To naj z Maroka: Marakéš, Ourika a Casablanca

 • Maroko
počet termínov
počet dní
5
zastávok
doprava
1.deň

Stretnutie so sprievodcom, odchod z Bratislavy do Prahy. Odlet do Casablanci priamym letom.

Po príchode na letisko v Casablance nasleduje transfer do Marakéša, ubytovanie a oddych. 

 

  
2.deň

Raňajky v hoteli a nasleduje program.

Červené mesto, Okrové mesto, dcéra púšte, brána do hôr, Perla juhu a Bagdád západu. To všetko je Marakéš. Mesto, ktoré pulzuje, kde všetky farby, vône a chute sú zosilené. Mesto zázrakov. Na  trhy v starej medine si vyčleníme  dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme , ďaleko bude predčiť naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné   berberské šperky, voňavé  koreniny,ručne zdobené  šaty ako z 1000 a 1 noci,  typické marocké topánky babouche  ,  kožené kabelky , ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy,  sošky z alabastru , drahé kamene a krištály , tradičné berberské koberce. 
Poobede spolu  navštívime Palác Bahia (v preklade KRÁSNY) s nádherne vyzdobeným háremom o rozlohe viac než 8 hektárov, v ktorom žili 4 ženy veľkovezíra   a jeho 24 konkubín. Skvost marockej architektúry. Palác, ktorý 14 rokov stavali tí najšpičkovejší marockí umelci . Maľované ,zlatom a cédrovým drevom vykladané stropy,  slnkom zaliate mozaiky – zellidž ,štuková výzdoba jemnejšia než francúzska krajka, nádherné záhrady . Krása, ktorá prebúdza dušu k činom. 

Čakajú nás aj ikonické záhrady Jardin Majorelle (fakultatívne) vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životným zvratov .300 rastlinných druhov, z 5 kontinentov.

Odchod do hotela, ubytovanie (v prípade záujmu možnosť večere).

  
3.deň

Po raňajkách vyrážame do Ouriky.

Cestou budeme prechádzať nádhernou berberskou dedinou,kde sa každý utorok koná miestny souk – trh a my sa na ňom na chvíľku zastavíme. Neopakovateľný zážitok pre nás všetkých. Pokračujeme do údolia, ktoré je síce len 40 minút od MARRAKECHU, ale zrazu sa nám otvorí úplne iný svet. Na jar plné rozkvitnutých čerešní a mandľovníkov, na jeseň ponúka neopakovateľné výhľady na pozadí už opäť zasnežených vrcholov Vysokého Atlasu. Ľahký trekking, obed (fakultatívne). Cestou spať zástavka v cooperative, kde si môžeme prezrieť a aj kúpiť podľa nás tie najkrajšie a najkvalitnejšie koberce v celom Maroku.

Presun do Berberského múzea (fakultatívne), kde nám nie moc zdĺhavým, avšak pritom naozaj pekným výkladom ukážu, ako veľa naše krajiny majú toho spoločného.

Odchod do hotela, ubytovanie (v prípade záujmu možnosť večere).

  
4.deň

Po raňajkách sa vydávame smer Casablanca.

Čaká nás  najväčšie mesto Maroka. To tajomné miesto, kde život plynie v neutíchajúcej aktivite, kde sa pod pozlátkom nonšalantnej zábavy zarábajú a otáčajú peniaze. Prvý dotyk s Atlantickým oceánom , prehliadka mesta, mešita Hassana II (tretia najväčia mešita sveta, ktorá pojme až 80 tis. veriacich a jedna z dvoch mešít v Maroku, kde je dovolené vstúpiť i nemoslimom) .

Preslávené pláže, moderné plážové kluby, luxusné reštaurácie, pulzujúce nočné bary, pánske barber salóny, to všetko je Casablanca. Spolu si užijete nabitý program. 


Ubytovanie na hoteli, Voľný program.

  
5.deň

Raňajky, voľný program,  transfer na letisko, odlet priamym letom  do Prahy. Reálne po 5 dňoch, ale na základe prežitých zážitkov sme tu strávili skoro mesiac. Po prílete transfer do Bratislavy. 

  
V cene je zahrnuté
 • Transfer Bratislava - Praha - Bratislava

 • Letecká doprava Praha - Casablanca - Praha

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3*-4* hoteloch s raňajkami

 • Program so slovensky hovoriacim sprievodcom

 • Fakultatívny výlet k údoliu rieky Ouriky vrátane transferov

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky
  cca. 2€/osoba/noc. Poplatok splatný priamo na recepcii hotela.
 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie batožiny v ďalšom kroku rezervácie
 • Vsup do Palác Bahia
  7€/osoba, platba priamo na mieste. Vstup nie je povinný.
 • Vsup do záhrad Jardin Majorelle
  10€/osoba, platba priamo na mieste. Vstup nie je povinný.
 • Vsup do Berberskéo múzea
  3€/osoba, platba priamo na mieste. Vstup nie je povinný.
 • Vstup do Hammam v centre Marakéšu
  25€/osoba, platba priamo na mieste. Vstup nie je povinný.
 • Obed počas výletu v Ourike

 • Strava nad rámec uvedeného v programe

Letové časy

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. 

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu poradia programu.

Vstupné podmienky

Na vstup do Maroka sa nevyžaduje vízum. S Marokom bola uzatvotená dohoda, kde pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní. Vyžaduje sa cestovný pas, ktorého platnosť je minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.

Podrobné info nájdete na stránke MZV SR

Dôležité informácie

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.