Portugalsko, Porto: Mesto mostov a perfektného vína
Upresnite svoje filtrovanie
Portugalsko, Porto: Mesto mostov a perfektného vína
Portugalsko Portugalsko
 Portugalsko  Portugalsko

Portugalsko, Porto: Mesto mostov a perfektného vína 

Portugalsko, Porto: Mesto mostov a perfektného vína 

Zastávok: 5
1.deň

Odlet z Viedne do Porta.

 

Po prílete do Porta nasleduje transfer do 3* hotela a voľný program.

 

  
2.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou na recepcii hotela. Odchod na poznávací okruh Portom. 

Prvý deň venujeme celodennej prehliadke mesta Porta a jeho najzaujímavejších pamiatok.
Navštívime jednu z dominánt mesta - vežu Torre dos Clérigos ponúkajúcu krásny výhľad na celé okolie mesta, Veža je vysoká 75, 6 metra a je potrebné zdolať približne 240 schodov. 
Fanúšikovia kníh a špeciálne čitatelia Harryho Pottera sa potešia návšteve kníhkupectva Livraria Lello. Práve toto inšpirovalo spisovatelku Harryho Pottera,J.K.Rowling pri vymýšľaní The Hogwarts Library , knižnice. 
Prehliadka bude pokracovat námestím Praça de Lisboa, ktorému dominuje rektorát tunajšej univerzity a kostol Igreja do Carmo, ktora je ukážkou tradičnej portugalskej barokovej architektúry a nevynecháme ani Avenidu dos Aliados, ktorá vedie až k modernej radnici.
Potom sa vydáme do štvrti Baixa plnej tradičných obchodíkov.  Neminieme ani jednu z najväčších nákupných ulíc Rua da Santa Catarina, kde tiež nájdeme miestnu najznámejšiu kaviareň Majestic v štýle Art Nouveau, založenú už v roku 1921.
Po obede sa vydáme ku katedrále Sé, Sé do Porto, ktorá bola postavená v 12. storočí . Po ceste sa zastavíme na stanici Sao Bento, ktorej jedinečnosť tvoria najmä modré keramické kachličky, tzv. azulejos. Tie patria k symbolom mesta a je možné vidieť ich ešte na mnohých ďalších miestach.
Po prehliadke katedrály budeme zostupovať uličkami do ďalšej časti mesta smerom k rieke Douro a cestou navštívime kostol Sao Francisco, ktorého interiér je vyzdobený viac ako dvesto kilogramy zlata. 
Najväčším turistickým lákadlom je nepochybne historické centrum mesta, nazývané Ribeira, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Farebné staré domčeky sa tiahnu popri rieke a najlepšie si pohľad na ne vychutnáte prechádzkou po promenáde alebo z druhej strany rieky.
Ďalšou dominantou Porta sú mosty, ktorých je dovedna šesť. Dva najznámejšie sú Ponte Maria Pia, ktorého stavbu riadil Gustav Eiffel a Ponte Dom Luís I.
Nasleduje voľný program s možnosťou ochutnať tradičné pokrmy, nakúpiť suveníry, prejsť sa uličkami mesta.
Pre milovníkov architektúry odporúčame návštevu netypickej najväčšej koncertnej haly v Porte - Casa da música. 
Pravú večernú atmosféru mesta spoznáte v ulici Galerias, ktorá je preslávená nočným životom a barmi.  

Po ukončení programu máte osobné voľno a môžete si užívať podvečer v centre Porta. 

  
3.deň

Po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou na recepcii hotela. Odchod na poznávací okruh Portom. 

Dnes podnikneme výlet do mestskej časti Foz, potom nás bude čakať odpočinok na pláži Matosinhos a na záver sa zoznámime s výrobou portského vína a samozrejme nebude chýbať jeho ochutnávka.
Ráno sa vydáme miestnou autobusovou dopravou do zhruba 15 minút vzdialené časti mesta Foz. Je to miesto, kde sa rieka Douro vlieva do Atlantického oceánu. Tu sa prejdeme krásnou promenádou pozdĺž oceánu, lemovanou kaviarňami a reštauráciami. Dorazíme až k miestnej mestskej pláži Matosinhos. Nasledovať bude dlhšia pauza - môžete ju využiť na ochutnávke miestnych špecialít, na relaxáciu a prechádzkami po pobreži.
V neskoršom popoludní sa prepravíme autobusom späť do mesta na Ribeiru, kde prejdeme mostom Dom Luis I. a dostaneme sa tak do časti Vila Nova de Gaia, ktorá je samostatným mestom. Mesto je známe svojimi "caves" čiže pivnicami slávneho portského, ktoré sa v nich skladuje. Na brehu rieky kotvia typické lode so sudmi vína ( rabelo lodky ), ktorymi sa v minulosti dopravovalo vino z Udolia Doura ,  jednu z
pivníc aj navštívime – oboznámime sa s procesovom výroby portského vina a na konci prehliadky bude nasledovať ochutnávka s možnosťou zakúpenia vína.
Po ochutnávke bude nasledovať osobné voľno. K návšteve odporúčame napríklad krištáľový palác – Palácio de Cristal. 
V paláci sa príležitostne usporadúvajú koncerty a výstavy, záhrady  ponúkaju príjemnú prechádzku a niekoľko nádherných výhľadov na Porto.

Po ukončení programu máte osobné voľno a môžete si užívať podvečer v centre Porta. 

  
4.deň

Pri pobyte na 4 dni:

Check out z hotela,  transfer z hotela na letisko, odlet do Viedne.

 

Pri pobyte na 5 dní:

Voľný program v Porte

 

  
5.deň

Pri pobyte na 5 dní:

Check out z hotela,  transfer z hotela na letisko, odlet do Viedne.

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Porto - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami

 • 2 dňový program so slovenským sprievodcom

 • Ochutnávka pravých portských vín

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožinu do podpalubia
  doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
 • Miestnu dopravu v Porte

 • Vstupy do pamiatok
  Vstup na vežu Torre dos Clérigos: 5 euro / osoba. Vstup do kostola Sv. Frantiska 7 euro/ osoba. Vstup je dobrovoľný.
Letové časy a program

Letové časy budú prepotvrdené 7 dní pred odletom. 

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu

Vstupné podmienky

Vstúpiť na územie Portugalska ako aj vycestovať je možné s platným cestovným pasom alebo platným občianskym preukazom (bez určenej minimálnej doby platnosti dokladu pri vstupe alebo výstupe z krajiny). 

Veľvyslanectvo SR v Lisabone odporúča, aby maloletí, cestujúci do Portugalska bez zákonného zástupcu, resp. ich sprevádzajúce osoby, mali splnomocnenie - súhlas podpísaný rodičmi (zákonnými zástupcami). Splnomocnenie - súhlas môže byť v angličtine a podpisy musia byť notársky overené. Súhlas rodiča (zákonného zástupcu) s cestovaním maloletého v sprievode inej osoby by mal obsahovať predovšetkým identifikačné údaje o rodičovi a dieťati, identifikačné údaje osoby, ktorá sprevádza dieťa, časový plán cesty a odkedy - dokedy by mal trvať pobyt dieťaťa v zahraničí. 

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

COVID-19 Garancia