Unikátny Bangkok a čarovné okolie
Upresnite svoje filtrovanie
Unikátny Bangkok a čarovné okolie
Thajsko Thajsko
 Thajsko  Thajsko

Unikátny Bangkok a čarovné okolie 

Unikátny Bangkok a čarovné okolie 

Zastávok: 9
1.deň

Odlet z  Viedne s max. 1 prestupom.

2.deň

Prílet na do Bangkoku.

Transfer do hotela, oddych a voľný program

 

Ubytovanie v hoteli Citrus Sukhumvit 4*

Hotel Citrus Sukhumvit 11 by Compass Hospitality má praktickú polohu neďaleko zábavných a nákupných štvrtí, ako aj mnohých stravovacích zariadení. Nachádza sa 500 metrov od stanice BTS Nana a ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Moderné klimatizované izby v tomto hoteli sú vybavené 32-palcovou LCD TV s medzinárodnými kanálmi, rýchlovarnou kanvicou a minibarom. Naskytá sa z nich výhľad na mesto a pre vyššiu bezpečnosť máte k dispozícii bezpečnostnú schránku. V súkromnej kúpeľni nájdete sušič vlasov, bezplatné toaletné potreby a sprchovací kút.
Okrem recepcie s nepretržitou prevádzkou a službou concierge môžete využiť aj služby práčovne, organizácie výletov a denné upratovanie izby zdarma. Šoféri môžu zaparkovať svoje auto na bezplatnom parkovisku a za príplatok vám hotel zabezpečí kyvadlovú dopravu medzi hotelom a letiskom.
Stravovať sa môžete v hotelovej reštaurácii Munch priamo na mieste, ktorá je otvorená každý deň od 6:00 do 22:30, prípadne si môžete zájsť do jednej z mnohých reštaurácií iba 10 minút pešo od hotela, v ktorých sa podávajú jedlá rôznych kuchýň.
Hotel Citrus Sukhumvit 11 by Compass Hospitality je vzdialený 200 metrov od medzinárodnej nemocnice Bumrungrad a 1 km od nákupného centra Terminal 21. Na medzinárodné letisko Suvarnabhumi sa dostanete približne za 45 minút jazdy autom. 

3.deň

Po raňajkách stretnutie so slovenským sprievodcom. 

Výlet po Bangkoku, kde navštívime staré mesto, pôvodný kráľovský palác a chrám Wat Phra Keow, spojíme to s prechádzkou k malebnému chrámovému komplexu Wat Pho s obrej soche ležiaceho Budhu a hrobkou kráľa RamyhoI., ktorý založil Bangkok.

Presunieme sa k najstaršej stavbe v Bangkoku, chrámu Wat Arun.


Od Wat Artun sa prejdeme k longtail boat a budeme sa plaviť po pôvodných kanáloch a nahliadneme do zákutí starého mesta.


Potom už opustíme staré mesto a budeme sa túlať magickými uličkami čínskej štvrti, trhmi, streetfoodmi, budú nás tisíce farieb a vôní.
Zájdeme k chrámu Wat Trimit so sochou Buddy s rýdzeho zlata.
K večeru sa pozrieme na nezabudnuteľný západ slnka na streche mrakodrapu v modernom meste a budeme pozorovať, ako sa celé mesto premieňa v nočnej, pulzujúce metropole zo Sky Baru v 83 poschodí.

V cene výletu je zahrnuté:
-    Wat Phra Kew – Kráľovské paláce
-    Wat Pho / Ležiací Buddha 
-    Wat Arun – Chrám úsvitu 
-    Long tail boat / plavba po kanáloch
-    Wat Trimit
-    Bayoke Sky – mrakodrap + skybar drink zadarmo

4.deň

Po raňajkách stretnutie so slovenským sprievodcom. 

Dnes na nás bude čakať výlet do Ayutthaya 

Celodenný výlet privátnym vanom a so slovenským sprievodcom do bývalého kráľovského mesta Siamskej ríše.
Navštívime 5 chrámových komplexov z rôznych epoch starého Siamu, prejdeme sa okolo storočných ruín pôvodného kráľovského paláca. Na obed sa zastavíme v miestnej reštaurácii na brehu rieky Chao Phraya s nádherným výhľadom a vychutnáte si fantastickú thajskú kuchyňu.
Chrámy ktoré navštívime: Wat Yai Chai Yat Chaim, Wat Mahathat, Wat Lokayasutharam, Wat Chaiwatthanaram, Wat Phra Si Sanphet

V cene výletu je zahrnuté:
Wat Yai Chai Mongkhon
Wat Mahathat
Wat Lokayasutharam
Wat Chaiwatthanaram
Wat Phra Si Sanphet

5.deň

Po raňajkách stretnutie so slovenským sprievodcom. 

Dnes na nás bude čakať výlet na plávajúce trhy Damnoen Saduak alebo Amphawa a Mae Klong Train Market 

Ráno navštívime tradičné plávajúce trhy za Bangkokom, kde sa na lodi plávíte okolo desiatok plávajúcich obchodov, stánkov, lodiek ... cestou sa môžeme zastaviť na kokosovej farme a pozrieť sa na tradičnú výrobu kokosového cukru.
Po návšteve plávajúcich trhov sa vydáme na neuveriteľný trh na koľajniciach Mae Klomg, cez ktorý stále, niekoľkokrát denne prechádza vlak, prejazd vlaku trhom je niečo, čo naozaj nikdy nezabudnete.

 

V cene výletu je zahrnuté:
Loď po plávajúcich trhoch

6.deň

Po raňajkách stretnutie so slovenským sprievodcom. 

