Najkrajšie pláže na Malte

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Malta je ostrovnou krajinou v Stredozemnom mori, ktorá sa skladá z troch ostrovov – Malta, Gozo a Comino. Plochy piesočnatých pláží sa striedajú so skalnatými útesmi s neuveriteľným výhľadom. Malta je známa svojou prírodou, zelenými parkmi a záhradami a tiež veľmi dobrými podmienkami na hĺbkové potápanie a spoznávanie podmorského sveta. Dnes vám pár krásnych pláží predstavíme. 

 

Mellieha, Malta

Na severe sa rozprestiera rozlohou najväčšia a súčasne snáď aj tá najkrajšia pláž ostrova Malta.  Pláž Mellieha (Ghadira) nájdete pri letovisku Mellieha Bay. Vďaka teplej vode a veľmi pozvoľnému vstupu do pokojného mora je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi. Pláž sa skladá zo svetlohnedého piesku a poskytne vám pestré služby vrátane rôznych vodných športov. Okrem toho si môžete  prezrieť mesto Mellieha s kostolom na skalnatom brale či výhľad na ostrov Gozo.

Najväčšia pláž Malty - Mellieha (Zdroj: flickr/cc/acdprt)

 

Golden Bay, Malta

Už samotný názov pláže napovedá, že pôjde o krásnu pláž so zlatistým pieskom. Nájdete ju v zálive na severozápadnom pobreží Malty, kde je dnes vybudovaný veľký rezort. K dispozícii sú ležadlá a slnečníky, ponuka vodných športov a nejaké tie kaviarne. Počas hlavnej sezóne je na pláži aj plavčík a bezpečná zóna na plávanie je vyznačená. Ak sem prídete mimo sezónu, tieto služby nenájdete a treba si dať pozor na spodné prúdy. Pláž je obľúbeným miestom, preto počítajte s väčším počtom ľudí.

Zlatistý piesok na Golden Bay (Zdroj: flickr/cc/PIZZO76)

 

St George’s Bay, Malta

V srdci Paceville nájdete piesočnatú pláž St George’s Bay, ktorej kvality boli ocenené tzv. Modrou vlajkou. Nachádza sa blízko rekreačnej oblasti St Julian a hlavného mesta Valletta. V okruhu 100 metrov sú reštaurácie, bary, nákupné centrum, kino a bowlingové centrum. Malá časť pláže patrí hotelu Intercontinental, ale väčšina je verejná.

Pohľad na St George’s Bay, Malta (Zdroj: flickr/cc/albireo 2006)

 

Ghajn Tuffieha, Malta

Pláž Ghajn Tuffieha tvorí úzky pás červenkastého piesku. Táto pokojná pláž s dobrými podmienkami na kúpanie sa nachádza v zálive, kde nechodí až tak veľa ľudí. Pozor však na spodné prúdy, ktoré sa tu tvoria, keď je nepriaznivé počasie. O jej kvalitách vypovedá ocenenie Modrá vlajka.

Pohľad na pokojnú piesočnatú pláž (Zdroj: flickr/cc/Kenneth Fiil)

 

Ghar Lapsi, Malta

Ak by ste sa rozhodli podniknúť výlet a prezrieť si Mnajdra a Hagar Qim chrámy alebo Dingli Cliffs a túžili sa osviežiť kúpaním, vyskúšajte pláž Ghar Lapsi. Na južnom pobreží nájdete pláž chránenú skalami, vďaka ktorým tu je absolútne bezvetrie. Občerstviť sa môžete v dvoch reštauráciách. Lákadlom sú veľmi dobré podmienky na horolezectvo.

Skalnatá časť pláže (Zdroj: flickr/The Malteasers)

 

Paradise Bay, Malta

Na pokojnej pláži Paradise Bay na severe Malty neďaleko Cirkewwa si vychutnáte zlatožltý piesok, kúpanie v jasne modrej vode, atmosféru dotvára len kaviarnička so slamenou strechou. Pláž je ľahko dostupná trajektom, ktorého terminál sa nachádza neďaleko.

