Covid-19 v Grécku: Vstup a návrat voľný

Počasie na Chalkidikách počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Rodiny s deťmi
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Chalkidiki

Aktuálne počasie Chalkidiki
23 °C
Pocitová: 23 °C
do 24°C
Maximálna denná
od 20°C
Minimálna nočná
-
Riziko zrážok
52%
Úhrn zrážok
07:14
Východ slnka
19:13
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 22 až 24 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 22 do 24 °C. Nočné teploty budú dosahovať 21 až 22 °C. Bude fúkať severný až severovýchodný vietor rýchlosťou 4 až 7 km/h.

Chalkidiki teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Chalkidiki

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Chalkidiki je dokonalou destináciou pre dovolenkárov, ktorí by chceli zažiť atmosféru Grécka, no odrádzajú ich vysoké teploty. Tie na Chalkidiki rozhodne nehrozia. Vďaka polohe na severe sú teploty znesiteľné. Denné teploty sa pohybujú okolo 30ºC a nočné okolo 20ºC.

Vo všeobecnosti sa dá podnebie na Chalkidiki charakterizovať ako subtropické so stredomorskou klímou. Nie je však typicky stredomorská ako na Rodose či Kréte. Rozdiely medzi letnými a zimnými teplotami, rovnako ako medzi dennými a nočnými, sú len veľmi malé. Príjemne teplé letá striedajú mierne zimy s dažďovými zrážkami. V letnom období sa teploty pohybujú okolo 30ºC a môžu stúpnuť i nad túto hodnotu. V zimnom období sa pohybujú medzi 3,5 až 15ºC a sú sprevádzané výdatnými zrážkami.. Klesať môžu až k 1ºC  Leto vrcholí v júli a auguste, kedy sa more oteplí na 24 – 25ºC. Na Chalkidiki zažijete takmer 300 krásnych slnečných dní.

 

Počasie na Chalkidiki podľa lokality

Medzi jednotlivými lokalitami nie je cítiť výraznejšie rozdiely v teplotách ani zrážkach. V pobrežnej oblasti sú vysoké teploty zmierňované vďaka prítomnosti mora.

 

Kedy ísť na Chalkidiki

Najlepším obdobím na opaľovanie a kúpanie je vrchol leta (júl – august). Kúpať sa dá už od polovice júna a na začiatku jesene. Navyše sa na jeseň vyhnete davom turistov. Ak cestujete na Chalkidiki v prvom rade za poznávaním krajiny a pamiatok, zvoliť môžete jarné či o niečo teplejšie jesenné obdobie. Jarné obdobie, i keď je trochu chladnejšie, majú radi milovníci krásnej prírody. Letovisko je vtedy plné zelených rastlín a rozkvitnutých kvetov.

COVID-19 Garancia