Covid-19 v Taliansku: Vstup alebo návrat s obmedzeniami

Najkrajšie pláže Alghero

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Sardínske mestečko Alghero s katalánskym nádychom je ukážkovým dovolenkovým strediskom. Čarovnú atmosféru mesta dotvárajú pútavé historické pamiatky i nádherné pláže obmývané priezračnými vodami Stredozemného mora. Dnes vás na tie najkrajšie pláže Alghera zavedieme.

 

Le Bombarde

Pláž Le Bombarde sa rozprestiera na Koralovej riviére (Riviera di Corallo), necelý kilometer východne od pláže Lazzaretto. Oblasť je vychýreným miestom na potápanie. Podmienky na poznávanie podmorského sveta sú dokonca považované za najlepšie v celej Európe. Krásnu pláž so zlatistým pieskom lemujú borovice. V okolí je niekoľko reštaurácií a barov. Využiť môžete vodné športy a prenájom slnečníkov a ležadiel.

Pláž Le Bombarde na Koralovej riviére

Pláž Le Bombarde na Koralovej riviére (Zdroj: flickr/cc/scettico)

 

Lazzaretto

Pláž Lanzzaretto je tým pravým miestom pre šnorchlovanie a potápanie. Ide o ďalšiu pláž Koralovej riviéry s výbornými podmienkami na poznávanie sveta pod vodou. Malá, sotva 300 metrov dlhá pláž sa nachádza na severe Alghera, neďaleko pláže Le Bombarde. Pláž je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Na pláži Lazzaretto si užijete šnorchlovanie

Na pláži Lazzaretto si užijete šnorchlovanie (Zdroj: flickr/cc/G.Dante)

 

Maria Pia

Ak sa vydáte z centra mesta pár kilometrov smerom na severozápad, dorazíte na jednu z najkrajších pláží Alghera. Takmer 1200 metrov dlhá pláž Maria Pia je tvorená belavým pieskom s dunami a lemovaná voňavými borovicami. Priezračné more sa mierne zvažuje a je vhodné pre rodiny s deťmi. Piesok je čistučký, kameňov len veľmi málo. Nechýba možnosť občerstvenia a prenájom ležadiel.

Piesočnatá pláž Maria Pia

Piesočnatá pláž Maria Pia (Zdroj: flickr/cc/domenico terra)

 

Lido

Pláž Lido alebo lokálnym názvom Spiaggia Lido di San Giovanni leží len pár stoviek kilometrov severne od Alghera. Pláž je veľmi dobre prepojená chodníčkom priamo s historickým centrom Alghera. Tiahne sa v dĺžke takmer jeden a pol kilometra. Z tohto čarovného miesta sa vám naskytne úžasný výhľad na prístav Marina di Sant'Elmo a ostrovček Isola della Maddalenetta.

Spiaggia Lido di San Giovanni

Spiaggia Lido di San Giovanni (Zdroj: flickr/cc/simononly)

 

Mugoni

Mugoni je veľmi pekná piesočnatá pláž severozápadne od mesta Alghero. Pláž je skvelým miestom pre rodiny s deťmi. Obľúbili si ju rovnako dovolenkári i miestni. Priezračné vody obmývajú zlatistý piesok, kúpanie je bezpečné. V dosahu sú rôzne stravovacie zariadenia. Prenajať si môžete ležadlá a slnečníky. Príjemný chládok poskytujú borovice, ktoré rastú takmer po celej dĺžke pláže.

Rodinná pláž Mugoni

Rodinná pláž Mugoni (Zdroj: flickr/cc/wattatakeo)

 

La Speranza

La Speranza sa nachádza na severozápade Sardínie, 8 km južne od mesta Alghero. Pláž je síce menšia, meria len 550 metrov, no svojou krásou sa vyrovná najväčším plážam Alghera a jeho okolia. Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi aj milovníkov vodných aktivít. Skúsiť môžete šnorchlovanie, potápanie či surfovanie. Nechýbajú reštaurácie, bary, ležadlá a slnečníky.

Pohľad na pláž La Speranza

Pohľad na pláž La Speranza (Zdroj: flickr/cc/wattatakeo)

 

Dragunara

Vápencový masív Capo Caccia neďaleko algherského pobrežia sa dostal do povedomia vďaka nádhernej kvapľovej jaskyni. Oplatí sa však navštíviť i tunajšie pláže. V blízkosti jaskyne sa rozprestiera krásna pláž Dragunara. Pláž tvorí jemný zlatistý piesok. Oddych na pláži si môžete spestriť výletom do mestečka Tramariglio vzdialeného asi 4 kilometre.

Pláž Dragunara na Capo Caccia

Pláž Dragunara na Capo Caccia (Zdroj: flickr/cc/Jari Bernini)

 

Fertilia

Pláž Fertilia nájdete ľahko. Stačí, ak sa vydáte z Alghera smerom na severozápad a po 4 kilometroch dorazíte na pláž s krásnym výhľadom na more a malú lodenicu. Pláž tvorí čistý jemný piesok. Na okraji je zmiešaný s menšími skalkami. Potápačské nadšenci ocenia, že v blízkosti tejto pláže je potápačská škola.

Fertilia leží približne 4 kilometre od Alghera

Fertilia leží približne 4 kilometre od Alghera (Zdroj: flickr/cc/janneja)

 

Porto Ferro

Približne 17 kilometrov severozápadne od mesta Alghero leží pláž Porto Ferro alebo ako miestni hovoria Spiaggia di Porto Ferro. Dva kilometre zlatistého piesku dotvárajú zelené borovice a pieskové duny. Kúzlo tomuto miestu dávajú starobylé veže. Dominantou je Torre Mozza postavená v 16. storočí. Mala chrániť záliv pred vpádmi pirátov.

Pláž v zátoke Porto Ferro

Pláž v zátoke Porto Ferro (Zdroj: flickr/cc/renmas57)

 

Argentiera

Pláž Argentiera je už trochu vzdialenejšia, no je dobrým tipom na výlet. Leží 34 kilometrov severne od Alghera. Ohromujúce útesy a úžasný výhľad vás presvedčí, že ste cestu nemerali zbytočne. Pri pláži sa nachádza strieborná baňa, v ktorej sa ťažilo do roku 1963.

Krásna pláž Argentiera

Krásna pláž Argentiera (Zdroj: flickr/cc/hrdo81)

COVID-19 Garancia