Priehľadná voda pri Paradise Bay (Zdroj: flickr/cc/PHneiva)

 

Blue Lagoon, Comino

Blue Lagoon, teda Modrá lagúna je romantickým miestom s plážou z bieleho piesku obohnaná skalami. Je ideálnym miestom na plávanie v mori. Je tu aj niekoľko jaskýň, kam sa dá pozrieť loďou. Blue Lagoon je dobrým tipom na výlet, ak dovolenkujete na ostrove Malta.

Modrá lagúna so skalami (Zdroj: flickr/cc/eurodrifter)

 

Ramla Bay, Gozo

Pláž je označovaná za najkrajšiu pláž ostrova Gozo. Jemný piesok sfarbený do zlatočervenej farby, pokojná voda vhodná na kúpanie aj pre deti, oddychová atmosféra v zálive – to všetko nájdete na pláži Ramla Bay na severe ostrova. Ak patríte k aktívnym dovolenkárom, odporúčame navštíviť jaskyňu nymfy Kalypsó neďaleko Xaghry s výhľadom na celé Gozo i ostrov Malta. 

Jemný červenkastý piesok Ramla Bay (Zdroj: flickr/cc/big.vern81)

 

Dwejra, Gozo

Pláž Dwejra sa  nachádza v blízkosti malej dediny San Lawrenz na ostrove Gozo a je jedným z najkrajších prírodných pamiatok na Malte. Je malá a kamenistá, ale jej plusy sa skrývajú vo veľmi dobrých podmienkach na šnorchlovanie a potápanie. Zátoka je spojená s jaskyňou s dĺžkou 60 metrov.

Pohľad na tzv. „Blue Window“ na pláži Dwejra (Zdroj: flickr/cc/ilpiubello)

 

Gnejna Bay, Malta

Menšiu piesočnatú pláž objavíte na západnom pobreží ostrova Malty. Táto dobre dostupná pláž je veľmi dobrou variantou, ak vás omrzia frekventované pláže. Je ideálna na relaxovanie, je tu len pár stánkov s občerstvením, vhodná pre rodiny s deťmi.

Pokojná pláž Gnejna Bay (Zdroj: flickr/cc/JarHTC)

 

Hondoq ir-Rummien, Gozo

Nachádza na južnom pobreží ostrova Gozo, neďaleko dediny Qala. Leží v malej zátoke, ktorá poskytuje pokoj a súkromie. Do vody môžete vojsť aj pomocou rebríka na skalnatej časti zátoky, ktorá je ideálna na šnorchlovanie a potápanie. K pláži patrí aj pár jaskýň a pekná príroda. Pláž obľubujú miestni obyvatelia.

Hondoq ir-Rummien, Gozo (Zdroj: flickr/cc/alanaplin)

 

Ramla l-Hamra, Gozo

Pláž Ramla l-Hamra je najväčšou plážou na ostrove Gozo. Piesok je sfarbený dočervena a je obľúbeným miestom pre turistov i miestnych. Vďaka čistej a plytkej vode si pláž obľúbili aj rodiny s deťmi. Pláž je obklopená takmer nedotknutou krajinou.

Ramla l-Hamra, Gozo (Zdroj: flickr/cc/The_mediterranean_traveler)

 

Mgiebah Bay, Malta

Malá piesočnatá pláž Mgiebah Bay je jedným z klenotov Malty, no je dobre ukrytá na ťažšie dostupnom mieste. Leží v severnej časti Malty v blízkosti dediny Mellieha. Auto treba odparkovať pri Selmun Palace a nasleduje cca 15 minútová prechádzka na pláž.

Často kladené otázky

Má Malta piesočnaté pláže?

Malta má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Malte?

na Malte je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Mellieha, Golden Bay, St George’s Bay, Ghajn Tuffieha a ďaľšie.

Je dovolenka na Malte drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.