Počasie v Mexiku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Mexika so sprievodcom.

Aktuálne počasie Mexiko

Aktuálne počasie Mexiko
29 °C
Pocitová: 34 °C
do 31°C
Maximálna denná
od 26°C
Minimálna nočná
14%
Riziko zrážok
56%
Vlhkosť
06:07
Východ slnka
19:22
Západ slnka
Zrána bude prehánky, prípadne polooblačno. Poobede zamračené. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 27 až 31 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 29 do 34 °C. Nočné teploty budú dosahovať 26 °C až 27 °C. Bude fúkať juhovýchodný až východný vietor rýchlosťou 22 km/h až 29 km/h.

Mexiko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Mexika

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov November až Apríl, kedy tu je hlavná sezóna.

 

V Mexiku panujú celoročne vysoké teploty, čo zvyšuje jeho návštevnosť. Môže byť únikom pred chladnou zimou, príjemnou voľbou na kúpanie počas jari a jesene a dá sa sem vycestovať aj počas letných prázdnin. Obľúbené letoviská si udržiavajú teplotu okolo 30ºC.

 

Podnebie Mexika sa dá rozdeliť na subtropické pásmo na severe a tropické na juhu, no najvýraznejší vplyv na charakter podnebia i počasia má nadmorská výška. Horúce vlhké počasie na pobreží sa smerom do vnútrozemia mení na suché horúce, čo je niekedy až neznesiteľné. Zrážky a teplotu ovplyvňuje aj chladný Kalifornský prúd, ktorý prúdi pozdĺž pobrežie Tichého oceánu smerom na juh. Množstvo zrážok na východnom pobreží ovplyvňujú v lete pasáty od Atlantického oceánu a v zime severné vetry. Daždivé obdobie trvá väčšinou od júna do septembra. Po ňom prichádza obdobie hurikánov (september – október). Mexiko patrí ku krajinám, pri ktorých sú predpovede zovšeobecnené a je potrebné sledovať konkrétnu oblasť, kam cestujete. Najteplejšími mesiacmi sú apríl a máj s priemernou maximálnou teplotou 27ºC.

 

Počasie v Mexiku podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Denné teploty majú príjemné hodnoty okolo 23ºC, no noci sú chladné len zhruba 4ºC. Je to suchý mesiac, kedy sa môže vyskytnúť asi 8mm zrážok.

Február

Vo februári teploty ostávajú takmer nezmenené, denná – 24ºC, nočná – 5ºC. Množstvo zrážok zanedbateľné (4mm).

Marec

Mierne sa oteplí na 26ºC počas dňa, ale noci sú stále chladné – 7ºC. Vlhkosť vzduchu nízka. Zrážok veľmi málo (11mm).

Apríl

Priemerná maximálna denná teplota v apríli je 27ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu a nočná 9ºC. Počítajte s malým množstvom zrážok – 22mm v priebehu 6 dní.

Máj

V máji stúpnu denné teploty na 27ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu. Noci sú pomerne chladné len cca 10ºC. Padne 52mm zrážok, čo predstavuje zhruba 10 daždivých dní.

Jún

Denná teplota je 25ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu a nočná 12ºC. Zrážky pribúdajú, počítajte so 108mm počas 15 dní.

Júl

Júlové teploty majú hodnoty 24ºC počas dňa a 11ºC počas noci. Padne cca 131mm zrážok, čo je približne 20 dní s výskytom dažďa.

August

Naďalej treba počítať so zrážkami, padne 125mm, čo je zhruba 19 daždivých dní. Denná teplota je teplých 24ºC a nočná pomerne chladných 11ºC.

September                                                               

Priemerná maximálna denná teplota v septembri je 23ºC a nočná 11ºC. Stále pretrvávajú zrážky, padne zhruba 109mm počas 16 dní.

Október

Príjemne teplé dni s hodnotami okolo 23ºC striedajú už chladné noci s teplotou 9ºC. Zrážok je výrazne menej, padne 44mm, čo je približne 8 daždivých dní.

November

Dni sú ešte príjemne teplé – 23ºC, no teplota v noci klesne na chladných 6ºC. Zrážky sú minimálne – 15mm.

December

Zatiaľ čo denná teplota je 22ºC, noc je veľmi studená, ochladí sa na 4ºC. December je suchý mesiac, kedy padne zanedbateľné množstvo zrážok (6mm).

 

 Počasie v Mexiku podľa lokality

Počasie Mexiko

 

Sever Mexika

Sever krajiny je pod vplyvom pevniny Spojených štátov amerických a Kanady. Vďaka tomu sú letá veľmi suché a teplé a zimy veľmi studené, teploty niekedy klesnú až k bodu mrazu.

 

Juh Mexika

Čím viac smerujete na juh, tým viac sa počasie mení na veľmi teplé s vysokou vlhkosťou vzduchu, hlavne počas letných mesiacov. Na juhu krajiny sa striedajú obdobia dažďov a obdobia sucha.

 

Pobrežie

Vo všeobecnosti platí, že na pobreží je počasie prijemne teplé počas celého roka a dá sa kúpať takmer kedykoľvek. Severné pobrežie má mierne teploty vzduchu a voda je trochu chladnejšia. Južné pobrežie je teplejšie a je tu aj najdlhšia dovolenková sezóna. Severné pobrežie Yucatánu má málo zrážok, no pobrežie Tichého oceánu je oveľa vlhšie.

 

Mexico City

Hlavné mesto je situované na náhornej plošine vo vyššej nadmorskej výške, vďaka čomu sú tu po celý rok mierne a príjemné teploty. Zima je len mierna. Priemerná ročná teplota je 18ºC. Zrážky sa vyskytujú priebežne počas celého roka.

 

Kedy ísť do Mexika

Sezóna na kúpanie začína v apríli a končí v júni skôr, ako prídu letné horúčavy. Výnimku tvorí južné pobrežie, kde je teplé a slnečné počasie aj počas zimných mesiacov, voda v mori dosahuje teplotu až 28ºC. Na severnom pobreží Baja California sa dá kúpať aj počas júla a augusta, vzduch je mierny a voda trochu chladná, ale vhodná na kúpanie. Pre poznávanie prírody a histórie odporúčame zvoliť jarné (marec – apríl) či jesenné obdobie (september – december). V niektorých oblastiach sa treba vyhnúť septembru, pretože prináša zrážky.