Marakéš: Veľké putovanie Marakéšom a okolím

 • Maroko
počet termínov
počet dní
8
zastávok
doprava
1.deň

Odlet z Viedne, prílet priamym letom do Marrakecha. Prvý dotyk s krajinou, kde vďaka farbám, chutiam a vôňam všetky zážitky budú zosilené a budeme na ne ešte dlho spomínať. Transfer na hotel, ubytovanie. 

  
2.deň

Po raňajkách vyrážame do Ouriky. Cestou sa zastavíme  miestnom trhu — souku a budeme môcť nakupovať ako domáci. Neopakovateľný zážitok pre nás všetkých. Pokračujeme do údolia, ktoré je síce len 40 minút od MARRAKECHU, ale zrazu sa nám otvorí úplne iný svet. Na jar plné rozkvitnutých čerešní a mandľovníkov, na jeseň ponúka neopakovateľné výhľady na pozadí už opäť zasnežených vrcholov Vysokého Atlasu. Ľahký trekking, obed. Cestou spať zástavka v cooperative, kde si môžeme prezrieť a aj kúpiť podľa nás tie najkrajšie a najkvalitnejšie koberce v celom Maroku. Presun do Berberského múzea, kde nám nie moc zdĺhavým, avšak pritom naozaj pekným výkladom ukážu, ako veľa naše krajiny majú toho spoločného.

  
3.deň

Raňajky v hoteli a následný program.

Červené mesto, Okrové mesto, dcéra púšte, brána do hôr, Perla juhu a Bagdád západu. To všetko je MARRAKECH. Mesto, ktoré pulzuje, kde všetky farby, vône a chute sú zosilené. Mesto zázrakov. Na  trhy v starej medine si vyčleníme  dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme, ďaleko predčí naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné berberské šperky, voňavé  koreniny, ručne zdobené šaty ako z 1000 a 1 noci, typické marocké topánky babouche,  kožené kabelky, ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy, sošky z alabastru, drahé kamene a krištály, tradičné berberské koberce. Poobede spolu navštívime Palác Bahia (v preklade KRÁSNY) s nádherne vyzdobeným háremom o rozlohe viac než 8 hektárov, v ktorom žili 4 ženy veľkovezíra   a jeho 24 konkubín. Skvost marockej architektúry. Palác, ktorý 14 rokov stavali tí najšpičkovejší marockí umelci. Maľované, zlatom a cédrovým drevom vykladané stropy, slnkom zaliate mozaiky – zellidž, štuková výzdoba jemnejšia než francúzska krajka, nádherné záhrady. Krása, ktorá prebúdza dušu k činom. 

Po návrate do hotela večera.

  
4.deň

Raňajky v hoteli a následný program.

Vstávame za zvuku hlasu muzeína, ktorý sa nesie ponad námestie Djemaa el Fna ponad celé mesto a zvoláva veriacich k modlitbe. Čakajú nás ikonické záhrady Jardin Majorelle vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marrakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životných zvratov. 300 rastlinných druhov z 5 kontinentov. Poobede prehliadka námestia Djemaa el Fna - divadlo, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. Na tomto mieste sa behom posledných 1000 rokov nič významné nezmenilo.... Zaklínači hadov, astrológovia, mágovia, predavači lektvarov, brušné tanečnice a jedlo z pouličných stánkov tak znamenité, aké si len vieme predstaviť. Večer omladenie tela a duše - HAMMAM – kúpeľný rituál , kde po zážitku čas i priestor nadobudnú úplné inú dimenziu. 

Po návrate do hotela večera.

  
5.deň

Raňajky v hoteli a následný program.

Ametystová hora - Hora, kde si  každý z nás  vykope svoj vlastný krištál a ametyst. Nádherné miesto, ktoré poznáme iba my a náš sprievodca. Piknik — miestne jedlo a vynikajúce lokálne víno.  

Po návrate do hotela večera.

  
6.deň

Raňajky v hoteli a následný program.

BIO AROMA ZÁHRADA -  Bio aroma záhrada , prehliadka spojená s neopakovateľnou prednáškou  o arganovom oleji – tekutom zlate Maroka. Možnosť nákupu TOP bio prírodnej kozmetiky  Kurz pečenia berberského  chleba alebo maľovanie hennou.Nádherný deň plný zážitkov, vôní a chutí. 

Po návrate do hotela večera.

  
7.deň

Raňajky v hoteli a následný program.

Voľný program. Oddych alebo asistované nákupy – pomôžeme Vám vybrať tie najlepšie darčeky, alebo to jednoducho vybavíme za Vás.

Po návrate do hotela večera.

  
8.deň

Priamy let MARRAKECH – VIEDEŇ. Reálne po 8 dňoch, ale na základe prežitých zážitkov sme tu strávili skoro mesiac.

 

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Marakéš - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 4* hoteli v okolí Marakéšu s polpenziou

 • Program so slovensky hovoriacim sprievodcom

 • Vstupy do Bahia Palace, Jardin Majorelle, Berber Museum

 • Fakultatívny výlet k údoliu rieky Ouriky

 • Fakultatívny výlet Ametystová hora

 • Fakultatívny výlet BIO Armona záhrady vrátane tradičného pečenia chleba a maľovania hennou

 • Prednáška o arganovom oleji + materiály + miešanie afrodiziakálneho olejového parfému

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky
  cca. 2€/osoba/noc. Poplatok splatný priamo na recepcii hotela.
 • Batožina do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
 • Obed počas výletu v Ourike

 • Strava nad rámec uvedeného v programe

Letové časy

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. 

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu poradia programu.

Vstupné podmienky

Na vstup do Maroka sa nevyžaduje vízum. S Marokom bola uzatvotená dohoda, kde pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní. Vyžaduje sa cestovný pas, ktorého platnosť je minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.

Podrobné info nájdete na stránke MZV SR

Dôležité informácie

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.