Arménsko: Krajina histórie a dobrého vína
Upresnite svoje filtrovanie
Arménsko: Krajina histórie a dobrého vína
Arménsko Arménsko
 Arménsko  Arménsko

Arménsko: Krajina histórie a dobrého vína 

Arménsko: Krajina histórie a dobrého vína 

Zastávok: 6
1.deň

Odlet z Viedne, prílet do Jerevanu vo večerných hodinách, transfer na hotel a voľný program.

  
2.deň

Jazero Sevan, kláštor Sevanavank, Dilidžan


Po raňajkách sa vyberieme na sever Arménska. Tu je modrooká kráska Kaukazu – jazero Sevan. Sotva sa nájde niekto, koho by krása tohto horského jazera nenadchla. Okrem toho sa tu nachádza jeden z najvýznamnejších kláštorov Arménska – Sevanavank s jeho nádhernými výhľadmi na jazero.


Ďalej navštívime Dilidžan, ktorý je pre svoju krásnu prírodu jedným z najvyhľadávanejších miest oddychu miestnych obyvateľov. Pre svoje lesy a hory dostal Dilidžan názov Arménske Švajčiarsko.


Poslednou zastávkou štvrtého dňa budú najvýznamnejšie kláštory stredovekého Arménska – Hagharcin a Gošavank.
Večer návrat do hotela.

  
3.deň

Kláštory Chor Virap a Noravank a degustácia arménskych vín v dedinke Areni


Ráno budú naše kroky smerovať na juh. Navštívime kláštor Chor Virap, ktorý je hlavným symbolom prijatia a šírenia kresťanstva v Arménsku. Odohrávali sa tu najvýznamnejšie udalosti raných arménskych dejín. Z kláštora sa nám otvára nádherný výhľad na legendárny biblický vrch Ararat.
Neďaleko kláštora Chor Virap, na okraji úzkej kľukatej rokliny, sa nachádza ďalší kláštor Noravank. Súčasťou kláštora, ktorý je obklopený strmými červenými útesmi, je jedinečný dvojposchodový kostol Svätej Matky Božej.


Po kláštoroch je čas vychutnať si dobré arménske víno. Navštívime obec Areni (práve v tejto oblasti rastie lokálna odroda viniča Areni), kde sídli množstvo malých a stredných vinárstiev. V jednom z nich nás čaká komentovaná prehliadka s degustáciou.

  
4.deň

Antický chrám Garni, kláštor Geghard (UNESCO)


Iba 28 km od Jerevanu v obci Garni sa nachádza antický chrám v iónskom slohu. Je to jediná antická stavba s kolonádou na území Arménska. Chrám v Garni bol postavený pravdepodobne v roku 77 n. l. ako chrám slnečného boha Mihira. Podľa inej hypotézy ale išlo o hrobku a vďaka tejto skutočnosti stavba po prijatí kresťanstva v Arménsku unikla ničeniu pohanských chrámov. Chrám bol zničený počas zemetrasenia v roku 1679, k jeho obnove došlo v rokoch 1969-1975.


Kláštor Geghard sa spomína už vo 4. st., ale jeho hlavná kaplnka bola postavená až v roku 1215. Kláštorný komplex tvoria kaplnky a hrobky, z ktorých je väčšina vytesaná do skaly horského masívu. Názov Geghard v preklade z arménčiny znamená oštep a je pripomienkou toho, že sa tu po stáročia uchovávala kopija, ktorou bol podľa legendy zranený Ježiš Kristus. Kláštor je jednou z arménskych pamiatok zapísaných do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


A večer sa ešte naučíme piecť tradičný arménsky chlieb – lavaš.

  
5.deň

Raňajky a prehliadka mesta:

Jerevan, hlavné mesto Arménska, vznikol ako malá osada na brehu rieky Hrazdan pred viac ako 2800 rokmi. Moderný Jerevan je však viac než len mesto so starobylou kultúrou. Turistom sa predstaví svojou príjemnou atmosférou, chutnou kuchyňou, historickými pamiatkami, ale aj príkladmi modernej architektúry.

Počas exkurzie po centre mesta uvidíme najväčšiu arménsku katedrálu sv. Gregora Osvietiteľa, budovu Opery, Modrú mešitu, park 2800. výročia Jerevanu, terasovitú monumentálnu Kaskádu s vyhliadkami na mesto, pamätník arménskej genocídy a ďalšie pamiatky.

Po prehliadke mesta voľný čas a neskoro večer transfer na letisko.

  
6.deň

Prílet do Viedne v skorých ranných hodinách

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava do z Jerevena

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • 4 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami

 • Všetky transfery počas spoločného programu

 • Vstupné do múzeí počas programu

 • Workshop - pečenie arménskeho chleba

 • Degustácia vín

 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Komplexné cestovné poistenie

 • Vstupy a fakultatívny program nad rámec vopred stanoveného programu

 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie v ďalšom kroku rezervácie
Letové časy a dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné a budú potvrdené 7 dní pred odletom. 

CK si vyhradzuje práva na zmenu poradia programu.

Minimálny počet účastníkov je 8

Vstupné podmienky

Pri turistických cestách je potrebný platný cestovný pas.


Cestovný pas slovenského občana musí byť platný pri vstupe aj výstupe z krajiny.


Oobčania Slovenskej republiky môžu zostať území Arménskej republiky bez víza po dobu 180 dní (platí len pre občanov Slovenskej republiky; nie pre štátnych občanov tretích krajín, držiteľov cudzineckého pasu SR)

Pri odlete z územia Arménska sú cestujúcim odoberané odtlačky prstov.

 

Viac informácií nájdete na stránke https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/armenska-republika?displayMode=1

 

Obmedzenie vstupu spojené s COVID-19 sú uvedené na: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#armensko

 

* poskytnuté informácie majú iba informatívny charakter