Island: Letné dobrodružstvo (odlet z Viedne)

 • Island
1
počet termínov
8
počet dní
8
zastávok
Letecká
doprava
Od 1890
na 7 nocí na osobu
1.deň

Odlet z Viedne s leteckou spoločnosťou WizzAir.

 

Predpokladané letové časy:

Viedeň - Reykjavik 12:25 - 14:55

 

Prílet do Keflavíku okolo 16:00. Prehliadka hlavného mesta Reykjavík a presun na ubytovanie.

  
2.deň

Vaša letná dovolenka na Islande vás v tento deň  privedie ku ľadovcu Snafellsjökull, v ktorom sa začína cesta do stredu  Zeme. Prejdeme cez mestečko Borganes. Navštívime pláž v blízkosti opustenej farmy Ytri Tunga, ktorá je známa svojou kolóniou tuleňov. Budeme chodiť pozdĺž útesov Arnarstapi a Hellnar, ktoré boli v minulosti dôležitými obchodnými mestami. Dnes úžasné útesy pozdĺž pobrežia sú obsadené obrovskými húfmi vtákov. Pôjdeme na pláž Djúpalónssandur, kde stroskotala loď počas veľkej búrky. Uvidíme aj krásne čadičové útesy Londrangar. Navštívime tiež Žraločie múzeum v ktorom uvidíme ako spracúvajú tradičného islandského žraloka a tiež ho aj ochutnáme. Pred návratom sa zastavíme pri nádhere fotogenickej hore Kirkjufell. A odtiaľ zamierime na hotel.

  
3.deň

Prejdeme cez mesto Blönduós a môžeme sa okúpať vo vonkajšom bazéne nad oceánom (fakultatívne cca 8€). Navštívime najsevernejšie mesto na Islande Siglufjordur, ktoré bolo kedysi hlavným mestom na spracovanie sleďov. Potom nás čaká plavba loďou a pozorovanie veľrýb spojené s chytaním rýb na udicu. Následne sa presunieme na ubytovanie.

  
4.deň

V tento deň prejdeme krásnou scenériou a dostaneme sa ku mäkšej, zelenšej a úplne neskutočnej scenérii okolo jazera Mývatn. Našou ďalšou zastávkou budú geotermálne polia Hverir. Budete ohromení ich viacfarebnosťou. Čaká nás aj prechádzka po okraji obrovského krátera Hverfjall ktorý vznikol pred 2500 r.a vypína sa do výšky 463 m. Navštívime aj vulkanický kráter Krafla v ktorom sa nachádza nádherné jazero, ktoré mení svoju farbu podľa počasia. V tejto oblasti podľa záujmu navštívime aj  prírodné kúpele naplnené geotermálnou vodou (fakultatívne cca 30 €).

  
5.deň

Ráno budeme pokračovať s našim terénnym minibusom do stredu Islandu po ceste pre 4×4 autá pomedzi ľadovce Hofsjokull a Langjokull. Prejdeme cez geotermálnu oblasť s krásnymi horami Kerlingarfjoll a okúpeme sa v prírodnom bazéniku. Potom navštívime Národný park Thingvellir, kde vznikol najstarší existujúci parlament v roku 930. Thingvellir je jedinečné miesto, pretože sa tu stretávajú dva veľké kontinenty.  Prejdeme sa teda pomedzi Euroázijskú a Severoamerickú dosku, ktoré sa od seba oddeľujú približne 2,5 cm ročne. Thingvellir je rovnako úchvatný v lete, ako aj v zime. Ďalej pokračujeme ku vodopádu Gullfoss a ku geotermálnej oblasti Geysir. Budeme obdivovať krásny vodopád Gullfoss, ktorého mohutný tok je z ľadovcovej rieky Hvítá. To bude vaša prvá šanca skutočne cítiť veľkoleposť a silu Islandskej prírody.  Odtiaľ budeme smerovať ku Geysíru, kde uvidíme Great Geysir, podľa ktorého sú nazývané všetky ostatné gejzíre. Tiež budeme svedkami silného výbuchu gejzíru Strokkur, ktorý vybuchuje do výšky 30 m každých 5 až 10 minút.

