Najkrajšie pláže v Turecku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Turecka so sprievodcom.

 

Turecko, hornatá krajina s pobrežím dlhým až 7200 km, láka turistov z celého sveta, aby si vychutnali krásne pláže Egejského a Stredozemného mora, známe kúpele hammam, tureckú kuchyňa a nákupy. Ponúkame prehľad tých najkrajších tureckých pláží.

 

Oludeniz, Egejská riviéra

200 kilometrov západne od Antalye sa tiahnu dlhé piesočnaté pláže. Jednou z najkrajších pláži Egejskej riviéry je bez pochýb Oludeniz. Nachádza sa v tzv. Modrej lagúne 15 km od antického mesta Fethiye.  Niektoré úseky pláže sú posiate kamienkami a je často zaraďovaná medzi najkrajšie pláže. Lákadlom je možnosť vyskúšať si napríklad paragliding.

Pláž Oludeniz (Zdroj: flickr/cc/Graham Currey)

 

Gemile, Egejská riviéra

Ak by ste mali zábavy a ruchu na Oludeniz pláži už dosť, Gemile je príjemná alternatíva. Leží v pokojnej zátoke Gemile, ktorú navštevuje málo turistov.

 

Iztuzu, Daylan

Z neďalekého mestečka Daylan si môžete urobiť výlet loďou na pláž Iztuzu. Pláž je prístupná len po  mori. Tvorí ju síce čistý piesok, ale je tmavý. Vstup do mora je mierny. Je známa aj pod názvom Korytnačia pláž, pretože tu každoročne kladú vajcia. Z tohto dôvodu je chránená.

Na chránenú pláž Iztuzu sa dostanete len loďou (Zdroj: flickr/cc/east med wanderer)

 

Patara, mesto Patara

Na južnom pobreží Turecka sa rozprestiera 20km dlhá piesočnatá pláž Patara. Teplá a plytká voda láka rodiny s deťmi. Vďaka miernym vlnám sem prichádzajú aj surfisti. Pláž je pokojným miestom, v okolí nájdete len jednu malú kaviareň.

Pohľad na starobylé mesto Patara (Zdroj: flickr)

 

Olympos, Turecká riviéra

Túto pláž nájdeme 80km juhovýchodne od mesta Antalya. Na chvíľu si oddýchnete na mieste, kde akoby zastal čas. Pláž obkolesujú píniové háje, medzi ktorými sú pozostatky antického chrámu. Nachádza sa na pokojnom mieste odľahlejšej dediny, jeden a pol hodiny jazdy od Antalye.

Pláž Olympos juhovýchodne od Antalye (Zdroj: flickr/cc/richard0428)

 

Kleopatrina pláž, Alanya

Časť Alanye s plážou daroval Kleopatre ako svadobný dar Marcus Antonius. Je nazývaná aj Damlatas podľa kvapľovej jaskyne Damlatas. Patrí k naviac navštevovaným plážam, preto je rušná a organizuje sa tu pravidelne program, hudba hrá často až do ranných hodín. Piesok je jemný, ale voda nie je tak plytká ako vo východnej časti.

Jedna z najnavštevovanejších pláží v Turecku (Zdroj: flickr)

 

Lara Beach, Antalya

Na pobreží Stredozemného mora smerom na východ od mesta Antalya odporúčame navštíviť pláž Lara. Tvorí ju piesok s malými oblými kameňmi. Piesok je hrubší, tmavý a voda má až tyrkysovú farbu. Pláž lemuje mesto a pozor, vstup do mora je strmejší.

Lara Beach, Antalya (Zdroj: flickr/cc/amila m)

 

Pláž Kemer, Kemer

Zaujímavým miestom je pláž Kemer, ktorá sa rozprestiera priamo pod pohorím Taurus. Mnohí vyrážajú na túru do tohto pohoria. Od Antalye je vzdialená 20 km.

 

Pláž Alanya, Alanya

Na juhu sa rozprestiera 14 kilometrová pláž, ktorej osobitú atmosféru dodáva staroveký hrad Seljuk.

Vďaka polohe sú teploty po celý rok vyššie ako na iných plážach. Je aj vhodným východiskovým bodom pre podnikanie výletov.

Pláž Alanya (Zdroj: flickr/cc/Silly Bahraini Girl)

 

Údolie motýľov

Niekedy sa turistom podarí zahliadnuť húfy motýľov, ktoré sem v lete prilietajú. Vďaka ním získala oblasť pomenovanie. Na pohľad je pláž pútavým miestom, po oboch stranách sa týčia skaly, neďaleko je aj vodopád.

 

Calis, Turecká riviéra

Piesočnatá pláž s občasnými oblými kamienkami je obľúbená vďaka dvojkilometrovej dĺžke a promenáde s reštauráciami a obchodíkmi, ktorá sa tiahne popri pláži. More je priezračné a vhodné aj pre milovníkov vodných športov.

Západ slnka na pláži Calis (Zdroj: flickr/cc/mark dyer)

 

Long Beach, Kusadasi

Pláž je dlhá 18 kilometrov a tvorí ju zmes piesku a oblých kameňov. Okrem kúpania sa v krištáľovo čistej vode je možné si zájsť aj do niektorých z okolitých aquaparkov.

Pohľad na prístav Kusadasi (Zdroj: flickr/cc/mike)

 

Paradise, Egejské pobrežie

Pláž Paradise sa nachádza asi 15km od Kusadasi. Pre milovníkov potápania je k dispozícii podmorský svet a ak máte chuť na trochu adrenalínu, vyberte si z ponuky vodných športov. Voda v mori je sfarbená azúrovo modrou farbou.

 

Pláž v Side

V Side sa nachádzajú tri hlavné pláže, všetky sú pieskovo-kamenisté. Na západnej je more plytké, teplé a s vlnami. Vo východnej časti poloostrova priamo v starom meste sa nachádza ďalšia, rozlohou oveľa menšia. Býva plná turistov. Trojicu uzatvára pláž tiahnúca sa na smerom na východ s malou návštevnosťou. Je preto najkľudnejšia. Narozdiel od západnej pláže tu nie je komfort v podobe služieb.

Často kladené otázky

Má Turecko piesočnaté pláže?

Turecko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Turecku?

v Turecku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Oludeniz, Gemile, Iztuzu, Patara a ďaľšie.

Je dovolenka v Turecku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.