Klenoty Andalúzie: Sevilla, Cordoba, Granada, Alhambra
Upresnite svoje filtrovanie
Klenoty Andalúzie: Sevilla, Cordoba, Granada, Alhambra
Španielsko Španielsko
 Španielsko  Španielsko

Klenoty Andalúzie: Sevilla, Cordoba, Granada, Alhambra 

Klenoty Andalúzie: Sevilla, Cordoba, Granada, Alhambra 

Zastávok: 6
1.deň - Torremolinos

Odlet z Viedne.

 

Po prílete do Malagy stretnutie so slovenským sprievodcom, nasleduje transfer do hotela a voľný program.

 

Apartamentos Bajondillo 3*

V plážových štúdiách a apartmánoch Bajondillo v mestečku Torremolinos môžete využívať vonkajší bazén a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Na výber tu máte viacero možností zábavy.
Všetky štúdiá majú vlastnú terasu, niektoré s výhľadom na more. K ich vybaveniu patrí tiež malá kuchyňa (kuchynský kút) so sporákom a chladničkou. Môžete si vybrať z vankúšového menu. V apartmánovom komplexe nájdete aj samoobslužnú práčovňu.
Zaplávajte si v bazéne obklopenom záhradami. Zahrajte si stolný tenis a navštívte knižnicu. Priamo v hoteli sa počas dňa aj večer organizujú rôzne zábavné programy, ako sú napríklad živé hudobné vystúpenia.
Apartmány Bajondillo sú vzdialené len 3 km od akvaparku Aqualand a 8 km od delfinária Selwo Marina. Mesto Malaga sa nachádza 16 km od komplexu. K dispozícii je vám bezplatné parkovisko na mieste a tiež strážené garážové státie za príplatok. 

          

2.deň - Granada a Alhambra

Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Granady a Alhambry.

Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa hrdo vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí posledej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc  a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba

Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.         

3.deň - Cordoba

Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Cordoby.

Rímska svätyňa? Mešita? Katedrála? MEZQUITA! Majestátne sa v rôznych podobách cez stáročia prizerala na vzostupy i pády tohto mesta. Ako rímska svätyňa a hlavné mesto rímskej provincie Hispania, kresťanský chrám na byzantské centrum, neskôr ako mešita na najväčšie mesto sveta s miliónom obyvateľov a neskôr už ako katedrála na morom a suchom zdecimované sídlo s 20 tisíc obyvateľmi. Córdoba v 20.storočí vstala z mŕtvych a nadväzuje na svoj odkaz tolerancie,či už najväčšou židovskou komunitou v štvrťi Judería, ako aj svojím
moderným a kozmopolitným smerovaním.

Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.        

4.deň - Sevilla

Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Sevilly.

Príbeh Sevilly je podobný, ako u väčšiny andalúzskych miest. Najprv Feničania, Kartáginci, Rimania, Vizigóti, Mauri, Španielske kráľovstvo…každé obdobie zanechalo svoju pečať, určite sa však najviac spája s Kryštofom Kolumbom a následným zlatým vekom Španielska. Do Sevilly prúdili lode s nákladom z Nového sveta a prispievali k bohatstvu mesta. Aj dnes je Sevilla moderné mesto,návšteva ktorého patrí k MUST SEE každého cestovateľa.

Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.

5.-7.deň - Torremolinos

V prípade pobytu na 5 dní:

Check out z hotela do 10:00, transfer na letisko, odlet do Viedne.

 

V prípade pobytu na 8 dní:

Voľný program pri pláži

8.deň - Torremolinos

V prípade pobytu na 8 dní:

Check out z hotela do 10:00, transfer na letisko, odlet do Viedne.

 

 

V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Malaga - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • 1 dňový fakultatívny výlet Granada a Alhambra
  v cene fakultatívneho výletu je zahrnutý vstup do palácov v Alhambre
 • 1 dňový fakultatívny výlet Cordoba
  v cene fakultatívneho výletu je zahrnutý vstup do katedrály La Mezquita
 • 1 dňový fakultatívny Sevilla
  v cene fakultatívneho výletu je zahrnutý vstup do kráľovského paláca Alcazar + najväčšia gotická katedrála na svete s hrobkou Krištofa Kolumba + vystup na vežu La Giralda
 • Ubytovanie v v dvojlôžkovom štúdiu v Apartamentos Bajondillo 3* s raňajkami

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Poistenie insolvenstnosti CK

 • Asistencia slovenského delegáta po celú dobu pobytu

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Batožinu do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. Program sa môže zmeniť od okolností priamo v destinácii.

Vstupné podmienky na územie Španielska

Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Turistický pobyt možný bez registrácie po dobu maximálne 90 dní.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU