Covid-19 v Grécku: Vstup a návrat voľný

Počasie v Santorini počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Rodiny s deťmi
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Santorini so sprievodcom alebo mestských pobytov bez sprievodcu.

Aktuálne počasie Santorini

Aktuálne počasie Santorini
21 °C
Pocitová: 0 °C
do 22°C
Maximálna denná
od 16°C
Minimálna nočná
10%
Riziko zrážok
64%
Úhrn zrážok
07:28
Východ slnka
18:38
Západ slnka
Po celý deň bude polojasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 20 až 21 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 20 do 21 °C. Nočné teploty budú dosahovať 19 °C. Bude fúkať premenlivý severný vietor rýchlosťou 7 až 14 km/h.

Santorini teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Santorini

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Grécky ostrov Santorini je zárukou dokonalej letnej dovolenky s množstvom slnečných dní. Dovolenkárom ponúka modré nebo bez jediného mráčku, teplé slnečné lúče a príjemné teploty mora.  V letných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 30ºC, niekedy stúpnu i vyššie.

Ostrov Santorini má príjemné stredomorské podnebie. Letá sú dlhé, teplé a suché. Len zriedkakedy sa vyskytne dažďová prehánka. Rýchlo však pominie a opäť vyjde hrejivé slnko. Užijete si až 12 hodín slnečného svitu. Teploty sa pohybujú okolo 30ºC. V polovici júna prichádzajú vetry známe ako meltémi, ktoré zmierňujú letné horúčavy. V letnom období sa voda v mori zohreje na 25ºC. Najväčšie množstvo zrážok padne v období od novembra do apríla, obzvlášť v decembri a januári. Zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 10ºC.

 

Počasie na Santorini podľa lokality

 

Pobrežie

Pobrežie je miernejšie než vnútrozemie. Vďaka vánku prichádzajúcemu od mora je i horúce letné počasie veľmi príjemné. Teploty sa pohybujú okolo 30ºC.

 

Kedy ísť na Santorini

Najlepšie obdobie na návštevu ostrova je od júna do polovice septembra. Počasie je stabilne teplé a more sa ohreje na príjemnú teplotu. V jarnom a jesennom období sa tiež nájdu krásne teplé dni, no vyskytujú sa krátkodobé zhoršenia počasia. Milovníkom krásnej zelenej prírody odporúčame cestovať v jarnom období.

COVID-19 Garancia