  
6.deň

Ráno sa zastavíme pri vodopáde Hjalparfoss, znížime tlak v pneumatikách pre pohodlnejšiu jazdu a vydáme sa do vnútrozemia Islandu, do druhej najväčšej geotermálnej oblasti Landmannalaugar, tiež známej ako Dúhové hory. Dáme si kratší trek a opäť sa môžeme okúpať v prírodnom horúcom jazierku. Naša cesta bude pokračovať cez obrovské lávové polia, ktoré vznikli následkom jednej z najväčších erupcii zo sopky Laki. Ak budeme mať dobré počasie tak uvidíme v pozadí aj majestátnu sopku Hekla, ktorú nazývajú Islanďania aj bránou do pekla. V minulosti vybuchovala každých 6 rokov no jej posledný výbuch bol v roku 2000. Potom sa presunieme na ubytovanie.

  
7.deň

V tento deň nás čaká južné pobrežie, kde musíme počítať s väčším počtom turistov.   Spoločne sa pôjdeme prejsť po dva milióny rokov starom kaňone Fjadragljúfur, ktorý vznikol počas doby ľadovej. Prejdeme cez veľké pieskové pláne Mýrdalssandur a tiež cez lávové pole Eldhraun. Sprievodca vás oboznámi  tým, ako toto najväčšie lávové pole na Islande vzniklo v 18. Storočí. Táto sopečná erupcia takmer zničila celú populáciu Islandu a kráľ Dánska dokonca uvažoval o evakuácii celého ostrova. Prejdeme sa po jednej z 10tich najkrajších pláží – Reynisfjara. Budete unesení pôsobivými skalnými útvarmi a zložitými čadičovými stĺpmi. Reynisdragar sú dvaja skamenení trolovia, ktorí sa snažili vytiahnuť rybársku loď na súš, no zastihol ich východ slnka a tak skameneli.  Tieto útesy sú tiež dobre viditeľné od kostola vo Víku, malej dedinke východne od čiernej pieskovej pláže. Navštívime aj útesy Dyrholey, na ktorých počas leta hniezdia najznámejšie islandské vtáky – puffiny.  Predposledná zastávka pred tým, než prídeme na ubytovanie je krásny vodopád Skógafoss, ktorý elegantne steká do rieky Skógá. Na západ slnka pôjdeme smerom k mohutnej sopke Eyjafjallajokull a zastavíme sa pri vodopáde Seljalandsfoss. Poza tento jedinečný vodopád vedie cestička a tak sa vám na tento 60 metrov vysoký vodopád naskytne úplne nový pohľad.  Odtiaľ sa vyberieme na ubytovanie.

  
8.deň

Posledná deň preskúmame polostrov Reykjanes, kde navštívime geotermálnu oblasť Gunnuhver.  Podľa záujmu sa tu môžeme okúpať aj v najznámejšej Modrej lagúne (fakultatívne cca 75€ osoba, musí byť však prihlásená väčšia väčšina zájazdu). V poobedných hodinách pôjdeme na letisko v Keflavíku odkiaľ odletíte do Viedne.

 

Predpokladané letové časy:

Reykjavik - Viedeň: 15:40 - 21:55

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Island - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x23cm, do 10kg + 1ks batožiny do podpalubia do 20kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami

 • Poistenie insolvenstnosti CK

 • Všetky transfery na Islande terénnym Mercedesom Sprinter 4×4

 • Program na Islande

 • Slovenského sprievodcu

 • Výlet loďou spojený s pozorovaním veľrýb a chytanie rýb na udicu

 • Žraločie múzeum

 • Informačný materiál

 • Občerstvenie v autobuse

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Fakultatívne výlety nad rámec programu

 • Vstup do Modrej Lagúny
  cca. 70€/osoba - nie je povinný
 • Strava nad rámec programu
  Obedy a večere
Letecká
odlet z Viedne
27.08. - 03.09.
utorok - utorok
8 dní / 7 nocí
Raňajky
1890 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. 

Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmenu programu počas okruhu.

Vstupné podmienky na Island

Na Island je možné cestovať s cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Pas musí byť platný minimálne 3 mesiace po odchode z krajiny. Občania SR sa na Islande môžu bez registrácie zdržiavať po dobu 90 dní. 

Podprobnejšie informácie nájdete na stránke MZV SR