Dnes na nás bude čakať výlet Kanchanaburi a výlet do Národného parku Erawan 

Erawan bol založený v roku 1975 ako 12. thajský národný park. Jeho vápencové kopce sa nachádzajú vo výške 165-996 metrov nad morom. Nájdete tu množstvo menších i väčších potokov, ktoré tu pramenia a poskytujú životodarnú silu okolitým bujným porastom. Park je chránený proti prudkým monzúnovým prívalom vysokými kopcami, preto sem veľa turistov prichádza aj v tomto období, kedy sa park stáva skutočným vodným rajom. Najteplejším obdobím je tu február až apríl.
Na prechádzkach sa tu môžete stretnúť so zmiešaným opadavým lesom, ktorý prechádza v suchý les a tropický prales. Príjemné a stále podnebie parku Erawan poskytuje dobré podmienky pre mnohé druhy cicavcov, plazov a obojživelníkov. Stretnúť tu teda môžete tigre, gibony, zajace a mnoho ďalších zvierat. Tí z vás, ktorých láka študovať ich život v prirodzenom prostredí, si tu budú pripadať ako v „raji“.
Nesporne najzaujímavejším miestom je vodopád Erawan, jeho sedem stupňov je obklopených krásnymi lesmi s množstvom cestičiek, po ktorých sa môžete dostať až k 6. stupňu. Ak by ste sa chceli dostať až hore, musíte sa vyšplhať po skale. Náročný výstup však naozaj stojí za to. Na vrcholku vás ohluší hrmot vodopádu a vy uvidíte masy vody padajúcej dole a trieštiacej sa o kamene vyčnievajúce z jazierka pod ním.

 • 08:00 - odchod z hotela
 • 10:30 - príchod do NP Erawan
 • 11:00 - krátky trek (cca.5km) horskou džunglou popri kaskádach vodopádov s krištálovo čistou vodou a možnosťou kúpania sa v množstve jazierok s vodopádmi
 • 14:00 - návrat k autobusu s možnosťou obeda
 • 15:00 - kúpanie so slonmi
 • 16:30 - príchod do Kanchanaburi -  prechádzka po slávnom moste cez rieku Kwai
 • 17:30 - možnosť posedenia v krásnej plávajúcej reštaurácii s možnosťou večere
 • 19:00 - transfer do Bangkoku
 • 21:00 - návrat do hotela

 

V cene výletu je zahrnuté:
Kúpanie so slonmi

7.deň

Voľný program v Bangkoku.

8.deň

Check out z hotela do 12:00, transfer do na letisko, odlet do Viedne.

9.deň

Prílet do Viedne

V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Viedeň - Bangkok - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny a 1 ks batožiny do podpalubia (20 kg)

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Celodenný výlet Bangkok a okolie
  so slovenským sprievodcom
 • Výlet plávajúce trhy + vlakové trhy Mae Klong
  so slovenským sprievodcom
 • Celodenný výlet Ayutthaya
  so slovenským sprievodcom
 • Celodenný výlet Kanchanaburi a Národný park Erawan
  so slovenským sprievodcom
 • Všetky vstupy počas výletov

 • Ubytovanie v Citrus Sukhumvit 4* s raňajkami
  v Bangkoku
 • Všetky transfery

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Strava nad rámec programu

Podmienky vstupu

Občania SR sú pri vstupe na územie Thajského kráľovstva, na účel turistiky, oslobodení od vízovej povinnosti na dobu najviac 30 dní. V prípade vstupu na územie Thajska cez pozemný hraničný priechod je maximálna dovolená doba pobytu 15 dní. Občania SR môžu bez víz vstúpiť do Thajska cez pozemný hraničný priechod len dvakrát v priebehu kalendárneho roka. Predĺžiť uvedenú dobu pobytu je možné len v obmedzenej miere. Informácie o žiadosti o predĺženie povolenej doby pobytu je možné nájsť na webovej stránke thajského imigračného úradu www.immigration.go.th.


Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu. Vstup do Thajska môže byť podmienený aj splnením podmienky preukázania dostatočného finančného zabezpečenia pobytu (10 000,- THB na osobu alebo 20 000,-THB na rodinu), dokladom o zabezpečení ubytovania a spiatočnej letenky, resp. odletu z krajiny.


Od septembra 2015 thajské úrady sprísnili kontroly na pozemných hraničných priechodoch so susednými štátmi, najmä Kambodžou. Cieľom je eliminovať tzv. Visa running, t. j. prekračovanie hranice za účelom predĺženia pobytu v rámci bezvízového styku. Od 31.12.2016 môžu občania SR vstúpiť do Thajska cez pozemný hraničný priechod bez víz už len dvakrát do roka.


Na vstup a pobyt v Thajsku na iné účely, a na vstup a pobyt na účel turizmu presahujúci 30 dní je potrebné požiadať o vízum. Občania SR môžu podávať žiadosti o udelenie thajských víz pred vycestovaním napr. na Veľvyslanectve  Thajského kráľovstva vo Viedni alebo na Generálnom honorárnom konzuláte v Bratislave.


S účinnosťou od 13. novembra 2015 je možné požiadať na veľvyslanectvách a generálnych konzulátoch Thajského kráľovstva (www.mfa.go.th/web/10.php) o udelenie turistického víza na viac vstupov „METV"/ Multiple Entry Tourist Visa.  Voči doteraz existujúcim turistickým vízam, poplatok za vydanie uvedeného METV je 5 000,-THB (cca 129,-EUR) a platnosť víza je 6 mesiacov pričom dĺžka pobytu na jeden vstup môže byť až 60 dní."

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 14:00.

Check out z hotelov je možný do 12:00.