Cesta 3 krajinami: Španielsko, Gibraltár a Maroko

 • Maroko
 • Španielsko
 • Anglicko
2
počet termínov
5 - 8
počet dní
6
zastávok
Letecká
doprava
Od 639
na 4 nocí na osobu
1.deň

Odlet z Bratislavy s leteckou spoločnosťou Ryanair.

 

Predpokladané odletové časy:

Bratislava - Malaga: 16:15 - 19:55

 

Po prílete do Malagy stretnutie so slovenským sprievodcom, nasleduje transfer do hotela a voľný program.

 

Apartamentos Bajondillo 3*

V plážových štúdiách a apartmánoch Bajondillo v mestečku Torremolinos môžete využívať vonkajší bazén a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Na výber tu máte viacero možností zábavy.
Všetky štúdiá majú vlastnú terasu, niektoré s výhľadom na more. K ich vybaveniu patrí tiež malá kuchyňa (kuchynský kút) so sporákom a chladničkou. Môžete si vybrať z vankúšového menu. V apartmánovom komplexe nájdete aj samoobslužnú práčovňu.
Zaplávajte si v bazéne obklopenom záhradami. Zahrajte si stolný tenis a navštívte knižnicu. Priamo v hoteli sa počas dňa aj večer organizujú rôzne zábavné programy, ako sú napríklad živé hudobné vystúpenia.
Apartmány Bajondillo sú vzdialené len 3 km od akvaparku Aqualand a 8 km od delfinária Selwo Marina. Mesto Malaga sa nachádza 16 km od komplexu. K dispozícii je vám bezplatné parkovisko na mieste a tiež strážené garážové státie za príplatok. 

                    

  
2.deň - Granada a Alhambra

Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Granady a Alhambry.

Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa hrdo vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí posledej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc  a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba

Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.

          

  
3.deň - Gibraltár

Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Gibraltáru.

Máme pred sebou kompletnú obhliadku Skaly - The Rock – a to plne klimatizovanými microbusmi. Uvidíme dva kontinenty, Stredozemné more a Atlantický Oceán, tri štáty a porozumieme  prečo bolo a je toto miesto strategické.  Čaká nás Europa Point, Heraklove stĺpy, jaskyna Sväteho Michala, vstúpime do obranných tunelov, ktoré boli do skaly hĺbené už od 17 storočia, spoznáme lokálnych obyvateľov na vrchu skaly – makaky. Ďalej Downtown s typickými double-deckermi, červené poštové schránky, typické Fish  and Chips, Casemates square s obchodíkmi bez cenoviek, prechod cez pristávaciu  dráhu letiska, a to všetko s jedinečným výhladom na Gibraltarský prieplav.

Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.

          

  
4.deň - Tangier

Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Maroka.

Cesta do Afriky sa začína rýchlym trajektom z Tarify (alebo Algeciras), ktorá trvá približne 50 minút. Zakotvíme v prístave mesta Tanger a spoločne s lokálnym sprievodcom sa začne prehliadka mesta. Uvidíme panoramatický výhľad na mesto a prístav. Z autobusu si obzrieme rezidenciu guvernéra a letné sídlo kráľa a povozíme sa aj na ťavách.
Ukážeme si takisto niektoré zo štvrtí, ako napríklad taliansku, španielsku, anglickú a americkú štvrť. Každá z nich má svoj vlastný kostol, školu a veľvyslanectvo. Budeme pokračovať v prehliadke najzaujímavejších zákutí Tangeru, ako sú Kasbah (bývalý sultánov palác), Medina (stará štvrť), Zoco (trhovisko), centrum mesta atď. Po obede (v cene výletu) v miestnej reštaurácii navštívime berberskú lekáreň, kde nám budú prezentované kozmetické a farmaceutické výrobky a takisto korenia, ktoré sa používajú v marockej kuchyni. Budete mať takisto čas na nákupy v typickom trhu, ako napríklad papuče, kožené výrobky a remeselnícke výrobky.

Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.

          

  
5.-7.deň

V prípade pobytu na 5 dní:

Check out z hotela do 10:00, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

 

Predpokladané odletové časy:

Malaga - Bratislava: 06:45 - 10:05

 

V prípade pobytu na 8 dní:

Voľný program pri pláži

  
8.deň

V prípade pobytu na 8 dní:

Check out z hotela do 10:00, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

 

Predpokladané odletové časy:

Malaga - Bratislava: 20:30 - 23:50

 

 

  
V cene je zahrnuté
 • Leteckú dopravu Bratislava - Malaga - Bratislava

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • 1 dňový fakultatívny výlet Granada a Alhambra
  V cene fakultatívneho výletu je zahrnutý vstup do palácov v Alhambre
 • 1 dňový fakultatívny výlet Gibraltár
  V cene fakultatívneho výletu je zahrnutý vstup do St.Michael´s Cave Under Sige Tunnels
 • 1 dňový fakultatívny výlet Maroko - Tangier
  V cene fakultatívneho výletu je zahrnutý transfer, obhliadka starého Tangeru, trh v Medine, obed, nášteva mastičkára a fabriky na koberce
 • 7 x ubytovanie v v dvojlôžkovom štúdiu v Apartamentos Bajondillo 3* s raňajkami

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Poistenie insolvenstnosti CK

 • Asistenciu slovenského delegáta po celú dobu pobytu

V cene nieje zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Batožinu do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
Letecká
odlet z Bratislavy
13.05. - 17.05.
pondelok - piatok
5 dní / 4 nocí
Raňajky
639 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Bratislavy
13.05. - 20.05.
pondelok - pondelok
8 dní / 7 nocí
Raňajky
720 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme Vam ponuku na mieru
Letové časy a program

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. Program sa môže zmeniť od okolností priamo v destinácii.

Vstupné podmienky na územie Španielska

Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Turistický pobyt možný bez registrácie po dobu maximálne 90 dní.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

Vstupné podmienky na územie Gibraltáru

Spojené kráľovstvo ako členská krajina EÚ garantuje občanom EÚ slobodu pohybu a usadenia sa (za určitých, predpismi stanovených podmienok) a bezvízový režim. Pri vstupe občanov SR do Spojeného kráľovstva sa nevyžadujú žiadne víza, resp. iné povolenie na vstup. Občan SR je však povinný preukázať svoju totožnosť a štátne občianstvo, a to platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom (forma identifikačnej karty). Časová platnosť cestovného dokladu nie je obmedzená, t.j. musí byť platný pri vstupe aj pri výstupe z krajiny.

Vzhľadom na skutočnosť, že pracovníci UK Border Force môžu zisťovať vzťah dieťaťa a sprevádzajúcej osoby, odporúča sa pri cestovaní s maloletým dieťaťom pripraviť si dokumenty preukazujúce vzťah k dieťaťu (rodný list, sobášny list, ak je meno rodiča rozdielne ako na rodnom liste, písomný súhlas/plná moc rodičov na sprevádzanie ich dieťaťa s úradne overeným podpisom), prípadne dôvod cesty.

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU

Vstupné podmienky na územie Maroka

Na vstup do Maroka sa nevyžaduje vízum. S Marokom bola uzatvotená dohoda, kde pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní. Vyžaduje sa cestovný pas, ktorého platnosť je minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.