dobrovoľne a s radosťou „namočíte“, neporiadok, celé dni neodpratané odpadky, moria mopedov, doškriabané autá, sem-tam šialene vysoké a vzápätí prekvapujúco nízke ceny tovaru i služieb... typické šnúry s bielizňou nad hlavami, na ulici hrajúce sa deti, typ bývania „z ulice do obývačky“, svojrázne (až mystické) zákutia dvorov a pavlačí... ulice plné posedávajúcich či obšmietajúcich sa miestnych, endofrínmi nabitých turistov (s očakávaniami... a chcením „užiť si“ toto mesto)... neskutočný ľudský virvar... trúbenie, hluk, krik... čistý chaos... čudná a (miestami aj) neakceptovateľná zmes starého a nového, farieb a temnoty, zvukov a ticha, moderného a konzervatívneho... prosto, NEAPOL. Mesto, ktoré má mnoho tvárí; mesto protikladov. 
Toto mesto budete buď milovať, alebo nenávidieť. Poďte si vytvoriť názor... prejdeme sa spolu historickým centrom (mimochodom, tým najväčším v Európe); dáme si pizzu (viete, že v Neapole „sa narodila“? ak budete chcieť, zájdeme do pizzérie, ktorú vlastnil sám pizzaiolo Esposito); a vyjdeme si na Sant´Elmo, odkiaľ sa nám otvorí prenádherný výhľad na celý Neapol a majestátny Vezuv (mimochodom, práve k tomuto miestu sa viaže známa fráza „vidieť Neapol a zomrieť“). 

Voľný program. 

  
2.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer do prístavu a trajekt na Capri.

Capri
Capri (l´isola blu = modrý ostrov). 30 km od Neapola; 30 km od Ischie. 
O Capri sa hovorí, že je najkrajším ostrovom na svete. Je to cestovateľské afrodiziakum, spojené s menami Sophia Loren, Dolce & Gabbana, Giorgio Armani či Fiona Swarovski... obľúbené miesto pobytu rímskych cisárov Augusta a Tiberia. 
Spoločne ho prejdeme celý; časť Anacapri, ktorá je spätá s menom švédskeho psychiatra, pacifistu a spisovateľa Axela Munthe-o a patróna ostrova archandela Michaela;  aj časť Capri (hlavné mesto), ktorá sa viaže na „nedávnu“ minulosť spätú s menami M. Gorkij či F. A. Krupp. Spojivkom medzi Anacapri a Capri sú staré Fénické schody, budete ich mať možnosť vidieť; pohľad z nich na Capri a Marina Grande je neopísateľný.
Nezabudnuteľným zážitkom je okruh loďou okolo ostrova, kde si budeme môcť vychutnať nielen pobrežie Capri, ale aj Grotta Verde, Grotta dei Coralli či Grotta Bianca.


Po skončení okruhu návrat do Neapola a voľný program.

  
3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Odchod na Amalfitánske pobrežie (Amalfi-Positano-Ravello).

Najkrajšie pobrežie Apeninského polostrova; od r. 1997 je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ponúka všetko… históriu, more, pláže, nakupovanie, turistiku, či zábavu. A to všetko na jednom mieste. Amalfitánske pobrežie (dlhé iba 40 kilometrov) je slávne už od čias starovekého gréckeho básnika Homéra, ktorý ho opísal ako domov bájnych Sirén, vábiacich spevom námorníkov do svojich osídel. Krása pobrežia bije do očí na prvý pohľad. Asi najznámejšími miestami z celej oblasti sú mestečká Amalfi a Positano, kde sa spolu zastavíme. Pôvabné prímorské mestečko Amalfi (najväčšie mesto polostrova) bývalo v 10. storočí obchodnou veľmocou s vlastnou lodnou flotilou. V Amalfi zaujme predovšetkým Cattedrale di Sant'Andrea (Katedrála sv. Ondreja), bohato zdobený palác, ku ktorému vedie monumentálne schodisko. Len 20 km od Amalfi je Positano (považované za najkrajšie a najfarebnejšie mesto polostrova). Mestečko je plné bielych a okrových domčekov s oranžovými strechami, a napriek svojej malej rozlohe ukrýva osem kostolov. Mestečko Ravello je malé, no veľké svojím významom. V tejto oblasti nájdete niekoľko nádherných starobylých víl, ktoré majú záhrady zdobené sochami vysokej umeleckej hodnoty. Keďže bolo vybudované na vysokých útesoch, z každého miesta ponúka skvelú vyhliadku; oblaženie oka i duše.

Po ukončení prehliadky transfer do hotela v Neapole a voľný program

  
4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Následný odchod na výlet na Vezuv.

Prírodný národný park. Približne 22 km od Neapola, 10 km od mora (vzdušnou čiarou 8 km). Priemer krátera 600 m; hĺbka 215 m; výška 1279 m; magmatická komora je dlhá 400 km (v hĺbke 8 m pod povrchom).
Poďme sa spolu prejsť a užiť si nádherné výhľady na celý Neapolský záliv. Výstup je nenáročný, zvládne ho každá veková kategória (potrebujete len pevnú obuv); do výšky 1000 m nás vyvezie autobus, zvyšok (necelých 300 m si spoločne vyjdeme). Uvidíme Flegrejské polia (Flegrejský poloostrov; supervulkán) napravo, Sorrentský poloostrov (s Amalfitánskym pobrežím) naľavo. Nielen výstup samotný, ale aj úchvatné pohľady a fotky, ktoré si urobíte zhora (od krátera), sú nezabudnuteľným zážitkom.
Predtým sa spoločne naobedujeme v štýlovej tratórii pod Vezuvom; na spiatočnej ceste máme možnosť ochutnať jedinečné víno zo svahov Vezuvu „Lacrima Cristi“ (víno známe už v 5. storočí p. n. l.). 

V cene je zahrnutý aj typický taliansky obed.


Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

  
5.deň

Transfer na letisko v Neapole, odlet do Viedne

 

Predpokladané letové časy:

 • Neapol - Viedeň: 08:20-10:00
  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Neapol - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
  v Neapole
 • Všetky transfery počas programu vrátane trajektov na Capri
  okrem transferov v Neapole. Po meste sa presúvate mestskou hromadnou dopravou
 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Vstup na Vezuv + obed v reštaurácii na Vezuve

 • Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia
  Doplatok za 15kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
 • Miestna doprava v Neapole

Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU