Najkrajšie pláže v Grécku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Grécka so sprievodcom.

 

Grécko je známe bohatstvom antickej kultúry, ale bohatstvo sa skrýva aj v plážach s bielym pieskom a priezračným morom. Ponúkame prehľad tých najkrajších.

 

Myrtos, Kefalónia

Nachádza sa v Kefalónii 30km severne od Argostoli. Má zaujímavý tvar polkruhu a je, obkolesená bielymi skalnatými útesmi s bujnou vegetáciou. Časť pláže je organizovaná, sú tam ležadlá, no menšia časť je úplne nedotknutá, poskytuje pokoj a relax. Cesta na pláž je strmá, ale dá sa prejsť bez ťažkostí.

Pláž Myrtos

Pláž Myrtos (Zdroj: flickr/cc/johnmaroudas)

 

Navagio, Zakynthos

Pláž je často označovaná ako jedna z najkvalitnejších pláží Grécka., Pôvodne sa volala Agios Georgios. Svoje súčasné pomenovanie dostala podla pašeráckej lode, ktorá tu stroskotala. Zaujímavosťou je, že táto pláž je obohnaná útesmi a prístupná len loďou. Voda v mori je trochu chladnejšia, než sme v Grécku zvyknutí.

Pláž Navagioje prístupná len loďou

Pláž Navagio je prístupná len loďou (Zdroj: flickr/cc/Ruotolibera)

 

Eftalou, Lesbos

Pláž Eftalou nájdeme na severnej strane ostrova. Vyhľadáva ju málo turistov, čo je veľkou výhodou. Ležadlá a slnečníky tu však nenájdete. Musíte si ich zabezpečiť sami. Zvláštnosťou pláže je, že z nej dovidieť na turecké pobrežie.

 

Plaka, Naxos

Ostrov Naxos je známy svojimi krásnymi plážami, hneď po pláži Plaka sú navštevované aj pláže ako Agia Anna, Agios Prokopios či Mikri Vigla. Pláž sa nachádza pri dedinke Vasilikos približne 30 kilometrov smerom na juh od hlavného mesta ostrova. Tvorí ju čistý piesok a poskytuje plážový servis i možnosť občerstviť sa. Pláž Plaka plynule prechádza do pláže  Agia Anna.

 

Paradise Beach, Mykonos

Pláž sa nachádza v súostroví Kyklady, konkrétne na ostrove Mykonos. Už názov prezrádza, čo vás čaká na tejto pláži., Je to zábava, oslava, kúpanie a slnenie. Pláž je vhodná pre ľudí, ktorí milujú večierky a chcú sa počas dovolenky zabaviť. Prichádzajú sem najmä mladí ľudia, ktorí jej dali neoficiálny názov „Párty pláž“. Pláž tvorí čistý piesok.

Pohľad na ostrov Mykonos

Pohľad na ostrov Mykonos (Zdroj: flickr/cc/Phyllis Buchanan)

 

Elafonisi, Kréta

Rozľahlá pláž Elafonisi dostala svoje meno podľa ostrova, kde sa nachádza. Nájdeme ju na západnom pobreží Kréty. More je plytké a výrazne tyrkysové, spolu s bielym pieskom vytvára pastvu pre oči a kvalitné podmienky pre dovolenku. Pláž je bezpečná aj pre malé deti vďaka plytkej vode, čistote a pokojnému moru. Tvorí akúsi spojnicu medzi Krétou a ostrovom Elafonisi.

More na pláži Elafonissi je pokojné a plytké

More na pláži Elafonissi je pokojné a plytké (Zdroj: flickr/cc/Chris Stevens)

 

Mastichari, Kos

Jemný biely piesok, pláž veľmi mierne sa zvažujúca do mora a čistá priezračná voda vytvárajú podmienky pre rodinnú dovolenku. Voda v mori však nie je vždy pokojná. Občas sa vytvárajú vlny, ktoré do tejto oblasti pritiahnu každoročne surferov a priaznivcov ďalších vodných športov. Pláž je od hlavného mesta vzdialená približne 20 kilometrov.

Ostrov Kos

Ostrov Kos (Zdroj: flickr/cc/Mauricio Frias)

 

Tsambika, Rodos

Na východnom pobreží ostrova medzi letoviskami Kolymbia a Archangelos sa rozprestiera takmer 2km dlhá pláž. Ohraničená je útesmi a kopcami. Výhľad je úžasný a oplatí sa prezrieť si aj kláštor Moni Tsambika postavený na kopci. Pláž je piesočnatá a poskytuje všetky služby pre trávenie pohodlnej dovolenky, taverny i možnosť prenájmu ležadiel a slnečníkov. Pláž ma dve rozličné časti., Rodiny s malými deťmi vyhľadávajú ľavú časť s miernym vstupom do mora.

 

Balos Beach, Kréta

Krétska pláž Balos poskytuje súkromie, pretože leží v lagúne Laguna Balos, ktorá je uzavretá takmer zo všetkých strán. Piesočnatá pláž je približne 800 metrov dlhá. Do zátoky sa organizujú lodné výlety., Inak je ostrov ťažko dostupný a cesta vhodná len pre skúsených cestovateľov. Pohodlnejšie je si urobiť výlet po mori z mestečka Kissamos.

Pláž Balos nájdete v lagúne Laguna BalosGlyfada, Korfu

Pláž v Glyfade je čistá a tvorená zo svetlého piesku., -Vstup je mierny, no pre túto časť sú typické spodné prúdy. Pláž je často navštevovaná, takže ponúka ležadlá, slnečníky, občerstvenie i možnosť využiť ponuku vodných športov. Letovisko Glyde je pokojné miesto. Poloha je výhodná, od hlavného mesta Korfu je vzdialené 15km. Pre aktívnych dovolenkárov je dostupný aquapark či turistika do mestečka Pelekas s výhliadkou známou ako Cisársky trón.Red Beach, Santorini

Už názov napovedá, že nejde o bežnú pieskovú pláž. Zloženie je jemné, ale ide o piesok s typickým zafarbením., Pláže sú červenkasté, čierne či šedé. Pláž obkolesujú skaly, ktorých prach sa zmiešava s bielym pieskom a dáva im spomínanú farbu. Zátoka, v ktorej leží, je menšia, preto aj plná turistov počas hlavnej sezóny. Na Red Beach sa dá dostať buď loďkou z pláže Perissa a zo strediska Akrotiri, alebo po súši z Akrotiri

Pláž Balos nájdete v lagúne Laguna Balos

 

Glyfada, Korfu

Pláž v Glyfade je čistá a tvorená zo svetlého piesku., -Vstup je mierny, no pre túto časť sú typické spodné prúdy. Pláž je často navštevovaná, takže ponúka ležadlá, slnečníky, občerstvenie i možnosť využiť ponuku vodných športov. Letovisko Glyde je pokojné miesto. Poloha je výhodná, od hlavného mesta Korfu je vzdialené 15km. Pre aktívnych dovolenkárov je dostupný aquapark či turistika do mestečka Pelekas s výhliadkou známou ako Cisársky trón.

 

Red Beach, Santorini

Už názov napovedá, že nejde o bežnú pieskovú pláž. Zloženie je jemné, ale ide o piesok s typickým zafarbením., Pláže sú červenkasté, čierne či  šedé. Pláž obkolesujú skaly, ktorých prach sa zmiešava s bielym pieskom a dáva im spomínanú farbu. Zátoka, v ktorej leží, je menšia, preto aj plná turistov počas hlavnej sezóny. Na Red Beach sa dá dostať buď loďkou z pláže Perissa a zo strediska Akrotiri, alebo po súši z Akrotiri (10min jazdy).

Červené sopečné kamene sfarbujú pláž dočervena

Červené sopečné kamene sfarbujú pláž dočervena (Zdroj: flickr/cc/cedrik strahm)

 

Valtos, Parga

Na necelom kilometri pláže je časť z jemného piesku, druhá z hrubého a malá časť pri skalách je posiata okrúhlymi kameňmi. Mesto Parga je obkolesené píniovými lesmi a olivovými hájmi a nad mestom sa týči zrúcanina hradu. Pláž je prístupná malými loďkami i pešo. V okolí je možné si pozrieť kláštor Meteora aj antickú veštiareň Dodona.

Pohľad na Pargu (Zdroj: flickr)

 

Agios Prokopios, Naxos

Nachádza sa 5 kilometrov južne od hlavného mesta ostrova. Vstup do mora je veľmi mierny a voda priezračná. Pláž lemujú taverny, reštaurácie, centrá vodných športov a na konci je malý kostolík.

Často kladené otázky

Má Grécko piesočnaté pláže?

Grécko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Grécku?

v Grécku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Myrtos, Navagio, Eftalou, Plaka a ďaľšie.

Je dovolenka v Grécku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.